• Реєстрація
Сортировать по дате: Четвер, 12 грудня 2019

Відповідно до Плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування 11 грудня 2019 року під головуванням Голови Комітету Олега Бондаренка проведено круглий стіл на тему: «Екологічні проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики, як відновлюваного джерела енергії в Україні».

У засіданні круглого столу взяв участь заступник начальника управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА Андрій Савчук.

В ході засідання були розглянуті та обговорені наступні питання:

-         запобігання впливу малої гідроенергетики на довкілля;

-         науково-методичні рекомендації щодо підготовки звіту ОВД при будівництві малої ГЕС;

-         про особливо цінні ділянки річок як нові природоохоронні одиниці в світлі інтересу до зеленої енергетики;

-         природно-географічні і гідрологічні обмеження щодо будівництва об’єктів малої гідроенергетики в Українських Карпатах;

-     щодо неузгодженості Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з підзаконними актами в контексті розвитку малої гідроенергетики України;

-         щодо прихованого енергетичного потенціалу (малих ГЕС на промислових підприємствах);

-         наслідки для довкілля від будівництва гідроспоруд на річках України;

Учасниками круглого столу висловлювались позиції щодо необхідності проведення чіткого аналізу того, що має будуватися, щодо проведення якісної оцінки впливу на довкілля задля запоруки доброго проекту зі спорудження мініГЕС, а також щодо того, що гідроенергетика є відновлюваною, але часто не екологічною.

Голова Комітету Олег Бондаренко подякував присутнім за участь у засіданні круглого столу та відзначив, що питання, які були підняті на круглому столі вийшли за межі обговорення гідроенергетики, було підняте, у тому числі, питання Водної стратегії та ще раз підкреслив, що Комітет завжди відкритий до ініціатив та пропозицій.

12 грудня 2019 року  в управлінні екології та природних ресурсів  Чернівецької облдержадміністрації відбулася колегія з порядком денним: «Про стан виконання стратегічної  екологічної оцінки документів державного планування».

Начальником управління М. Білоконем було наголошено, що завданнями управління екології та природних ресурсів у дотриманні Закону України «Про СЕО» є  здійснення  процедури стратегічної екологічної  оцінки документів державного планування, а саме: стратегії, плани, схеми, містобудівна документація, загальнодержавні програми, державні цільові програми та інші програми і програмні документи, включаючи зміни до них - які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми).

Так, за 2019 рік  управлінням:

-                     надано роз’яснення на 15 звернень щодо інформації по розробці документів державного планування;

-                     надано 63 зауваження та пропозиції до Заяви про визначення обсягу СЕО містобудівної документації;

-                     надано 1 зауваження та пропозицію до Заяви про визначення обсягу СЕО Стратегії розвитку Новоселицької ОТГ;

-                     надано 1 зауваження та пропозицію до Звіту про СЕО та Стратегію розвитку Новоселицької ОТГ;

-                     надано 29  зауважень та пропозицій до містобудівної документації та Звітів про СЕО.

Протягом року спеціалістами управління надавалися консультації органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування (замовникам), а також були проведенні лекції для старост міських, селищних, сільських рад об’єднаних громад,  щодо дотримання природоохоронного законодавства при здійсненні процедури стратегічної екологічної оцінки документів державного планування.

За результатами рішення колегії та з метою дотримання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» щодо здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, прийнято рішення додатково проінформувати листами органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7316
mod_vvisit_counterВчора10207
mod_vvisit_counterЦей тиждень48745
mod_vvisit_counterОстанній тиждень85143
mod_vvisit_counterЦього місяця7316
mod_vvisit_counterОстаній місяць397043
mod_vvisit_counterВсі дні10525643

Веб представництва