• Реєстрація
Середа, 17 жовтня 2018, 13:43

Остап Семерак: «Прийнята в першому читанні Стратегія державної екологічної політики до 2030 року»

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що ухвалення законопроекту «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» змінить екологічний курс країн на європейський.

Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді 16 жовтня 2018 року.

За словами Міністра, охорона довкілля має бути у пріоритетах державної політики, українці мають дивилися на всі сфери життя крізь екологічну призму, а бізнес поступово переходити до екологічно дружніх процесів виробництва.

«Екологічні стандарти мають бути інтегровані у всі сфери економіки та повсякденне життя українців. Така система успішно діє у європейських країнах і має бути апробована і в наших реаліях. Лише інтеграція екологічної політики до соціально-економічно розвитку дасть можливість стабілізувати стан довкілля в Україні і перейти до моделі сталого розвитку», - переконаний Остап Семерак.

«Фактично дві третини населення країни проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам, а стан земельних ресурсів та поверхневих водних об’єкті, якість води в них, за ступенем забруднення віднесені до забруднених і дуже забруднених», - наголосив Міністр.

«Більшість екологічних стандартів та норм не переглядалися з часів Радянського Союзу, а це означає, що ми рухалися по стандартах, не адаптованих до нових екологічних викликів. Закладені завдання в новій стратегії спрямовані не лише на подолати наслідки екологічних проблем в Україні, а на усунення «кореневих» причин їх виникнення.

При цьому він додав, що цілі Стратегія державної екологічної політики України у разі її ухвалення парламентом, можуть переглядатися кожні 5-6 років залежно від ефективності їх впровадження.

Остап Семерак також підкреслив, що розроблений Мінприроди документ відповідає європейським екологічним стандартам життя, а також середньостроковим пріоритетам дій Уряду. Над цим документом працювали спеціалісти із усіх галузей, як міжнародних так і українських організацій. Крім того, він пройшов широке громадське обговорення.

Міністр нагадав, що Україна значно просунулася в імплементації європейського екологічного законодавства та виконанні своїх зобов’язань щодо запровадження екологічних вимог на кшталт діючих в країнах ЄС. Зокрема, було ухвалено Закони «Про оцінку впливу на довкілля», який вже рік успішно працює та «Про стратегічну екологічну оцінку», який зобов’язують враховувати потреби довкілля ще на етапі розробки та ухвалення рішень.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« серпня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2994
mod_vvisit_counterВчора7052
mod_vvisit_counterЦей тиждень39531
mod_vvisit_counterОстанній тиждень44914
mod_vvisit_counterЦього місяця144906
mod_vvisit_counterОстаній місяць184369
mod_vvisit_counterВсі дні7052641

Веб представництва