• Реєстрація
Понеділок, 23 березня 2020, 13:48

23 березня – Всесвітній метеорологічний день (Water Meteorological Day)

Гідрометеорологічна служба України, що є членом-засновником Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) з 1948 року, яка являє собою багатофункціональну розгалужену систему. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі. Систематичні цілодобові спостереження за станом погоди проводяться на 187 метеорологічних станціях, з яких 49 залучено до передачі даних у глобальну систему телезв’язку ВМО. Зусиллями своїх членів ВМО забезпечує прогнози і ранні попередження про подібні небезпеки, аби сприяти запобіганню і пом'якшенню наслідків від лих, порятунку життів людей, а також зменшенню масштабів шкоди майну і навколишньому середовищу за рахунок більш ефективного управління ризиками.

Значної шкоди завдають стихійні гідрометеорологічні явища економіці та населенню України. Паводки в гірських регіонах, штормовий вітер, посухи, ожеледі, сильні зливи з грозами – ось далеко не повний перелік гідрометеорологічних явищ, які практично щороку призводять до матеріальних втрат і, на жаль, супроводжуються людськими жертвами.

У 1960 році Всесвітня метеорологічна організація оголосила 23 березня Всесвітнім метеорологічним днем. Мета – акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення.

У другій половині ХХ століття розвиток систем гідрометеорологічних спостережень набув нового якісного рівня завдяки використанню автоматизованих систем вимірювання гідрометеорологічних параметрів та метеорологічних супутників Землі. Для стандартизації збирання, аналізу, обробки та глобального поширення гідрометеорологічної інформації ВМО у 1963 році запровадила Всесвітню службу погоди, одним з основних компонентів якої є Глобальна система спостережень, яка охоплює всі технічні засоби для гідрометеорологічних спостережень на землі, на морі, у повітрі та в космічному просторі.

Відзначення Всесвітнього метеорологічного дня є нагодою привернути увагу органів державної влади, широкої громадськості до такої важливої проблеми, як вплив погоди, клімату, водних ресурсів на забезпечення збалансованого розвитку країни, необхідності зміцнення науково-технічного потенціалу вітчизняної гідрометеорологічної служби, діяльність якої значною мірою сприяє економічному та соціальному розвитку суспільства.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« квітня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2287
mod_vvisit_counterВчора8525
mod_vvisit_counterЦей тиждень10812
mod_vvisit_counterОстанній тиждень63132
mod_vvisit_counterЦього місяця46799
mod_vvisit_counterОстаній місяць289009
mod_vvisit_counterВсі дні8797281

Веб представництва