• Реєстрація
Сортировать по дате: Середа, 18 грудня 2019

Парламент схвалив проєкт Закону «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази».  Документ схвалений на виконання Рішення 24-ої зустрічі Сторін Монреальського протоколу в частині забезпечення довгострокового контролю за обігом озоноруйнівних речовин та товарів, що їх містять, а також для поступового виведення таких речовин з обігу.

Законопроєкт визначає правові та організаційні засади регулювання відносин у сфері поводження з контрольованими речовинами та товарами, що їх містять.  Основними озоноруйнівними речовинами є хлорфторвуглеводні та гідрохлорфторвуглеводні.

Озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази, які здебільшого використовуються як замінники озоноруйнівних речовин, в Україні сьогодні використовуються як спінювачі, розчинники та охолоджувачі у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, секторах цивільної та промислової авіації, медичних та залізничних об’єктах, автомобільній промисловості, в холодильному, кондиціонувальному та нагрівальному насосному обладнанні, системах протипожежного захисту та вогнегасниках, високовольтних розподільних пристроях.

Їх виробництва  в країні немає,  а імпорт цих речовин та товарів, що їх місять, а також їх споживання потребують врегулювання на законодавчому рівні.

Використання таких речовин впливає на озоновий шар та зміну клімату. Тому, коли ви викидаєте прямо на вулицю старий холодильник або кондиціонер, завжди пам’ятайте про те, що саме такі дії і вбивають нашу планету.

Положення законопроекту

- визначають повноваження центральних органів виконавчої влади;

- встановлюють основні вимоги до суб’єктів господарювання;

- встановлюють процедуру виведення з обігу контрольованих речовин та товарів, що їх містять;

- встановлюють вимоги щодо сертифікації персоналу та відповідного маркування обладнання;

- визначають порядки імпорту, експорту контрольованих речовин та товарів, що їх місять, а також поводження з відходами, що містять ці речовини.

Таким чином, законопроєкт  передбачає створення реєстру операторів контрольованих речовин та фіксує вимоги про звітування суб’єктів господарювання щодо їх імпорту, експорту та використання.

Надалі це має стати основою для прогнозування потреби в холодоагентах для промисловості і поступовому скороченні їх споживання.

Окремі акценти у законопроєкті зроблено на регулюванні імпорту та експорту речовин, контролі витоків. Йдеться про визначення процедури отримання частки національної квоти на імпорт та ліцензування імпорту/експорту фторованих парникових газів. Це є частиною імплементації наших міжнародних зобов’язань. Натомість вже на території України пріоритетними завданнями будуть моніторинг наявності витоків контрольованих речовин і, в перспективі, зменшення випадків їх потрапляння в атмосферу.

Законопроєкт також встановлює основні вимоги до навчальних програм та підтвердження кваліфікації (у тому числі — порядок отримання кваліфікаційного документа). Важливим є й те, що на операторів контрольованих речовин покладається обов’язок здійснювати їх рекуперацію, рециклінг, регенерацію та знешкодження — тобто, фактично, формується простір відповідальності за недопущення потрапляння до навколишнього середовища небезпечних речовин.

Слід зазначити, що У 2016 році прийнято Кігалійську поправку до Монреальського протоколу, згідно з якою встановлено вимоги щодо регулювання фторованих парникових газів за механізмом скорочення споживання озоноруйнівних речовин.

Законодавча неврегульованість призводила до порушення цілісності системи державного регулювання і контролю за ввезенням і вивезенням контрольованих речовин та відсутності узгодженості взаємодії між державними органами щодо ведення обліку ввезених/вивезених речовин, що, своєю чергою, створювало перешкоди для об’єктивного звітування України як Сторони Монреальського протоколу Озоновому Секретаріату.

Законопроєкт  сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань у сфері охорони озонового шару та запобігання зміні клімату, а також адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

 

Серед заходів, які впроваджує Держлісагентство на виконання завдань Президента та Уряду, – електронний реєстр дозвільних документів на заготівлю деревини та онлайн карта рубок (https://lk.ukrforest.com/), відкрито інформацію про деревину (https://www.ukrforest.com/). Про це повідомив т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Віталій Дудка під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Засідання відбулося на базі відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція», 13 грудня 2019 року.

«Наразі є два основоположних документи, які окреслюють перші напрями нашої роботи. По-перше, це Указ Президента України, яким, зокрема, передбачається створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку. А також розробка нормативно-правових актів, необхідних для початку проведення національної інвентаризації лісових ресурсів України», - повідомив Віталій Дудка.
Другим документом, за його словами, є затверджена Програма діяльності Уряду. Одна з цілей цієї Програми звучить як «Українці більш ефективно та ощадливо використовують природні ресурси».
«Початок виконання цих першочергових завдань Президента та Уряду вже покладено. Нещодавно прийнято дві постанови Уряду, які врегульовують механізм проведення моніторингу внутрішнього споживання деревини і запроваджують обов’язковий електронний облік деревини для всіх лісокористувачів України, а також запускають пілотний проект електронних аукціонів продажу деревини на «Prozorro.Продажі» з квітня 2020 року», - зазначив т.в.о. Голови Держлісагентства.
Окрім того, він окреслив основні риси лісового господарства, які відрізняють Україну від інших країн Європи.
Деталі тут: https://bit.ly/2Eilzqh

 

1. Повна назва документа державного планування:

Генеральний план с. Чудей Сторожинецького району Чернівецької області

Розроблення генерального плану с. Чудей передбачає формування проектних рішень на всю територію села. Проектні рішення генерального плану охоплюють усі види діяльності, які провадяться або провадження яких заплановане в перспективі на території населеного пункту.

Генеральний план визначає існуюче та перспективне функціональне призначення території. Генеральний план обґрунтовує необхідність зміни функціонального призначення території, в разі встановленої потреби, що виникає на підставі аналізу техніко-економічних показників існуючого використання території, демографічного прогнозу, та потреб територіального розвитку населеного пункту. Проектні рішення архітектурно-планувальної організації та потреби територіального розвитку села обумовлюються, в тому числі завданням на розроблення генерального плану, державними інтересами.

В звіті про стратегічну екологічну оцінку генерального плану с. Чудей проведена оцінка впливу на складові довкілля (вплив на атмосферне повітря, воду, ґрунти, природні ресурси, флору і фауну), а також на стан здоров’я та добробут населення (небезпека для здоров’я населення, соціально-економічні наслідки, поводження з відходами тощо).

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Чудейська сільська рада

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури: громадське обговорення починається з «06» грудня по «07» січня  2020 р.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо): зауваження і пропозиції громадськості надаються у письмовому та електронному вигляді.

в) дату, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення): не передбачено.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Чудейська сільська рада - вул.Карпатська,2 Сторожинецького р-ну, Чернівецька обл., 59024

тел.  03735-61259, 03735-61393, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , на офіційній веб-сторінці https://chudeyska-gromada.gov.ua/

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштову та електронну адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Чудейська сільська рада - вул.Карпатська,2 Сторожинецького р-ну, Чернівецька обл., 59024

тел.  03735-61259, 03735-61393, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , на офіційній веб-сторінці https://chudeyska-gromada.gov.ua/

Строки подання зауважень та пропозицій: до «07» січня 2020 р.  включно. Пропозиції та зауваження подані після встановленого строку, не розглядаються.

1. Повна назва документа державного планування:

Генеральний план с. Нова Красношора Сторожинецького району Чернівецької області

Розроблення генерального плану с. Нова Красношора передбачає формування проектних рішень на всю територію села. Проектні рішення генерального плану охоплюють усі види діяльності, які провадяться або провадження яких заплановане в перспективі на території населеного пункту.

Генеральний план визначає існуюче та перспективне функціональне призначення території. Генеральний план обґрунтовує необхідність зміни функціонального призначення території, в разі встановленої потреби, що виникає на підставі аналізу техніко-економічних показників існуючого використання території, демографічного прогнозу, та потреб територіального розвитку населеного пункту. Проектні рішення архітектурно-планувальної організації та потреби територіального розвитку села обумовлюються, в тому числі завданням на розроблення генерального плану, державними інтересами.

В звіті про стратегічну екологічну оцінку генерального плану с. Нова Красношора проведена оцінка впливу на складові довкілля (вплив на атмосферне повітря, воду, ґрунти, природні ресурси, флору і фауну), а також на стан здоров’я та добробут населення (небезпека для здоров’я населення, соціально-економічні наслідки, поводження з відходами тощо).

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Чудейська сільська рада

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури: громадське обговорення починається з «06» грудня по «07» січня  2020 р.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо): зауваження і пропозиції громадськості надаються у письмовому та електронному вигляді.

в) дату, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення): не передбачено.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Чудейська сільська рада - вул.Карпатська,2 Сторожинецького р-ну, Чернівецька обл., 59024

тел.  03735-61259, 03735-61393, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , на офіційній веб-сторінці https://chudeyska-gromada.gov.ua/

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштову та електронну адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Чудейська сільська рада - вул.Карпатська,2 Сторожинецького р-ну, Чернівецька обл., 59024

тел.  03735-61259, 03735-61393, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , на офіційній веб-сторінці https://chudeyska-gromada.gov.ua/

Строки подання зауважень та пропозицій: до «07» січня 2020 р.  включно. Пропозиції та зауваження подані після встановленого строку, не розглядаються.

1. Повна назва документа державного планування:

Генеральний план с. Їжівці Сторожинецького району Чернівецької області

Розроблення генерального плану с. Їжівці передбачає формування проектних рішень на всю територію села. Проектні рішення генерального плану охоплюють усі види діяльності, які провадяться або провадження яких заплановане в перспективі на території населеного пункту.

Генеральний план визначає існуюче та перспективне функціональне призначення території. Генеральний план обґрунтовує необхідність зміни функціонального призначення території, в разі встановленої потреби, що виникає на підставі аналізу техніко-економічних показників існуючого використання території, демографічного прогнозу, та потреб територіального розвитку населеного пункту. Проектні рішення архітектурно-планувальної організації та потреби територіального розвитку села обумовлюються, в тому числі завданням на розроблення генерального плану, державними інтересами.

В звіті про стратегічну екологічну оцінку генерального плану с. Їжівці проведена оцінка впливу на складові довкілля (вплив на атмосферне повітря, воду, ґрунти, природні ресурси, флору і фауну), а також на стан здоров’я та добробут населення (небезпека для здоров’я населення, соціально-економічні наслідки, поводження з відходами тощо).

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Чудейська сільська рада

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури: громадське обговорення починається з «06» грудня по «07» січня  2020 р.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо): зауваження і пропозиції громадськості надаються у письмовому та електронному вигляді.

в) дату, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення): не передбачено.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Чудейська сільська рада - вул.Карпатська,2 Сторожинецького р-ну, Чернівецька обл., 59024

тел.  03735-61259, 03735-61393, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , на офіційній веб-сторінці https://chudeyska-gromada.gov.ua/

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштову та електронну адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Чудейська сільська рада - вул.Карпатська,2 Сторожинецького р-ну, Чернівецька обл., 59024

тел.  03735-61259, 03735-61393, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , на офіційній веб-сторінці https://chudeyska-gromada.gov.ua/

Строки подання зауважень та пропозицій: до «07» січня 2020 р.  включно. Пропозиції та зауваження подані після встановленого строку, не розглядаються.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5942
mod_vvisit_counterВчора10207
mod_vvisit_counterЦей тиждень47371
mod_vvisit_counterОстанній тиждень85143
mod_vvisit_counterЦього місяця5942
mod_vvisit_counterОстаній місяць397043
mod_vvisit_counterВсі дні10524269

Веб представництва