• Реєстрація
Сортировать по дате: Середа, 06 січня 2021

 

Нехай це величне свято принесе кожному радість зустрічі з дорогими людьми, зцілить стомлену клопотами душу й поверне сили, розтрачені на вітрах життя.

У Різдвяну ніч трапляються дива і загадані бажання здійснюються. Тож давайте, зі щирою вірою у серці, всі разом загадаємо найзаповітнішу мрію для кожного українця – мир на нашій землі та єднання всієї України у щирому пориві змінити життя на краще.

Бажаємо всім безмежної любові до ближнього, міцної віри в серці, натхнення у здійсненні благородних справ.

Нехай кожна оселя, в цей день, наповниться світлою радістю  та дзвінким дитячим сміхом, прийдешній рік для всіх нас буде багатим на добро, принесе достаток, обдарує щедрою долею і міцним здоров’ям, втілить в життя всі плани і задуми.

З повагою,  колектив управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації


 

Перші супермаркети Таїланду та В’єтнаму відмовилися від пластику і перейшли на “бананові” пакування. Останнім часом все більше людей турбує екологічна ситуація на нашій планеті. Уряди європейських країн намагаються придумати способи, щоб зменшити кількість пластикових відходів, але Таїланд і В’єтнам зробили хід конем, щоб позбутися значної частини пластика. ⠀

Власникам одного супермаркету в Таїланді спала на думку відмінна ідея.Замість пластикових упакувань було вирішено загортати продукти в листя бананових пальм. Ця ідея припала багатьом до смаку, і такі бананові пакування поширилися по магазинах великих міст Таїланду.  А потім тренд підхопили й у В’єтнамі.

Зараз розробники хочуть розвинути ідею і придумати, як можна пристосувати ці листя для пакування м’яса.

 

Джерело: BBC NEWS

 

 

5 січня - річниця створення національного природного парку «Синевир».

Синевир – легендарне найбільше озеро українських Карпат, що знаходиться на висоті майже 1000 метрів над рівнем моря. Саме воно дало назву національному природному парку.

Цей чарівний куточок увібрав у себе все прекрасне, що є в карпатських горах:

43 тисячі гектарів дикої природи, серед яких близько 10 тисяч гектарів природних лісів;

2800 гектарів букових пралісів – об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО;

423 кілометри гірських потічків та річок;

десятки гектарів боліт та диких озер, які є домівкою для понад 1720 видів рослин та 170 видів хребетних тварин.

Цей парк є місцем існування найбільших видів хижих тварин України – ведмедя, вовка та рисі. Тут опікуються спеціальним центром реабілітації для ведмедів.

Парк став центром поширення знань про важливість і вразливість довкілля, а також осередком збереження культури предків, які тонко відчували природу і розуміли власну залежність від її примх.

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Міндовкілля затвердило чіткі критерії, на підставі яких прийматиметься рішення. Адже до цього часу всі такі зміни проходили процедуру стратегічної екологічної оцінки.

У чинному законодавстві передбачено, що відповідне рішення має прийматися на підставі критеріїв визначення наслідків для довкілля і здоров'я громадян. Проте досі критерії не були затверджені.

Наразі ситуацію виправлено. На виконання частин сьомої і восьмої статті 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», Міндовкілля затвердило критерії визначення наслідків для довкілля і здоров’я громадян. Відповідний наказ відомства від 28.10.2020 № 213 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 4 січня цього року за № 9/35631. Тож протягом 10 днів нормативно-правовий акт буде опублікований та набере чинності.

Затверджені критерії будуть єдиними для використання як замовниками СЕО, так і уповноваженим органом при прийнятті рішення про необхідність здійснення СЕО у разі внесення незначних змін до документа державного планування щодо якого така оцінка вже проводилась.

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

1)Повна назва документа державного планування:

Детальний план частини території частини території для будівництва житлового будинку по провулку Емінеску М. в місті Герца Герцаївського району Чернівецької області.

Територія, на яку розробляється детальний план, розташована в західній частині м. Герца в районі кварталу індивідуальних житлових будинків, та входить в межі населеного пункту, включає в себе землі комунальної власності та використовуються для будівництва індивідуального житлового будинку та ведення особистого селянського господарства і має такі межі:

з півночі - з вулицею Об"їзна, із заходу - провулок Емінеску М, на півдні  та  сході - забудовані землі для індивідуальної житлової забудови.

Рельєф місцевості з незначним ухилом в східному напрямку, відмітки землі в місці де пропонується розмістити житловий будинок коливаються орієнтовно в межах 190.26-192.40 м.

Основна мета проекту:

- визначення територіальних ресурсів щодо можливості розміщення індивідуального житлового будинку;

- визначення архітектурно-планувальних та природоохоронних можливих варіантів формування їх забудови для подальшої проектної розробки оптимальних рішень;

- поліпшення екологічної ситуації;

- формування повноцінного високоякісного життєвого середовища;

- зміни цільового призначення земельної ділянки;

Проект детального плану складається з текстової та графічної частин, а також рішень органів місцевого самоврядування, матеріалів проведених досліджень території, виконаних спеціалізованими організаціями.

До складу графічної частини детального плану входить:

- схема існуючого використання території зі схемою існуючих планувальних обмежень;

- проектний план з проектними планувальними обмеженнями зі схемами вертикального планування та інженерної підготовки території, інженерних мереж та споруд, організації руху транспорту та пішоходів, в М1:500;

В основному кресленні – проектному плані  проаналізовано містобудівну ситуацію та запропоновано будівництво індивідуального житлового будинку, очисних споруд повної біологічної  очистки типу «BIOTAL», влаштуванням майданчика з контейнерами для роздільного сортування сміття.

Пояснювальна записка  відповідає  графічним матеріалам та надає опис природних умов, оцінку існуючої ситуації, пропозиції щодо встановлення режиму забудови, містобудівні заходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища та реалізації детального плану території.

Техніко-економічні показники:

  • Площа забудови будівель  –        400 м2
  • Поверховість –                            ІІ поверхи
  • Умовна висота –                           до 10.0 м
  • Площа мощення –                         400 м2
  • Загальна площа будівель –          500.0 м2

2)Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Герцаївська міська рада.

3)Передбачувана процедура громадського обговорення:

а)дата початку та строки здійснення процедури:

громадське обговорення Детального плану частини території для будівництва житлового будинку по провулку Емінеску М. в місті Герца Герцаївського району Чернівецької області з 04 грудня 2020 року і триватиме до 04 січня 2021 року та Звіту про стратегічну екологічну оцінку розпочинається з 04 грудня 2020 року і триватиме до 19 грудня 2020 року.

б)способи участі громадськості (надання  письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Відповідно до ст.12 Законну України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до Детального плану частини території для будівництва житлового будинку по провулку Емінеску М. в місті Герца Герцаївського району Чернівецької області та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядається.

в)орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна  ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та  екологічною інформацією, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитися з Детальним планом частини території для будівництва житлового будинку по провулку Емінеску М. в місті Герца Герцаївського району Чернівецької області та Звітом про стратегічну екологічну оцінку, екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування можна в Герцаївській міській раді за адресою: 60501, Чернівецька область, м. Герца вул. Асакі Г. №9.  Тел. 03740  21914.  Контактний e-mail(сайту): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

з 10-00 до 18-00 год. щоденно, окрім суботи та неділі.

Матеріали  проекту детального плану території також розміщені на сайті Герцаївської міської ради.

г)орган, до якого подаються  зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Виконком Герцаївської міської ради.

Адреса подання зауважень і пропозицій у письмовій формі:

60501, Чернівецька область, м. Герца вул. Асакі Г. №9.  Тел. 03740  21914.  Контактний e-mail(сайту): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Зауваження і пропозиції  приймаються у строк з 04 грудня 2020 року і триватиме до  04 січня 2021 року.

д)місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Виконком Герцаївської міської ради.

м. Герца вул. Асакі Г. №9.  Тел. 03740  21914.  Контактний e-mail(сайту): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4)необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

 

Дуже дивно, що пластик сьогодні вважається ворогом номер один для нашої беззахисної планети. Це тому що пластик накопичується на сміттєзвалищах, забруднює річки, моря та океани, і навіть пробивається до наших тіл. І як би це дивно не звучало сьогодні, але пластикові пакети були створені фактично для порятунку планети.

Про це говорить син шведського інженера Стена Густафа Туліна, який і створив їх у 1959 році. Пластикові пакети були розроблені як альтернатива паперовим пакетам, виробництво яких призводило до масштабних вирубок лісів. Нова альтернатива запропонувала більш тривалий термін експлуатації. А це означало, що пластикові пакети можна використовувати знову і знову — набагато довше, ніж паперовий. Але цю ідею зіпсувала наша лінь. Замість того, щоб повторно використовувати один і той же пакет, ми звикли позбуватися його після першого ж використання. Минулого року National Geographic повідомив, що десь близько 40 % виробленого пластику — це упаковка, яка використовується лише один раз, а потім викидається.

Син винахідника пластикових пакетів розповів: “Для мого тата, сама ідея, що люди будуть просто викидати пакети, була б дивною. Він завжди носив пластиковий пакет у кишені. Ви знаєте, нас усіх сьогодні заохочують йти у магазин вже зі своїм пакетом. А він робив це ще в 70-80-ті, тоді чому б вам не спробувати це зробити?” Пластикові пакети були запатентовані компанією під назвою Celloplast і до середини 1960-х вони активно ставали альтернативою паперовим та тканини торбинкам у Європі. До 1979 року пластикові пакети вже складали 80% європейського ринку. На початку 1980-х дві найбільші мережі супермаркетів США – Kroger та Safeway – перейшли на пластикові пакети. А до кінця 1980-х пластикові пакети замінили паперові у всьому світі. Згідно з тим же дослідженням National Geographic, у 2018 році покупці в США використовували майже один поліетиленовий пакет на одного жителя країни на день, тоді як покупці в Данії користуються в середньому чотирма пластиковими пакетами на рік. За інформацією ООН, сьогодні у рік виробляється трильйон пластикових пакетів. Одна з найбільших проблем полягає в тому, що більшість пластикових пакетів не переробляються і потрапляють на сміттєзвалища, де їм для природного розкладання потрібно до 1000 років. Однак, на думку експертів, альтернативи пластиковим пакетам не завжди є більш екологічними. Хоча вибір паперових та бавовняних мішків технічно зменшить відходи пластику, вони мають інші погані наслідки. Британське агентство з навколишнього середовища вважає, що паперовий пакет потрібно використовувати як мінімум три рази. Це пояснюється тим, що для виготовлення паперових пакетів потрібно більше енергії та води. Також вони важчі, ніж пластикові пакети, що робить їх дорожчим  для транспортування. Що стосується бавовняних мішків — їх потрібно використовувати як мінімум 131раз.

Джерело: BBC NEWS

 

Якщо ви будете смітити в тайському національному парку, ваше сміття може повернутися до вас.  Міністр навколишнього середовища Таїланду заявив, що керівництво популярного національного парку Као Яй біля Бангкока почне відправляти сміття назад тим, хто залишатиме його в неналежних для цього місцях.  Для цього відвідувачі парку повинні реєструватися за своїми адресами на вході, щоб співробітники парку могли легко їх вистежити. Міністр навколишнього середовища Варавут Сілпа-арча розмістив у своєму акаунті в Facebook фотографії сміття, яке вже готове до відправляння.

Також міністр заявив, що  сміття в національному парку є правопорушенням і карається тюремним ув’язненням терміном до п’яти років і великими штрафами. Крім порожніх пластикових пляшок, банок і упаковок для чипсів, на коробці є ввічлива записка: «Ви забули ці речі в національному парку Као Яй». Керівництво парку каже, що залишене сміття може бути особливо небезпечним для тварин, які можуть спробувати його з’їсти.

 

Джерело: BBC NEWS

У новий рік із новими програмами моніторингу вод. Міністром Романом Абрамовським затверджено перші сучасні програми моніторингу поверхневих та морських вод, які відповідають європейським вимогам https://bit.ly/357ztJI

• Програма державного діагностичного та операційного моніторингу поверхневих вод;

• Програма державного моніторингу прибережних та морських вод Чорного та Азовського морів.

«Ми затвердили чіткі інструкції проведення державного моніторингу в основних річкових басейнах та морських прибережних водах України. Вони дають старт реалізації кращих європейських практик дослідження водойм відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС. Завдяки цьому будуть отримані дані, необхідні для розробки планів управління річковими басейнами і морської стратегії», - заначив Роман Абрамовський.

Що це за дослідження?

Діагностичний моніторинг допоможе дізнатись на скільки діяльність людини вплинула на кількісний та якісний стан води. На його основі будуть розроблені заходи для досягнення «доброго екологічного стану» та «доброго хімічного стану» вод. Це один із найважливіших етапів розробки планів управління річковими басейнами.

Операційний моніторинг здійснюється для водойм, де існує ризик недосягнення доброго екологічного стану вод чи щороку здійснюється забір води для питних і побутових потреб українців (в середньому більше ніж 100 куб. метрів на добу). Такі дослідження проводяться щороку в період між заходами діагностичного моніторингу за специфічними показниками річкового басейну та показниками діагностичного моніторингу, які показали ризик недосягнення доброго екологічного стану вод. Дані операційного моніторингу є підґрунтям для розробки конкретних заходів у плані управління річковим басейном для поліпшення чи підтримання стану водойм.

З дати схвалення Урядом у 2018 році Порядку здійснення державного моніторингу вод: https://bit.ly/2X9McXG це перші програми, які запускають реалізацію заходів державного моніторингу вод в Україні.

Нагадуємо, що результати досліджень можна буде переглянути на онлайн системі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

Це мапа України з нанесеними на ній мітками різних кольорів. І кожен колір має значення – вони показують екологічний стан водойм. Онлайн система надає інформацію щодо:

• водного об’єкта, на якому проводиться моніторингу вод;

• показників, за якими проводяться дослідження;

• періодичності здійснення вимірювань;

• лабораторій, які здійснюють відбір проб та проводять вимірювання.

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« січня 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1706
mod_vvisit_counterВчора6785
mod_vvisit_counterЦей тиждень1706
mod_vvisit_counterОстанній тиждень43403
mod_vvisit_counterЦього місяця36395
mod_vvisit_counterОстаній місяць242788
mod_vvisit_counterВсі дні11672148

Веб представництва