• Реєстрація
П'ятниця, 12 травня 2017, 12:32

Проведено круглий стіл на тему: «Будівництво каскаду гідроелектростанцій на Дністрі: енергетична незалежність чи знищення довкілля?»

11.05.2017 відповідно до рішення Координаційної ради з питань екологічної безпеки при управлінні екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА проведено обговорення можливого будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дністрі.

Метою круглого столу було вивчення думки науковців з цього питання, а також представників «Укргідроенерго» та «Укргідропроект», та визначитись щодо подальших спільних дій влади і громадськості.

У роботі круглого столу взяли участь більше п’ятдесяти учасників, у тому числі голова Хотинської РДА Допіряк П.В., Заставнівської РДА Кітар Ю.В., голова Хотинської райради Плаксивий О.В., помічник-консультант народного депутата України, секретаря комітету екологічної політики ВРУ Остапа Єднака Тєстов П.С., помічник депутата обласної ради Апостолюка І.В. Рождественський Є.Г., представники МБО «Екологія - Право - Людина», НПП «Дністровський каньйон», ГО «Захист тварин», журналісти газети «Версії», а також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники національних природних парків Буковини, представники органів місцевого самоврядування, науковці Чернівецького національного університету, представники інститутів громадянського суспільства, сільських громад.

За результатами засідання обговорено усі «за» та «проти» будівництва, зокрема голова Хотинської райради Олександр Плаксивий повідомив присутніх, що районною радою прийнято рішення стосовно недопущення будівництва гідроелектростанцій на території району.

Загалом присутні зійшлися на думці щодо необхідності  перегляду державної програми розвитку гідроенергетики до 2026 року та необхідності концентрації зусиль щодо завершення будівництва чотирьох енергоблоків на Дністровській ГАЕС, що дасть змогу більшою мірою досягти енергонезалежності країни.

Довідково. Державна компанія ПАТ «Укргідроенерго»  планує будівницто Верхньодністровського каскаду ГЕС в межах Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей. Це відбувається відповідно до державної програми розвитку гідроенергетики до 2026 року, що схвалена Кабінетом Міністрів України минулого року.

В Чернівецькій області громадськими природоохоронними організаціями краю, зокрема, Громадською радою при управлінні екології, ініційовано питання доцільності зазначеного будівництва у зв’язку із можливими наслідками для навколишнього природного середовища. Відповідні круглі столи за участі представників облдержадміністрації пройшли у Комітеті ВРУ з питань екологічної політики та  Хмельницької ОДА, у Тернопільській та Івано-Франківській областях є рішення обласних рад щодо накладення мораторію на будівництво ГЕС на Дністрі.

Зокрема, комітет ВРУ стоїть на позиції перегляду державної програми з гідроенергетики, а Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, перебуваючи в Чернівецькій області зазначив, що будівництво ГЕС без державної екологічної експертизи проводитись не буде.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2093
mod_vvisit_counterВчора4125
mod_vvisit_counterЦей тиждень2093
mod_vvisit_counterОстанній тиждень30916
mod_vvisit_counterЦього місяця96702
mod_vvisit_counterОстаній місяць95607
mod_vvisit_counterВсі дні4961567

Веб представництва