• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 26 січня 2021

Зелена модернізація підприємств передбачає запровадження екологічно дружніх технологій, енергоефективних заходів та вторинного використання ресурсів. Це зменшить негативний вплив промисловості на довкілля, витрати енергії та природних матеріалів і підвищить продуктивність підприємств.

Проведення такої екологічної модернізації вимагає від підприємств залучення інвестицій. У країнах ЄС для цього застосовують різні форми державної допомоги – пільгові позики, програми співфінансування та гранти. Екологічні податки в ЄС встановлені на такому рівні, щоб підприємствам було економічно доцільно скорочувати обсяг викидів парникових газів та забруднюючих речовин, зменшення відходів, модернізацію підприємств.

Для запровадження в Україні механізмів стимулювання зеленої модернізації та енергоефективності підприємств потрібно змінювати систему фінансування природоохоронних заходів.

За словами заступників Міністра Романа Шахматенка та Ірини Ставчук, для цього потрібно змінити українську систему екологічного оподаткування та створити спеціальний фонд. Це має бути незалежна установа, яка управлятиме коштами від екологічних податків. Це дозволить ефективно використовувати ці кошти на природоохоронні заходи, залучати додаткові міжнародні ресурси та застосовувати екологічні рішення на виробництві.

Як Міндовкілля бачить зміни в екологічному оподаткуванні та системі фінансування природоохоронних заходів читайте за посиланням https://bit.ly/2XUxtQQ.

Напрацювання громадськості щодо стимулювання зеленої модернізації промислових підприємств в Україні, які обговорили на засіданні громадської ради при Міндовкіллі https://bit.ly/3o1SO5khttps://bit.ly/36annje.

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/36710.html

Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) бере свій початок з 1972 року, з Декларації Конференції Організації Об’єднаних Націй з проблем навколишнього середовища. Вперше був відзначений в Стокгольмі (Швеція) в червні 1972 року. Проте з 1975 року, коли в Белграді відбувся Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища, і де була видана Белградська хартія екологічної освіти, проголошуючи свої глобальні цілі, кожного року 26 січня цей день відзначається на міжнародному рівні.

Екологічна освіта та виховання має вирішальне значення для сприяння сталого розвитку та підвищенню потенціалу населення для участі в питаннях, пов’язаних з охороною навколишнього середовища і розвитку. Освіта виступає як центральний елемент, який підкреслює необхідність сприяння досягненню значних змін в індивідуальних і колективних моделях поведінки людини і сфери споживання. Вона також спрямована на виявлення взаємодій між людиною та довкіллям, а також стосується гармонізації діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь. У країнах, що розвиваються, більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку.

Всесвітній день екологічної освіти є можливістю досягнення масивної сенсибілізації для захисту нашої природної спадщини.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« січня 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5361
mod_vvisit_counterВчора9408
mod_vvisit_counterЦей тиждень20028
mod_vvisit_counterОстанній тиждень43403
mod_vvisit_counterЦього місяця54717
mod_vvisit_counterОстаній місяць242788
mod_vvisit_counterВсі дні11690470

Веб представництва