• Реєстрація
Понеділок, 25 жовтня 2021, 08:38

Міндовкілля переводить в онлайн-формат восьму адмінпослугу

Відсьогодні на базі вебпорталу “ЕкоСистема” розпочалося тестування нової онлайн-послуги. Вже незабаром українські підприємці зможуть отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, не виходячи з власного офісу. Користуючись “ЕкоСистемою”, громада зможе слідкувати за процесом видачі даних дозволів та надсилати Міністерству свої зауваження.

“ЕкоСистема” - це національна платформа, де будуть зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу та вся екологічна інформація для громадян, - коментує заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (CDTO) Руслан Стрілець. - Вебпортал постійно поповнюється новими сервісами та наборами відкритих даних за 11-ма політиками цифровізації міністерства. Сьогодні нововведення стосується політики “е-Повітря”. Ми розробили та тестуємо можливість для українських підприємців отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу онлайн”.

Сервіс сприятиме прозорості процедур та виключенню корупційних ризиків. На сайті “ЕкоСистема” заявники зможуть ознайомитись із повним переліком необхідних документів, порядком та способом їх подання, підставами для відмови у видачі. Для того, щоб подати пакет документів, підприємцям більше не доведеться виходити з дому, витрачаючи час і ресурси на непрямі витрати. Щороку близько ⅔ отриманих Міністерством у паперовому форматі звернень на отримання дозвільного документа поверталися підприємствам з відмовою за формальними ознаками (незавірені копії документів, неправильне найменування довідок тощо). Завдяки подачі документів в електронному вигляді припуститись помилки буде неможливо: інтегрована система не пропустить некоректно заповнену форму чи неповний пакет документів.

Громадськості, у свою чергу, стане набагато легше контролювати процес надання адмінпослуги, а також брати участь у прийнятті Міністерством рішень щодо видачі дозволів на викиди. Інформація про намір підприємства отримати дозвільний документ та можливість у 30-денний строк надіслати держоргану свої зауваження щодо цього - стануть доступні на “ЕкоСистемі”.

Переведення сервісу в онлайн стало можливим завдяки інформаційній взаємодії Міндовкілля з Держпродспоживслужбою, її територіальними підрозділами та ОДА. Цифровізацію адмінпослуги затверджено наказом Міндовкілля № 678 від 20.10.2021.

Проект реалізовано Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та ГО «Збережи Дніпро» (Save Dnipro) у рамках проекту «Удосконалення керування та зміцнення верховенства права у сфері охорони довкілля завдяки громадському моніторингу забруднення повітря й дозволів на викиди» за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

Наступними в межах політики “е-Повітря” будуть оцифровані ще дві послуги міністерства: Державний облік в сфері атмосферного повітря та видача довідки щодо величин фонових концентрацій. Обидві будуть реалізовані у форматі paperless та peopleless.

Нагадаємо, що «ЕкоСистема» вже містить 8 онлайн-послуг, 66 реєстрів відкритих екологічних  даних та 3 інтегровані інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів.

 

https://mepr.gov.ua/news/38270.html

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« січня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1658
mod_vvisit_counterВчора12820
mod_vvisit_counterЦей тиждень37703
mod_vvisit_counterОстанній тиждень48244
mod_vvisit_counterЦього місяця226935
mod_vvisit_counterОстаній місяць266928
mod_vvisit_counterВсі дні14198446

Веб представництва