• Реєстрація
Понеділок, 19 червня 2017, 14:40

УВАГА! ПОЖЕЖІ!

З настанням літа, на території України спостерігається підвищення температурних показників і незначна кількість опадів, починається пожежонебезпечний період. При таких умовах можливе виникнення пожеж в природних екосистемах. Мають місце непоодинокі випадки лісових пожеж внаслідок розпалювання багать в недозволених для цього місцях, спалювання порубкових решток на лісосіці біля стін лісу,  масово випалюється стерня, пожнивні рештки, суха рослинність на полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів, тощо.

Окремо слід сказати про пожежі на сміттєзвалищах. Горіння сміття супроводжується великою кількістю диму та, як наслідок, задимленням значної території. Разом з повітрям у легені уривається задушливий дим від спалюваного сміття, минулорічного листя та трави, а разом з димом – різноманітні токсичні, шкідливі для здоров'я хімічні речовини, що виділяються в процес горіння, зокрема сполуки свинцю, ртуті і інших важких металів. Основним складником диму є – монооксид вуглецю або чадний газ – потенційно смертельне небезпечне з'єднання, оскільки надзвичайно легко засвоюється гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму.

Джерелом небезпечних продуктів горіння також є синтетичні матеріали, що містять азот, які широко використовуються для набивання диванів, крісел і матраців, а іноді для виготовлення килимків на поролоновій підкладці. Всі ці предмети є причиною великого числа смертельних випадків при пожежах - через отруєння ціанідами, які утворюються при горінні.

Причиною 90% пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі. Причинами виникнення таких пожеж можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з вогнем.

Всі види цього лиха супроводжуються такими вражаючими факторами, як висока температура в зоні вогню, задимлення великих районів, що подразнююче діє на людей і значно ускладнює боротьбу з пожежею, обмеження видимості, негативний психологічний вплив на населення прилеглих поселень.

Перелічені події призводять до значного забруднення атмосферного повітря, порушень стану біоценозів, зміни фізико-хімічного і гідрологічного режиму, порушення стабільності екосистем, пониження родючості, гумусної та протиерозійної стійкості грунтів.

Десятиліття людської праці щодо збереження та штучного створення лісових насаджень йдуть нанівець – пожежами знищуються тисячі гектарів цінних лісів. У вогні гинуть представники фауни, знищуються ареали їх проживання, розмноження та місця харчування.

З огляду на зазначене та з метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з високими класами пожежної небезпеки, для попередження випадків завдання шкоди довкіллю закликаємо місцеве населення та гостей краю з відповідальністю віднестися до даної проблеми, - запобігати та не допускати випадків підпалювання, а також інших дій, які можуть призвести до погіршення екологічної ситуації в регіоні та створення екологічно небезпечних явищ. Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером „101”.

Пам'ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе та природу!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2151
mod_vvisit_counterВчора4125
mod_vvisit_counterЦей тиждень2151
mod_vvisit_counterОстанній тиждень30916
mod_vvisit_counterЦього місяця96760
mod_vvisit_counterОстаній місяць95607
mod_vvisit_counterВсі дні4961625

Веб представництва