• Реєстрація
П'ятниця, 23 листопада 2018, 11:28

Розпочато збір підписів на підтримку законопроекту "Про Державну природоохоронну службу України"

21 листопада 2018 року ініціативна група народних депутатів України розпочала збір підписів на підтримку проекту Закону України “Про Державну природоохоронну службу України”. Законопроект підписали члени Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи -Анатолій Дирів, Іван Рибак та Павло Дзюблик.

Під час презентації законопроекту заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко підкреслив, що законопроект закладає основу реформи державного екологічного контролю (нагляду) шляхом створення нового природоохоронного органу на заміну Державної екологічної інспекції України.

Документ розроблено на виконання урядової Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері довкілля від 31/05/2017 та відповідно до спільно погоджених пріоритетів із Європейським Союзом та Європейським банком реконструкції та розвитку.

“Держава довго йшла до цього закону, і українська природа, і українське суспільство давно чекає на позитивні зміни. Цей законопроект є фундаментальним і ми не маємо права пропустити шанс реформувати систему державного екологічного контролю”, - наголосив  народний депутат Іван Рибак.

Законопроект підготовлено Командою підтримки реформ при Мінприроди. Він пройшов обговорення у рамках спеціальної робочої групи при Мінприроди, до складу якої увійшли провідні громадські організації та народні депутати України. Також концепцію створення нової природоохоронної служби обговорено з донорською спільнотою.

“Відповідно до законопроекту інспектори нової Державної природоохоронної служби України проходитимуть ретельний конкурс та матимуть ширші права та повноваження. Крім того,  більше не працюватиме   принцип “Хто перший - той і штрафує”. Відтепер функції контролю (нагляду) зібрані в одному відповідальному органі - Державній природоохоронній службі України”,- сказав Василь Полуйко.

Він також підкреслив, що для запуску нової Державної природоохоронної служби не потрібно додаткових видатків з Державного Бюджету Україну. Для цього передбачені кошти із існуючих видатків на природоохоронний контроль у різних державних органах. Крім того, вивільняються кошти від ліквідації старої Держекоінспекції. Ще одним джерелом фінансування нової Служби стануть 10% від стягнутих збитків за шкоду довкіллю у її спецфонд на матеріально-технічне забезпечення.

В свою чергу, перший заступник голови Комітету ВРУ Анатолій Дирів відзначив якість підготовленого законопроекту в напрямку впровадження в Україні європейського підходу природоохоронного нагляду та контролю і закликав народних депутатів підтримати законопроект.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Доступ до публічної інформації

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« квітня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5141
mod_vvisit_counterВчора4717
mod_vvisit_counterЦей тиждень27648
mod_vvisit_counterОстанній тиждень47888
mod_vvisit_counterЦього місяця109868
mod_vvisit_counterОстаній місяць137414
mod_vvisit_counterВсі дні6323677

Веб представництва