• Реєстрація
Понеділок, 23 листопада 2020, 09:09

Профільний Комітет ВРУ підтримав законопроєкт щодо запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування прийняв за основу урядовий законопроєкт №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».
Основні положення, закладені у документі, презентував на засіданні комітету заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.
Що передбачає законопроєкт?
1. Кардинальну зміну дозвільної системи, а саме:
  • запровадження інтегрованого дозволу – єдиного документу для підприємства-забруднювача, який міститиме дозвіл на викиди в атмосферне повітря, на спецводокористування та управління відходами. Гранично допустимі показники викидів та скидів грунтуватиметься на найкращих доступних технологіях та методах управління (НДТМ);
  • громадськість прийматиме участь у прийнятті управлінського рішення;
  • комунікація підприємств та держави здійснюватиметься онлайн – через спеціально створену електронну систему.
2. Прийняття законопроєкту дозволить налагодити ефективну звітність та контроль за промисловим забрудненням. Адже інтегрований дозвіл видаватиметься не на діяльність підприємства в цілому, а на роботу конкретної установки чи технології.
«Такими чином, держава буде бачити конкретне джерело впливу та зможе прогнозувати подальше навантаження на довкілля, а підприємство розумітиме, де технологічні процеси мають бути переглянуті та вдосконалені», - відзначив Руслан Стрілець.
Які очікувані результати від прийняття законопроєкту:
  • зменшення рівня промислового забруднення на 25% шляхом модернізації української промисловості;
  • зменшення адміністративного навантаження на підприємства (1 дозвіл замість 3) та встановлення прозорих і зрозумілих механізмів комунікації із державою;
  • підвищення якості екологічного контролю у промисловій сфері;
  • виконання Україною міжнародних зобов’язань.
Законопроєкт № 4167 розроблений Міндовкіллям за підтримки Проекту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», що виконується GIZ Energy Efficiency and Climate Projects за дорученням Уряду Німеччини, із залученням іноземних фахівців та експертів Команди підтримки реформ Міндовкілля.
Документ підготовлено з метою гармонізації українського законодавства із європейським. А саме для імплементації положень Директиви ЄС 2010/75/ЄС про промислове забруднення, впровадження якої є зобов’язанням України відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« січня 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1485
mod_vvisit_counterВчора5409
mod_vvisit_counterЦей тиждень6894
mod_vvisit_counterОстанній тиждень53234
mod_vvisit_counterЦього місяця253500
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11353347

Веб представництва