• Реєстрація
П'ятниця, 04 жовтня 2019, 10:32

6 жовтня – Всесвітній день охорони місць проживання

День охорони місць проживання  відзначають у всьому світі. Це свято було затверджене в 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори і фауни, і природних місць існування в Європі.

Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком в світі все більше територій переходять в розряд сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв'язку із зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів і інших об'єктів народного господарства.

Це призводить до того, що суттєво змінюються, а то й цілком знищуються, місця існування чисельних популяцій рослин і тварин. Щодня, внаслідок згубного впливу людс­тва на створений Богом світ, з лиця землі  безповоротно зникають окремі біологічні види. Сьогодні під загрозою зникнення знаходяться понад сім тисяч видів тварин і май­же 60 тисяч видів рослин. Повсякчасне  зростання загрози знищення тваринного та ро­слинного світу в нашій країні.

Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура або стеллерову корову. Все, що зникає в тваринному світі, – зникає назавжди.

В межах області нараховується 331 заповідна територія та об’єкт, загальною площею понад 103 тис. га, із них - 25 об’єктів мають загальнодержавне значення, а саме: національні природні парки “Вижницький”, “Черемоський” та “Хотинський”, 10 заказників, 9 пам’яток природи, 2 дендропарки та Чернівецький ботанічний сад.

Управлінням екології та природних ресурсів ведеться постійна робота з розширення площі природно-заповідного фонду та удосконалення роботи вже створених національних природних парків.

Зокрема, враховуючи прикордонне розміщення Чернівецької області, на сьогоднішній день вивчається можливість створення білатерального заповідника на базі національного природного парку “Черемоський”. Крім цього є перспектива розширення НПП “Хотинський” за рахунок акваторії Дністровського водосховища та р.Дністер в Заставнівському районі, а також низки об’єктів та територій місцевого значення. Також вивчається можливість створення на базі зоологічного заказника місцевого значення “Зубровиця” (на території знаходиться вольєр, де в максимально вільних умовах утримують рідкісні види представників буковинської фауни дикого зубра) національного природного парку або приєднання його до НПП “Вижницький”.

Досить актуальним є розвиток на території НПП центрів екологічної освіти та виховання. Для цього є вже певні напрацювання, зокрема створено еколого-просвітницький центр в НПП “Вижницький”. На території парку виявлено 62 види представників тваринного світу занесених до Червоної книги України, 20 видів внесених до Європейського червоного списку, 21 вид – до Червоного списку МСОП, 186 видів – до Бернської конвенції, 48 видів – до Боннської конвенції, 86 видів – до Вашінгтонської конвенції, а також 70 видів які потребують охорони на регіональному рівні. У межах НПП «Вижницький» встановлене перебування 45 видів птахів загальноєвропейської природоохоронної значимості.

Перспективним є створення в НПП “Хотинський” експозиції іхтіофауни басейну річки Дністер та музею дикої природи під відкритим небом на Путильщині.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4091
mod_vvisit_counterВчора10494
mod_vvisit_counterЦей тиждень4091
mod_vvisit_counterОстанній тиждень55433
mod_vvisit_counterЦього місяця49729
mod_vvisit_counterОстаній місяць309817
mod_vvisit_counterВсі дні9399280

Веб представництва