• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 01 вересня 2020

Відновлено реалізацію проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», який продовжить надання технічної допомоги цільовим заповідним територіям.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський ознайомився з проміжними результатами проєкту та спільно з членами команди консультантів проєкту сформовано «дорожню карту».

Що вирішили?

- до кінця року цільові території проєкту забезпечать формою працівників охорони, закуплять автомобілі та мотоцикли для патрульних, для цього буде проведено відповідний тендер (згідно з розпорядженням німецького донора – Міністерства економічного співробітництва та розвитку);

- розпочнеться реалізація тендера на розробку веб-сайтів та інших комунікаційних продуктів для цільових територій проекту.

Нагадаємо, що Проєкт реалізується в рамках Німецького фінансового співробітництва (FC), який фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через банк розвитку KfW.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відповідає за загальну реалізацію та функціонування проекту. Проєкт впроваджується через міжнародний консорціум, що складається з AHT GROUP AG (керівна установа), Дунайсько-Карпатської програми WWF International, Франкфуртського зоологічного товариства та Українського товариства охорони птахів (ТОП).

До проєкту входять:

  • Яворівський НПП,
  • Ужанський НПП,
  • Верховинський НПП,
  • Вижницький НПП,
  • Карпатський біосферний заповідник,
  • Карпатський НПП,
  • природний заповідник «Горгани»,
  • НПП «Синевир».

Деталі на сайті проєкту Support to Nature Protected Areas in Ukraine http://snpa.in.ua/ .

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

1) Повна назва документа державного планування:

Регіональна програма робіт з розчистки та регулювання русел річок Чернівецької області на 2021-2027 роки.

Регіональна програма передбачає упорядкування проведення робіт з розчистки та регулювання русел річок  Чернівецької області та забезпечення  захисту громадян,  населених пунктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод, включаючи  поліпшення екологічного стану водних об’єктів, а також  підтримання   стабільності річкового русла, спроможності річки до самоочищення, недопущення негативного впливу на складові довкілля та екосистему в цілому.

Розчистка русел річок призведе також до  зниження  гідравлічного навантаження (тиску) на гідротехнічні споруди, корінні береги річок, які зазнають розмиву та ерозії, забезпечення  умов проходження паводку на ділянках мостових переходів, інженерних комунікацій, що перетинають  річки.

2) Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Чернівецька обласна рада

3) Передбачувана процедура громадського обговорення:

а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення  Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Чернівецької області на 2021-2027 роки та Звіту про стратегічну екологічну оцінку розпочинається  з  31 серпня 2020 року і триватиме до  29 вересня 2020 року.

Громадські слухання  відбудуться  29 вересня  2020 року об 11-00 годині в кабінеті 35 Басейнового управління водних ресурсів річок  Прут та Сірет за адресою: 58013, м.Чернівці, вул.Героїв Майдану, 194-Б.

б) способи участі громадськості (надання  письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Відповідно до ст.12 Законну України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Чернівецької області на 2021-2027 роки та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна  ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та  екологічною інформацією, у тому числі пов’язаної  зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитися з проектом Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Чернівецької області на 2021-2027 роки та Звітом про стратегічну екологічну оцінку, екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування можна в Басейновому управлінні водних ресурсів річок  Прут та Сірет за адресою: 58013, м.Чернівці, вул.Героїв Майдану, 194-Б.  з

8-30 до 17-30 год. щоденно, окрім суботи та неділі.

Матеріали  проекту Регіональної програми також розміщені на сайті Басейнового управління водних ресурсів річок  Прут та Сірет (https:// dpbuvr.gov.ua ).

г) орган, до якого подаються  зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозиції

Басейнове управління водних ресурсів річок  Прут та Сірет.

Адреса подання зауважень і пропозицій у письмовій формі:

58013, м.Чернівці, вул.Героїв Майдану, 194-Б.

Електронна адреса: https:// dpbuvr.gov.ua

Зауваження і пропозиції  приймаються в строк з  31 серпня по 29 вересня  2020р.

д) місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Басейнове управління водних ресурсів річок  Прут та Сірет.

58013, м.Чернівці, вул.Героїв Майдану, 194-Б.

4) Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Вівторок, 01 вересня 2020, 09:11

До уваги жителів Буковини!

На виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб в  Чернівецькій області  на 2020 рік в першій декаді вересня 2020 року буде проводитися планова пероральна  вакцинація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується   смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Вакцинація на території Чернівецької області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою  авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Тому, шановні буковинці,  коли ви  побачите літак, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати  приманку в руки та не переносити з місця.

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками  в лісових та сільськогосподарських угіддях .

В зв’язку з погодними умовами терміни здійснення вакцинації можуть переноситись.

За площею це один із найменших національних природних парків Українських Карпат, проте з його появою було сформовано досить струнку мережу заповідних територій, що репрезентують усі висотно-поясні структури гірської країни.
Національний природний парк «Вижницький» виділяється з-поміж інших національних парків Карпатського регіону, представляючи природу та культурну спадщину низькогірної частини Карпат, яка називається Покутсько-Буковинськими Карпатами. Ця територія характеризується м’яким кліматом і домінуванням в лісах теплолюбних порід. Тут переважають мішані ялицево-букові ліси, які вважаються корінним деревостаном. Більше 95% площі парку вкрита лісовою рослинністю. Тут є 184 гектари пралісових ділянок. На фоні заліснених вершин і річкових долин гірських потоків досить екзотично виглядають скелі та водоспади.
Парк було створено 30 серпня 1995 року на основі ландшафтних заказників «Лужки» та «Стебник», а також заповідних урочищ «Стаєчний» і «Яворів».
Національний природний парк «Вижницький» святкує 25-річчя. Про це повідомляє Всеукраїнська екологічна ліга у facebook.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« вересня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні8708
mod_vvisit_counterВчора8578
mod_vvisit_counterЦей тиждень17286
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70526
mod_vvisit_counterЦього місяця210658
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11310505

Веб представництва