• Реєстрація
Понеділок, 19 листопада 2018, 14:42

Живи, Земле

Наш дім, Земля, — невеличка планета у безкінечному просторі. Щоб підтримувати помешкання в чистоті та зберегти від ушкоджень, ми маємо докласти чимало зусиль, втім, виходить поки що навпаки…

16 листопада 2018 року Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було проведено обласний учнівський екологічний конгрес «Живи, Земле». Його мета - активізація екологічного руху на Буковині, вивчення стану навколишнього природного середовища і пошук шляхів його поліпшення, а також привернення уваги місцевої влади, державних та громадських організацій до локальних екологічних проблем.

Під час роботи Конгрес визначив конкретні природоохоронні справи, учнівські наукові дослідження, проведення яких забезпечується всеукраїнськими трудовими та природоохоронними акціями «Птах року», «До чистих джерел», «День довкілля», «За чисте довкілля», еколого-натуралістичним походом «Біощит», іншими природоохоронними конкурсами і операціями.

Окрім цього, учнівська молодь краю постійно має можливість долучатись, за вибором, до міжнародних екологічних конкурсів: «Infomatrix», Junior Water Prize, конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» та інших, оскільки обласний центр еколого-натуралістичної творчості проводить координаційно-організаційну роботу по залученню учнівської молоді до різнопланових масових природоохоронних заходів.

Згідно програми та положення Конгресу, проведена робота в наступних номінаціях: «Загальні екологічні проблеми», «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Природоохоронні території».

Учасниками Конгресу стали учні закладів загальної середньої освіти, члени шкільних лісництв, гуртків юних екологів, юних друзів природи та інших учнівських об'єднань закладів позашкільної освіти районних відділів освіти Буковини та об’єднаних територіальних громад, які займаються питаннями вивчення стану навколишнього природного середовища та пошуками шляхів його поліпшення.

Роботу учасників Конгресу оцінювало компетентне журі в складі науковців Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Буковинського державного медичного університету, фахівців з управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА, Басейнового управління річок Прут та Сірет, Чернівецького ботанічного саду, педагогів Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж».

У своїх роботах діти торкнулися проблем використання альтернативних методів виготовлення паперу, екологічних проблем малих річок, оцінки стану ґрунтового покриву, небезпеки поширення карантинних рослин, проблему появи слизняка іспанського та нових підходів до вирішення проблем із відходами та інших. Виступи учнів довели, що в закладах загальної середньої та позашкільної освіти області в рамках провадження освітньої діяльності значна увага приділяється дослідницькій та практичній роботі з проблем екології та охорони оточуючого середовища.

Організатори традиційно побажали всім учасникам неодмінно продовжувати в майбутньому свою важливу експериментальну та практичну природоохоронну роботу, перетворювати отримані поразки у власний корисний досвід та пам’ятати, що своєю діяльністю вони вже зробили значний вклад у збереження довкілля.

Підвівши підсумки, журі визначило (попередньо) переможців

ПЕРШЕ МІСЦЕ:

1.1.         В номінації «Загальні екологічні проблеми»:

-                     Виліткову Анастасію, ученицю 10 класу, вихованку гуртка «Природа рідного краю» Глибоцького РБТДЮ на базі Глибоцького ліцею (керівник Балан Н.В.);

-                     Кирилюка Володимира, учня 6-Б класу Клішковецької гімназії Хотинського району (керівники: Палагнюк С.Д., Кирилюк О.В., науковий консультант Кирилюк С.М.);

1.2.         В номінації «Охорона рослинного світу»:

-                     Молошаг Аліну, ученицю 9 класу Новодністровської   гімназії (керівник Рожко Ж.І.);

1.3.         В номінації «Охорона тваринного світу»:

-                     Волуцу Лівію, ученицю 11 класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Волуца А.Д.);

1.4.    В номінації «Природоохоронні території»:

-                     Чоботар Богдану, вихованку гуртка «Юні лісівники» ЦЕНТУМ на базі Банилово-Підгірнівської гімназії Сторожинецького (керівник Кривко А.В.);

ДРУГЕ МІСЦЕ:

2.1.         В номінації «Загальні екологічні проблеми»:

-                     Волощука Назара, учня 4-Б класу Чернівецької ЗОШ № 15, вихованця гуртка «Основи фенології» комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (керівник Хлус Л.М.);

-                     Чорней Маріну, ученицю 9 класу Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Шемберко М.М.);

-                     Рудь Анну, ученицю Чернівецького ЗЗСО №28 (керівник Барабанова М.М.);

-                     Вальчук Ангеліну, ученицю 9 класу Рукшинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Хотинського району, вихованку  ОЗБШ КЗ ЧОЦЕНТУМ (наукові керівники: Морозова Т.В., Шишковська Т.М.);

2.2.    В номінації «Охорона рослинного світу»:

-                     Станішевську Лілію, ученицю 11 класу Романковецької гімназії імені К.Ф. Поповича Сокирянського району (керівник Азімова В.С.);

-                     Ротар Вікторію, ученицю 8 класу Полянського НВК Клішковецької ОТГ Хотинського району (керівник Мельник О.Б.);

2.3.    В номінації «Охорона тваринного світу»:

-                     Попика Владислава, учня 6-А класу Рукшинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рукшинської ОТГ Хотинського району (керівник Григоришена Л.І.);

2.4.         В номінації «Природоохоронні території»:

-                     Ковальчук Кароліну, ученицю 9 класу Погорілівського ЗЗСО  І-ІІІ ступенів Заставнівського району, вихованку гуртка «Юні рослинники» Заставського ЕНЦУМ (керівник Пітик М.І., науковий консультант Чорней І.І.);

-                     Долгу Уляну, ученицю 10 класу Полянського НВК Клішковецької ОТГ Хотинського району (керівник Мельник Д.С.);

ТРЕТЄ МІСЦЕ:

3.1.         В номінації «Загальні екологічні проблеми»:

-                     Кордунян Олександру, ученицю 11 класу Мамалигівської ЗОШ I-III ступенів Мамалигівської ОТГ Новоселицького району (керівник Абрамчук А.А.);

-                     Марчук Діану, ученицю 9 класу Селищанського НВК Сокирянського району (керівник Цуркан Л.В.);

-                     Нягу Катерину, вихованку Чернівецького МЦЕНТУМ, ученицю Чернівецького ліцею №4 (керівник Гавучак Н.М.);

-                     Акостакіоя Павла, вихованця Чернівецького МЦЕНТУМ, учня Чернівецької ЗОШ №5 (керівник Приймак К.О.);

-                     Фештригу Івана, вихованця гуртка «Художня кераміка» Сторожинецького ЦЕНТУМ, учня 5 класу Сторожинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (керівник Васелович О.Р.);

3.2.         В номінації «Охорона рослинного світу»:

-                     Аштефаной Сніжану, ученицю 8 класу Куликівського НВК Герцаївського району (керівник Апетрі Г.І.);

-                     Поклітар Ану-Крістіну, ученицю 9 класу Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Волоківської ОТГ Глибоцького району (керіник Тіміш Р.Я., науковий консультант Морозова Т.В.);

3.3.         В номінації «Охорона тваринного світу»:

-                     Бурлу Юлію, ученицю 10 класу Глибоцької гімназії (керівник Герман А.В., науковий консультант Хлус Л.М.);

-                     Бойчук Марину, ученицю 9 класу Бабинського НВК Заставнівського району (керівники: Гринчук М.Д.,  Колісник М.Г.);

3.4.         В номінації «Природоохоронні території»:

-                     Кримняка Станіслава, учня 7 класу Ожівської ЗОШ І-ІІ ступенів Сокирянського району (керівники: Шибінська В.І., Кримняк І.В.);

-                     Філіпчук Оксану, ученицю 10  класу Рукшинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Хотинського району, вихованку ОЗБШ ЧОЦЕНТУМ (керівники: Поп’юк Я.А., Шишковська Т.М.);

-                     Маєвську Анастасію, ученицю 9 класу Стрілецькокутського ЗНЗ І-ІІІ ступенів Кіцманського району (керівник Боднарюк О.М.).

Удостоєні відзнаки Управління екології та природних ресурсів за активну еколого-просвітницьку діяльність та плідну роботу у сфері охорони та раціонального використання природних ресурсів Буковини:

-       Візнюк Олександра, учениця 9 класу Кулівецького НВК (керівник Лісова О.Б.);

-          Дзівідзінська Тетяна, учениця 9-А класу Кадубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Заставнівського району (керівник Дзівідзінська Н.П.);

-          Спіжавка Юрій, учень 6 класу Товтрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Заставнівського району (керівник Спіжавка М.В.);

-          Чоботару Віталіна, учениця 9-Б класу Горбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Острицької ОТГ Герцаївського району (керівник Паскарєл К.Є.);

-          Остап Паламар, учень 11-А класу Чернівецької гімназії № 4 (керівник Біньовська Юлія Миколаївна, науковий консультант Федоряк М.М.);

-         Назиров Ростислав, вихованець гуртка «Лозоплетіння» ЦЕНТУМ на базі Сторожинецької ЗОШ І-ІІ ступенів №3 (керівник Гева М.В.).

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Доступ до публічної інформації

Анонси подій

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1787
mod_vvisit_counterВчора3432
mod_vvisit_counterЦей тиждень20673
mod_vvisit_counterОстанній тиждень39530
mod_vvisit_counterЦього місяця67210
mod_vvisit_counterОстаній місяць120918
mod_vvisit_counterВсі дні5752176

Веб представництва