• Реєстрація
Четвер, 30 січня 2020, 10:57

Україна та ЄС мають спільні підходи щодо запобігання змінам клімату

Про нову логіку розвитку економіки з урахуванням боротьби з викликами, зокрема зміною клімату,  та необхідності спільних дій щодо декарбонізації та інших кроків з метою захисту довкілля повідомив Олексій Оржель під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України за підсумками засідання Уряду.

«Україна не випадає з цієї логіки, але у підходах з деяких актуальних питань навіть трохи попереду. Мінекоенерго напрацювало текст законопроекту та концепцію щодо оподаткування видобування тих палив, які містять вуглець. Також напрацьовуємо питання збільшення заходів з енергоефективності. Минулого тижня презентували  Концепцію українського «зеленого» енергетичного переходу», - повідомив Міністр.

Спільні підходи щодо захисту довкілля  визначають подальші кроки  політичної та євроінтеграційної діяльності України.

«Ми щодо кліматичних цінностей перебуваємо з ЄС на одній сторінці», - наголосив  О. Оржель.

У спільній заяві за підсумками Шостого засідання Ради асоціації відзначено важливість подальшого впровадження реформ в енергетичній галузі та стратегічну роль України щодо транзиту газу та дотримання державами-членами ЄС спільних газових правил.

Також сторони окремо відзначили  важливість України як стратегічної держави у сфері транзиту газу. Україна та ЄС підкреслили важливість подальшого впровадження реформ в енергетичній галузі, зокрема, забезпечення незалежності енергетичного регулятора та інспекції ядерного регулювання, створення конкурентного та прозорого ринку електроенергії. У тексті документу йдеться також про важливість нової Газової директиви та необхідність дотримання державами-членами ЄС спільних газових правил.

Сторони приділили окрему увагу співпраці у сфері охорони навколишнього природного середовища та боротьбі із наслідками змін клімату. Зокрема, домовилися про подальші кроки задля захисту довкілля та зниження рівнів викидів вуглецю у рамках Європейської зеленої угоди та погодилися надалі спільно впроваджувати амбітну політику із захисту довкілля, зокрема, для виконання зобов'язань за Паризькою кліматичною угодою.

Нагадаємо, Шосте засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз, проходило у Брюсселі 28 січня  під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.  Це перше спільне засідання нового складу українського Уряду та нового складу Європейської Комісії.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5073
mod_vvisit_counterВчора9552
mod_vvisit_counterЦей тиждень26934
mod_vvisit_counterОстанній тиждень74928
mod_vvisit_counterЦього місяця5073
mod_vvisit_counterОстаній місяць97065
mod_vvisit_counterВсі дні10913057

Веб представництва