• Реєстрація
Четвер, 21 лютого 2019, 16:16

Відбулася нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області

Сьогодні, 21 лютого 2019 в еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Мирослава Заячука щодо збереження первоцвітів, а також презентація друкованої продукції «УВАГА! ПЕРВОЦВІТИ».

На запланованому заході виступили представники крайової влади, керівництво управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області, Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, представники національних природних парків, Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, науковці та громадськість краю.

З привітальним словом виступив заступник голови обласної державної адміністрації Мирослав Заячук наголосивши на необхідності збереження окремих популяцій рослин, особливо вузькоареальних ендеміків, реліктів або таких, що знаходяться на межі свого ареалу.

Мирослав Заячук звернувся до присутніх: «В Україні зникли вже не один десяток видів рослин. І цей процес триває… Дуже швидко з лиця Землі зникають всі види підсніжників, шафранів, диких тюльпанів, сон-трави та інших первоцвітів. Вже за кілька десятиліть ціла низка наших весняних улюбленців можуть зникнути взагалі.

То ж закликаю всіх свідомих громадян Буковини та гостей краю із закликом бережливого ставлення до наших весняних первістків та формування почуття відповідальності за все, що діється в природі».

В ході наради обговорено заплановані заходи національних природних парків щодо збереження первоцвітів.

У заході також взяли участь та виступили:

Михайло Марченко - доктор біологічних наук, професор, академік АН Вищої школи України, директор інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ імені Юрія Федьковича;

Ілля Чорней - доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства

Людмила Головченко - директор Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;

Василь Буджак - кандидат біологічних наук, доцент, докторант кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« липня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3772
mod_vvisit_counterВчора5897
mod_vvisit_counterЦей тиждень35052
mod_vvisit_counterОстанній тиждень56060
mod_vvisit_counterЦього місяця65040
mod_vvisit_counterОстаній місяць235737
mod_vvisit_counterВсі дні9650328

Веб представництва