• Реєстрація
П'ятниця, 28 лютого 2020, 16:25

Відбулась нарада щодо збереження первоцвітів на теренах нашої області

Сьогодні, 28 лютого 2020 року в приміщенні еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття (кафедра ботаніки, лісового і садово- паркового господарства ЧНУ ім. Ю.Федьковича) відбулась нарада – акція щодо збереження первоцвітів на теренах нашої області.

Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свiжiстю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. І саме з вини людей зазнають бездушного винищення.

Кожна частина рослини відповідає за виконання певних функцій, порушення яких призводить до її загибелі. Основна функція квітки – це утворення насіння. Відсутність насіннєвого розмноження - це шлях до виродження популяцій. Не треба забувати, що до букетів потрапляють завжди найкращі, найздоровіші квіти. Залишені ж суцвіття формують слабке насіння - дрібне, деформоване, нестійке до хвороб і шкідників. При зриванні квітів, частіше за все цибулина та коріння ушкоджується, з’являється, можливість проникнення бактерій та інших мікроорганізмів в утворену рану. Основна функція листків – це фотосинтез, тобто створення поживних речовин, які відкладаються в бульбі, цибулині. Тому, зриваючи листки, ми не даємо можливості бульбі чи цибулині набратися сил і прорости наступного року.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року в області проводиться екологічна акція «Первоцвіт».

Завдання природоохоронної наради - акції «Первоцвіт» – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Торгівля дикорослими рослинами, не залежно від того – були вони зібрані торговцями власноруч чи ні, заборонена – і крапка. За торгівлю рослинами передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні порушення. Штраф за незаконний продаж таких квіток стартує від 1700 гривень і залежить від їхньої кількості. Стаття 90 цього ж Кодексу дещо “легша” – вона за знищення весняних первоцвітів зобов'язує накласти штраф від 340 до 850 гривень.

Окремо було акцентовано увагу щодо заходів в рамках всеукраїнського екологічного проєкту «Озеленення України», які сприятимуть вихованню у громадськості, а особливо у підростаючого покоління, бережного ставлення до довкілля, формуванню правильного природоохоронного світогляду, роз’ясненню громадськості важливості створення лісів, як одного з основних чинників збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні10163
mod_vvisit_counterВчора11275
mod_vvisit_counterЦей тиждень74202
mod_vvisit_counterОстанній тиждень63168
mod_vvisit_counterЦього місяця260408
mod_vvisit_counterОстаній місяць260635
mod_vvisit_counterВсі дні8721881

Веб представництва