12.10.2018 року вступив в дію Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку».
Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) - процедура визначення, опису та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виправданих альтернатив, розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків. Підлягають здійсненню процедури СЕО документи державного планування - стратегії, плани, схеми, містобудівна документація, загальнодержавні програми, державні цільові програми та інші програми і програмні документи, включаючи зміни до них, які розробляються та/або підлягають затвердженню органом державної влади, органом місцевого самоврядування, та які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми).
1. Суб’єктами стратегічної екологічної оцінки є:
1) замовник – органи державної влади;
2) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації (відповідні підрозділи з питань охорони навколишнього природного середовища та охорони здоров’я);
3) громадськість;
4) держава походження;
5) зачеплена держава.
Управління екології та природних ресурсів відповідно до Закону здійснює розгляд та надає свої зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу СЕО проєктів документів державного планування місцевого та регіонального рівнів, Звіту про СЕО, а також до проєктів документів державного планування.
Так, за 2020 рік управлінням надано:
- зауважень та пропозицій до 45 Заяв про визначення обсягу СЕО містобудівної документації;
- 2 відмови у розробці містобудівної документації;
- зауваження та пропозицію до 1 Заяви про визначення обсягу СЕО Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Чернівецької області на 2020 – 2025 роки;
- зауважень та пропозицій до 45 матеріалів містобудівної документації та Звітів про СЕО.
Інформація щодо здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування висвітлювалася протягом року на вебсайті управління та облдержадміністрації. Працівниками управління надавалися відповідні консультації органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування (замовникам) щодо дотримання вимог Закону «Про СЕО». Спільно з Департаментом регіонального розвитку Чернівецької облдержадміністрації проведено онлайн-нараду з головами об’єднаних громад області, де обговорювалося питання проведення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування. Надана, як в усному так і в письмовому вигляді, інформація щодо здійснення процедури СЕО документів державного планування (програм та стратегій розвитку відповідних громад).
Станом на вересень 2020 року нагальною проблемою залишається те, що не всі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування області дотримуються вимог законодавства, щодо проведення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, які підпадають під дію цього Закону.
“Генеральний план села Банилів Вижницького району Чернівецької області ”.
Основна мета проекту - обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території, на якій реалізуються повноваження Банилівської сільської ради Вижницького району Чернівецької області.
2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:
Банилівська сільська рада Вижницького району Чернівецької області
3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:
а) дата початку та строки здійснення процедури:
громадське обговорення починається з 04 червня 2020 року і триває до 04 липня 2020 року.
б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):
Відповідно до статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку.
Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.
в) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:
Ознайомитись з проектом “Генеральний план села Банилів Вижницького району Чернівецької області ” та розділом «Охорона навколишнього природного середовища», який розробляється у складі проекту містобудівної документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у виконкомі Банилівської сільської ради за адресою: с. Банилів, вул. Гостинець, 63 щовівторка з 14.00 до 17.00 та щоп’ятниці з 10.00 до 13.00. Матеріали проекту детального плану території також розміщені на веб-сайті сільської ради - http://gromady.cv.ua/vn/rada/2/document_drafts
ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:
Виконавчий комітет Банилівської сільської ради. Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 59216, Чернівецька область, Вижницький район, с. Банилів, вул. Гостинець, 63. Тел.: (03730) 5-93-42, 5-93-71, 5-93-24 факс. 5-93-42. Контактний e-mail (сайту): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 04.06.2020р. по 04.07.2020р.
4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.
Проведення транскордонних консультацій не потребує.
Уряд на своєму засіданні 23 вересня затвердив Порядок прийняття рішення про здійснення транскордонної̈ оцінки впливу на довкілля.
Джерело:Міністрство захисту довкілля та природних ресурсів
23 вересня, Кабінетом Міністрів України прийнято три нормативно-правових акти, що мають забезпечити прозорий та коректний облік викидів парникових газів промисловими підприємствами в Україні.
Джерело:Міністрство захисту довкілля та природних ресурсів