• Реєстрація
Вівторок, 02 лютого 2021, 09:54

Протидія всиханню соснових лісів України та Білорусі: розпочав роботу проєкт технічної допомоги ФАО

ФАО вже багато років співпрацює з різними країнами у питаннях оздоровлення лісів. Організація надає їм допомогу у розробці систем моніторингу лісів для запобігання надзвичайним ситуаціям, пов’язаних із спалахами шкідників та хворобами лісу.

Всихання лісів є проблемою і для України. За даними Держлісагентства, на початок 2020 року загальна площа всихання склала 269 тис га. Упродовж року було зафіксовано нові осередки на площі більше 200 тис га.

Такі дані були озвучені на першому вступному семінарі проекту технічної допомоги ФАО, який надаватиме методичну підтримку Україні та Білорусі для посилення стійкості соснових лісів. У рамках заходу органи влади обох країн, наукові, проектні та громадські організації окреслили проблематику та напрямки її вирішення.

Як відзначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, здоров’я лісів є дуже важливим для збереження природних екосистем. Кліматичні зміни позначаються і на санітарному стані лісів. Минулого року посуха та брак водних ресурсів призвели до зростання кількості пожеж на лісових площах.

«Міндовкілля має амбітний порядок денний у кліматичній політиці. Ми завершуємо підготовку Другого національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, а також працюємо над розробкою Стратегії екологічної безпеки та адаптації до змін клімату. У ній буде розділ, присвячений питанням адаптації наших лісів до кліматичних змін. Вдячні ФАО за методичну підтримку України та Білорусі щодо посилення стійкості соснового лісу. Впевнена, що у рамках проєкту ми зможемо напрацювати дієвий план заходів для реалізації в обох країнах», - зауважила Ірина Ставчук.

Проект технічної допомоги Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН є регіональним та розрахований на 1,5 роки.

У результаті його виконання очікується:

перегляд підходів до системи спостереження та моніторингу спалахів шкідників та хвороб лісу. Це дозволить розробити функціональні системи їх раннього виявлення;

розробка та затвердження національних планів дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних зі спалахами шкідників та хвороб лісу;

розробка рекомендацій щодо підвищення стійкості лісових насаджень до шкідників та хвороб і посилення протидії наслідкам посухи;

зміцнення національного потенціалу у питаннях комунікації та регіональної координації з питань санітарного стану лісів.

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/36770.html

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1295
mod_vvisit_counterВчора6785
mod_vvisit_counterЦей тиждень1295
mod_vvisit_counterОстанній тиждень43403
mod_vvisit_counterЦього місяця35984
mod_vvisit_counterОстаній місяць242788
mod_vvisit_counterВсі дні11671737

Веб представництва