• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 16 лютого 2021

Завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України відтепер незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережь водойм будуть відслідковуватися за допомогою аерокосмічної зйомки.

«Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу у ретроспективі та збирати достовірну інформацію про незаконні рубки або розробку кар’єрів. Тепер,  виходячи на перевірку, інспектори  ДЕІ чітко знатимуть координати  місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців. Цей новий інструмент підходу до екологічного контролю перебуває на етапі тестування. Він допоможе спростити процедуру проведення самих перевірок, пришвидшить нарахування збитків та стане суттєвим доказом у судах» - зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко.

«Співпраця Державного космічного агентства з Міндовкілля розширила спектр використання супутникових знімків в Україні.  Це хороша можливість розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у протидії та попередженні злочинів в екологічній сфері. Ми завжди відкриті до пропозицій та з перспективою оцінюємо співпрацю між державними органами у сфері контролю та моніторингу території України з метою захисту державних інтересів.  Відтепер і в екологічній сфері рівень реагування на загрози відповідатиме світовим стандартам використання супутникового ресурсу», - сказав під час зустрічі виконуючий обов’язки голови Державного космічного агентства Михайло Лев.

До цього процесу Міндовкілля залучило експертів з Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. Вони отримують дані дистанційного зондування землі з космічного агентства, проводять їх дешифровку та аналітичну обробку, за допомогою якої інспектори зможуть фіксувати порушення природоохоронного законодавства.

За словами ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександра Бондаря, фахівці беруть архівні знімки з різними датами, виділяють необхідні ділянки та, за допомогою програмних перетворень, проводять аналіз з порівнянням знімків в часовому діапазоні. Далі ми порівнюємо отриману інформацію про фіксацію змін, що відбулися, з матеріалами дозвільних документів на заготівлю деревини. Отримані висновки передаються фахівцям ДЕІ для реагування.

На основі космічних знімків інспектори ДЕІ вже проводять перевірки лісгоспів у тестовому режимі. Наступним кроком стане відслідковування порушень у сфері надрокористування. Так само будуть аналізуватися стихійні сміттєзвалища, а також прибережні захисні смуги.

Для прикладу, ДЕІ отримала звернення від громадян, що ДСП «Північна Пуща» здійснює лісокористування без передбачених погоджень та лімітів, не отримавши висновку з оцінки впливу на довкілля, а також проводить суцільні рубки на понад 1 га лісу. Ця перевірка проводилась із використанням супутникових знімків земної поверхні, на яких підтвердилися факти вирубки лісу.  За результатами, інспектори встановили низку порушень природоохоронного законодавства та нарахували збитки на суму 15 млн гривень. Матеріали передані правоохоронцям.

Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень та встановлення винуватців. А ретроспективний аналіз допомагає зрозуміти, на яких територіях потрібно проводити посилений контроль.

Згодом планується запуск такого аерокосмічного моніторингу на постійній основі.

Джерело: mepr.gov.ua

Корисний досвід в мінімізації негативного впливу на клімат і досягнення пріоритетних цілей в сфері економічного розвитку представляє розроблена і реалізована Євросоюзом з початку 2005 року схема торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Механізм торгівлі квотами, який представляє собою механізм передачі квот (одиниць встановленої кількості або ОВК) між країнами, що мають зобов'язання передбачає Кіотський протокол до РКЗК.

Зразком для механізму торгівлі квотами послужив багаторічний успішний досвід США щодо використання механізму торгівлі дозволами/квотами на різні види забруднень навколишнього середовища при вирішенні екологічних проблем.

Відповідно до положень Кіотського протоколу, якщо країна Додаток В (Додаток, в якому перераховані початкові зобов'язання держав за Кіотським протоколом), перевиконала свої зобов'язання по обмеженню викидів на певний період і володіє невикористаної квоти, то вона може продати ту чи іншу частину цієї квоти іншій країні цього викидами.

Торгівля квотами може відбуватися між країнами на підставі двосторонніх угод. Країни також можуть дозволити своїм компаніям прямо або побічно (при державному посередництва) брати участь в торгівлі квотами та скороченнями викидів, передаючи їм частину невикористаної квоти на певних умовах, наприклад, за умови вкладення виручених від угоди коштів в заходи по зниженню викидів.

Європейська система торгівлі дозволами на викиди (ETS) - перша в світі міжнародна система торгівлі квотами на викиди двоокису вуглецю; метою її є забезпечення країнами-членами ЄС дотримання зобов'язань з мінімальними витратами.

Ця система стала основним інструментом ЄС для скорочення викидів парникових газів в енергоємних галузях і енергетиці, а також, що ще більш помітно, для досягнення цільових показників Кіотського протоколу для країн ЄС. Ця система охоплює близько 12 тис. об'єктів (електростанцій і промислових підприємств), на які припадає майже половина викидів CO2 в Європі.

Система встановлює обмеження на загальну кількість певних парникових газів, які можуть бути викинуті установками, визначеними системою. З плином часу ця межа скорочується, так що загальні викиди падають. В рамках ліміту компанії отримують або купують емісійні надбавки, якими вони можуть торгувати один з одним в міру необхідності. Вони також можуть купувати обмежена кількість міжнародних кредитів в рамках проектів по скороченню викидів у всьому світі. Обмеження на загальну кількість доступних надбавок гарантує, що вони мають значення.

Після кожного року компанія повинна здавати достатню кількість дозволів, щоб покрити всі свої викиди, в іншому випадку накладаються великі штрафи.

Якщо компанія скорочує свої викиди, вона може зберегти резервні надбавки для покриття своїх майбутніх потреб або ж продати їх іншій компанії, якій не вистачає надбавок. Торгівля забезпечує гнучкість, яка гарантує скорочення викидів там, де це коштує найменше. Стійка ціна на вуглець також сприяє інвестиціям в чисті, низьковуглецеві технології.

Система торгівлі квотами на викиди ЄС довела свою ефективність в якості ефективного інструменту скорочення викидів з точки зору витрат. Викиди від установок, охоплених ETS, скоротилися приблизно на 35% в період з 2005 по 2019 рік.

Введення резерву стабільності ринку в 2019 році призвело до більш високої і стійкої ціни на вуглець, що дозволило забезпечити щорічне скорочення загального обсягу викидів на 9% в 2019 році, а також скорочення виробництва електроенергії і тепла на 14,9% і скорочення промисловості на 1,9%.

В рамках Європейського зеленого угоди комісія представила у вересні 2020 року оцінений по впливу план збільшення цільового показника скорочення викидів парникових газів ЄС принаймні до 55% до 2030 року.

До червня 2021 року комісія представить законодавчі пропозиції щодо реалізації нової мети, включаючи перегляд і, можливо, розширення ETS ЄС. Комісія опублікувала первісну оцінку впливу і почала громадські консультації щодо перегляду цієї системи.

Джерело Прес-служба Ecobusiness Group

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні10340
mod_vvisit_counterВчора6361
mod_vvisit_counterЦей тиждень32527
mod_vvisit_counterОстанній тиждень55619
mod_vvisit_counterЦього місяця106531
mod_vvisit_counterОстаній місяць289808
mod_vvisit_counterВсі дні12032092

Веб представництва