• Реєстрація
Понеділок, 07 листопада 2016, 16:27

Управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА взяло участь в конференції на тему «Як досягти належного екологічного врядування?»

1–2 листопада 2016 у Києві відбулась конференція на тему «Як досягти належного екологічного врядування?» за участі представників Делегації ЄС в Україні, SIDA, експертів, представників українських центральних та місцевих органів влади, громадських організацій та ЗМІ. Організатором заходу виступила Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України.

Конференція мала на меті спільно з урядовцями та представниками громадянського суспільства:

сформувати напрямки нової екологічної політики України;

визначити основні фактори впливу та завдання у процесі реформування екологічного врядування в Україні;

оцінити ефективність екологічної політики за минулі роки, зрушення, які відбулися на національному та місцевому рівні та обговорити наступні кроки;

виявити приховані перешкоди для партнерства заінтересованих сторін;

з’ясувати головні проблеми планування екологічної політики та механізми налагодження моніторингу та оцінки екологічної політики відповідно до підходів ЄЕА.

У рамках конференції, 1 листопада відбувся спільний прес-брифінг Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака і голови Координаційної Ради Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» Ганни Голубовської-Онісімової.

Під час зустрічі зі ЗМІ Міністр розповів про стратегічні цілі та нові тенденції впровадження Національної екологічної політики в Україні та проінформував про основні завдання на шляху реформування екологічного врядування в Україні в контексті імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

Спілкуючись із журналістами, Голова Координаційної Ради ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова, зокрема, торкнулась питань громадської оцінки ефективності впровадження екологічної політики і ролі громадськості в екологічній реформі та відзначила, що основне завдання конференції — розпочати інтенсивний діалог між представниками Мінприроди, природоохоронних підрозділів ОДА, громадських організацій та інших заінтересованих сторін щодо основних викликів та досяжних завдань на шляху реформи екологічного врядування в Україні. Метою діалогу є налагодження партнерства заінтересованих сторін для ефективного захисту природи шляхом застосування сучасних підходів до екологічного врядування. Вона також наголосила, що європейські процедури Стратегічної екологічної оцінки політик, планів і програм, та Оцінки впливу на довкілля окремих проектів — це основа для екологічних реформ згідно вимог Угоди про асоціацію з ЄС. Затягування з остаточним прийняттям відповідних законів ставить під сумнів відданість України пріоритетам євроінтеграції та готовність до цивілізованого розвитку.

Під час конференції учасники розглянули такі питання, як:

Управління довкіллям та інтеграція екологічної політики у інші галузеві політики і залучення громадськості до процесу прийняття рішень як частина Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Інституційна розбудова системи охорони довкілля в Україні, взаємодія Мінприроди з місцевими органами влади та ОДА.

Місцеві плани дій з охорони навколишнього природного середовища (МПДОНПС) як практичне втілення екодемократії в Україні.

Інформаційне забезпечення процесу прийняття управлінських рішень в сфері охорони довкілля.

Стан і тенденції впровадження національної екологічної політики.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« вересня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні649
mod_vvisit_counterВчора18271
mod_vvisit_counterЦей тиждень35525
mod_vvisit_counterОстанній тиждень127259
mod_vvisit_counterЦього місяця289391
mod_vvisit_counterОстаній місяць282762
mod_vvisit_counterВсі дні10410675

Веб представництва