• Реєстрація
Понеділок, 25 жовтня 2021, 08:27

Перед Міндовкіллям стоїть важливе завдання - перезавантажити усю систему моніторингу довкілля України

Про це зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв на Міжнародному водному форумі Aqua Ukraine 2021, який розпочав свою роботу 19 жовтня.

На панельній дискусії експерти сталого управління водними ресурсами обговорили останні зміни у сфері здійснення державного моніторингу вод та результати проведення скринінгу забруднюючих речовин Дону, Дністра, Дніпра, Дунаю, Чорного моря та Антарктиди.

«Міндовкілля, Мінрегіон та Держводагентство, це фактично ті флагмани, які щороку підтримують проведення цього форуму, адже він є важливим майданчиком для різних заходів, де експерти обмінюються думками та досвідом. Тут представлені найсучасніші водні технології, розробки, продукція, товари та послуги», - зазначив заступник Міністра Михайло Хорєв на відкритті форуму.

Він повідомив про стан справ у сфері українського моніторингу вод.

«На сьогодні Україна продовжує створювати сучасну систему моніторингу якості вод. У нас вже є 4 лабораторії Держводагентства для моніторингу поверхневих вод. Одна з них нещодавно отримала сертифікат про акредитацію відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019. Очікуємо, що інші три також будуть сертифіковані. Моніторинг морських вод буде здійснюватися судном «Бельгіка». Його Україна отримала у подарунок від Королівства Бельгія. Наступного року розпочнемо дієвий моніторинг морського середовища, як це передбачено нещодавно схваленою Урядом морською природоохоронною стратегією. Сподіваємося, що моніторинг підземних вод також запрацює вже з наступного року”, - розповів Михайло Хорєв.

За його словами, перед Міндовкіллям стоїть важливе завдання - перезавантажити усю систему моніторингу довкілля.

Під час другої секції панельної дискусії Михайло Хорєв окремо зупинився на головних чинниках забруднення поверхневих вод в Україні - стічних водах:

“Статистичні дані свідчать, що тільки у 2020 році місцевими водоканалами скинуто у водойми 1,8 млрд кубометрів стоків. Із них неочищених – 383 млн кубічних метрів. Тож можна з упевненістю сказати, що основними забруднювачами водойм є водоканали. А створення сучасної системи очистки таких вод на водоканалах вирішить 70 % проблем із забрудненнями наших річок”.

Для цього Мінрегіон розробив програму «Питна вода України», яка передбачає виділення коштів на модернізацію очисних споруд.

Зі свого боку Міндовкілля також зробило ряд кроків:

прийнято рішення Уряду, яким обмежено використання фосфатів у миючих засобах;

готується до другого читання законопроєкт № 3091. Він перезапустить систему держекоконтролю і допоможе посилити контроль за порушенням законодавства у сфері забруднення водних ресурсів та здійснення незаконних скидів стічних вод.

Міжнародний водний форум Aqua Ukraine 2021 триватиме 19-21 жовтня. Тут представлені останні досягнення і технології водопостачання та водовідведення, запобігання забрудненню водних ресурсів, застосування екологічно чистих технологій водозбереження тощо.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« січня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні766
mod_vvisit_counterВчора12820
mod_vvisit_counterЦей тиждень36811
mod_vvisit_counterОстанній тиждень48244
mod_vvisit_counterЦього місяця226043
mod_vvisit_counterОстаній місяць266928
mod_vvisit_counterВсі дні14197554

Веб представництва