• Реєстрація
Четвер, 20 лютого 2020, 15:52

Проєкт «Збереження карпатських пралісів» продовжує роботу

19 лютого 2019 року у Львові відбулася установча нарада проєкту «Підтримка довгострокових ініціатив природоохоронних територій щодо збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах з метою збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності».

Проєкт  впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLifeInternational в Україні, у співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина) та за фінансової підтримки Міністерства охорони довкілля Німеччини.

Серед присутніх були представники команди проєкту (ТОП та ФЗТ) та партнерів - національних природних парків «Сколівські Бескиди», «Зачарований край», «Гуцульщина», «Бойківщина», а також зацікавлених сторін - департаментів екології та природних ресурсів Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської обласних адміністрацій, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Путильський лісгосп». Також були представники наукових інституцій та громадських організацій з Львівського університету ім. І. Франка, Національного лісотехнічного університету України, Інституту екології Карпат НАН України та Західноукраїнського орнітологічного товариства.

У своєму вітальному слові директор ТОП к.б.н. Олег Дудкін наголосив на тому, що проєкт став можливим завдяки природоохоронним ініціативам, розпочатим в українських Карпатах у 2013 році ТОП у партнерстві і за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) та за активної участі національних природних парків Карпатського регіону і Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України. Проєкт, який підтримується Міжнародною кліматичною ініціативою, є вже другим в рамках довготривалої ініціативи збереження карпатських пралісів і триватиме до 2024 року.

Міжнародний керівник проєкту Стівен Райт зазначив, що метою є збереження українських Карпат та їх біорізноманіття як одних з унікальних європейських ландшафтів шляхом створення нових та підтримки існуючих національних природних парків, збільшення їх площі вдосконалення системи моніторингу, закупівлі обладнання для національних парків та навчання персоналу, покращення обізнаності місцевого населення про важливість збереження ландшафтів та біорізноманіття українських Карпат та їх залучення до природоохоронної діяльності, а також ініціювання проєктів з розвитку місцевих громад та місцевих бізнесів.

Національний керівник проєкту Зоряна Стоцько ознайомила учасників із запланованою роботою в громадах, а саме, пошук та підтримка ініціативних груп серед місцевих мешканців, наголосила на важливості підтримки місцевого підприємництва, дружного до природи.

Василь Мочан, керівник природоохоронного напряму проєкту,  ознайомив учасників з наявними здобутками проєкту «Збереження карпатських пралісів» та їх значенням для подальшого продовження проєкту. Крім того, наголосив на важливості збереження цінних і унікальних природних об’єктів та комплексів, а також налагодження системи якісного моніторингу на територіях природо заповідного фонду для ефективного природоохоронного планування й управління. Олексій Гусак доповнив, що моніторинг буде здійснюватися із використанням сучасних технічних можливостей, що значно спростить процес планування моніторингу, збору та аналізу даних.

Для отримання детальної інформації просимо контактувати із Ганною Кузьо, моб.: +380937129290, e-mail: h. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« вересня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5386
mod_vvisit_counterВчора12633
mod_vvisit_counterЦей тиждень27873
mod_vvisit_counterОстанній тиждень85143
mod_vvisit_counterЦього місяця383487
mod_vvisit_counterОстаній місяць282762
mod_vvisit_counterВсі дні10504771

Веб представництва