• Реєстрація
Четвер, 31 серпня 2017, 11:57

Підготовлено Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища за 2016 рік

Управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації виконано роботу щодо підготовки Регіональної доповіді про стан навколишнього природного середовища за 2016 рік.

В області визначені основні пріоритетні напрями екологічної політики держави, серед яких - розвиток екологічного законодавства, вдосконалення державного управління довкіллям та економічного механізму природокористування, створення ефективної системи контролю та моніторингу довкілля, формування нової екологічної свідомості тощо.

Національна система екологічної безпеки, запобігання і реагування на аварії, катастрофи інші надзвичайні ситуації природного і техногенного походження дає можливість конструктивно вирішувати питання екологічної безпеки.

Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду українського народу є обов’язком держави - проголошує ст. 16 Конституції України.

З кожним роком все більшого значення набуває охорона рослинного, тваринного світу, водних та земельних ресурсів, ландшафтів, особливо цінних природних територій та об’єктів, зростає їх роль в житті біосфери та суспільства. Насамперед, цінні природні території та об’єкти є основою екологічної мережі, формування якої спрямоване на забезпечення екологічної рівноваги регіонів та України в цілому. До екологічної мережі входять природно-заповідні території, які є її ядром, території, що охороняються — ліси 1 групи, зелені зони міст, а також природна рослинність, яку людина використовує регламентовано - експлуатаційні ліси, луки, пасовища тощо.

Розвиток рекреаційної діяльності, створення сприятливих екологічних умов для здоров’я людини також нерозривно пов’язані з розвитком екологічної діяльності. Доведено, що, наприклад, вартість екологічних і рекреаційних функцій природних ресурсів, а також темпи росту значимості цих функцій є значно вищими за сировинні ресурси.

Узгодження взаємодії суспільства з природою потребує спеціальних знань в тому числі і з контролю за станом довкілля. Державний екологічний контроль, насамперед, встановлює закономірності у взаємовідносинах між людиною, об’єктами господарювання, живими організмами і довкіллям, а також визначає порядок застосування законодавчих і нормативних документів у природоохоронному контролі, оцінці екологічного стану об’єкту, ступеню і характеру його впливу на довкілля, дотримання цим об’єктом вимог законодавства, норм і правил у галузі охорони природи для своєчасного вживання заходів з усунення виявлених порушень та попередження негативного впливу на довкілля.

Охорона навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів залишилися пріоритетними напрямками природоохоронної діяльності у 2016 році. Цим питанням значну увагу приділено у програмі економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2016 рік,  основними завданнями якої є:

-        залучення коштів з бюджетів усіх рівнів на будівництво та ремонт  каналізаційних очисних споруд у населених пунктах Чернівецької області;

-        облаштування територій сміттєзвалищ у населених пунктах області та забезпечення контейнерами й урнами для збирання ТПВ;

-        завершення паспортизації сміттєзвалищ і полігонів та винесення меж їх  в натуру;

-        будівництво сміттєпереробного заводу в м.Чернівці по вул. Чорнівська на території полігону ТПВ ;

-        вироблення системи збирання і поетапного транспортування відходів від моменту утворення до кінцевого результату переробки та впровадження інноваційних технологій із сортування ТПВ на основі кластерного підходу;

-        підвищення рівня екологічної освіти підростаючого покоління шляхом розширення факультативних занять у навчальних закладах області;

-      реалізація заходів щодо недопущення несанкціонованого використання природних ресурсів та неорганізованого розміщення промислових і побутових відходів.

Загалом до Доповіді увійшли наступні розділи з охорони довкілля:

1 Загальні відомості;

2 Атмосферне повітря

3 Зміна клімату

4 Водні ресурси

5 Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток природно-заповідного фонду та формування національної екологічної мережі

6 Земельні ресурси та ґрунти

7 Надра

8 Відходи

9 Екологічна безпека

10 Промисловість та її вплив на довкілля

11 Сільське господарство та його вплив на довкілля

12 Енергетика та її вплив на довкілля

13 Транспорт та його вплив на довкілля

14 Збалансоване виробництво та споживання

15 Державне управління у сфері охорони навколишнього природного середовища

З текстом Регіональної доповіді на 213 сторінок можна буде ознайомитись на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України(https://menr.gov.ua/), після його висвітлення, або безпосередньо в управлінні екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« липня 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1785
mod_vvisit_counterВчора3607
mod_vvisit_counterЦей тиждень12468
mod_vvisit_counterОстанній тиждень23018
mod_vvisit_counterЦього місяця59622
mod_vvisit_counterОстаній місяць103966
mod_vvisit_counterВсі дні5137533

Веб представництва