• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 20 грудня 2019

В національному природному парку «Хотинський» за сприяння управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА відбулося нагородження переможців літературного конкурсу «Природа Подністров’я нам сигналить SOS». В ньому прийняли участь школярі з освітніх закладів Хотинського, Кельменецького та Сокирянського районів. Мета – привернення уваги до екологічних проблем краю, таких як забруднення річок, а також боротьба із споживацьким ставленням суспільства до природи, як безмежної комори ресурсів.

У своїх творах юні екологи порушили актуальні для нашого краю проблеми: забруднення Дністра, невеликих річечок-приток та ставків, засмічення їх берегів, які горе-господарі перетворюють на несанкціоновані сміттєзвалища. Невже люди забули, що вода – то життя? Хто це робить? Напевно не хтось здалеку, а місцеві жителі? Що залишить нащадкам нинішнє покоління? Такі дорослі запитання ставлять діти у роботах, і закликають не бути байдужими, мовляв «моя хата скраю», усвідомити, наскільки це серйозно.

Першими свої нагороди отримали школярі Хотинського району (невдовзі буде проведено подібні заходи на Кельменеччині та Сокирянщині). Трійка переможців поділила місця так: І місце - Світлана Танас’єва (Шиловецька ЗОШ І-ІІІст.);ІІ місце- Володимир Кирилюк (Клішковецька гімназія);ІІІ місце- Вікторія Цепіщук (Хотинська ЗОШ №5).

Вручаючи нагороди директор НПП «Хотинський» Андрій Доманчук подякував усім школярам, котрі взяли участь та надіслали цікаві й змістовні твори. Привітала талановитих дітей і редактор газети «Хотинські вісті», що є співорганізатором конкурсу, Тетяна Коваль. Вона висловила переконання, що за такими активними, творчими та небайдужими до екологічних проблем дітьми – наше майбутнє.

Переможцям вручили грамоти та подарунки, щиро побажали їм нових успіхів та підкорених вершин. А їхні твори, визнані журі кращими, буде опубліковано в газеті «Хотинські вісті».

19 грудня, у Будинку з левами відбувся форум представників лісової галузі.

Захід відбувається за ініціативи голови обласної державної адміністрації Сергія Осачука  та за участі представників профільних структурних підрозділів ОДА, бізнесових кіл,  правоохоронних органів та екологічних служб області.

Сергій Осачук, звертаючись до присутніх, зазначив, що питання лісової галузі Буковини знаходяться під особливим контролем центральної влади. «Ми маємо повну підтримку Президента України та Уряду, які зацікавлені у розвитку регіонів. А ефективна співпраця лісогосподарських та деревообробних підприємств краю – це запорука успіху Буковини. Саме тому хотів зустрітися з вами у широкому колі, почути позиції думки та пропозиції не вузького кола осіб, а всіх учасників процесу, — розповів голова обласної державної адміністрації. - Нам непотрібна декоративна патріотичність, коли псевдопатріоти, одягнувши вишите вбрання, не платять податки, незаконно рубають ліс, або ж задіюють робочу силу, яка не є офіційно працевлаштована, ба навіть — займаються контрабандною діяльністю».

За словами Сергія Осачука, ліс – це не лише легені нашого краю, це не лише величезна рекреаційна зона: «Це значний потенціал для прориву Буковини, для її сталого економічного розвитку. Та лише добрі господарі можуть перетворити ці безцінні ресурси у прибуток. Сьогодні у світі панує тренд на здоровий спосіб життя. А при правильному та раціональному господарюванні не лише буковинці, а й численні гості краю змогли б користуватися всіма дарами лісу».

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7063
mod_vvisit_counterВчора10207
mod_vvisit_counterЦей тиждень48492
mod_vvisit_counterОстанній тиждень85143
mod_vvisit_counterЦього місяця7063
mod_vvisit_counterОстаній місяць397043
mod_vvisit_counterВсі дні10525390

Веб представництва