• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 02 лютого 2021

1. Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Детальний план території щодо розміщення магазину по вул. Л. Українки в с. Шипинці Кіцманського району Чернівецької області.

Мета ДПТ: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації території, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами, визначення містобудівних умов та обмежень.

За функціональним використанням (призначенням) територію, щодо якої здійснюється детальне планування пропонується віднести до території громадської забудови та території житлової садибної забудови. В межах земельних ділянок передбачається розміщення магазину та індивідуальних садибних житлових будинків.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Кіцманська міська рада Кіцманського району Чернівецької області

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі: а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 15-го січня 2021 року і триватиме до 13-го лютого 2021 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань:

Громадські слухання відбудуться 16.02.2020 об 11:00 год. в приміщенні Шипинецького старостинського округу Кіцманської ОТГ за адресою: вул. Н. Яремчука, 6 с. Шипинці.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитись з проектом детального плану території та розділом «Охорона навколишнього  природного  середовища», який розробляється у складі проекту  містобудівної   документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у приміщенні Шипинецького старостинського округу Кіцманської ОТГ за адресою: вул. Н. Яремчука, 6 с. Шипинці,  з понеділка по п’ятницю - з 09.00  год. до 17.00 год. Матеріали проекту детального плану території також розміщені на веб-сайті Кіцманської міської ради - http://www.kitsman-rada.gov.ua/.

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Кіцманська міська рада. Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 59300, Чернівецька область, Кіцманський район, м. Кіцмань, вул. Незалежності, 57.

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 15.01.2021 р. по 13.02.2021 р.

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

ФАО вже багато років співпрацює з різними країнами у питаннях оздоровлення лісів. Організація надає їм допомогу у розробці систем моніторингу лісів для запобігання надзвичайним ситуаціям, пов’язаних із спалахами шкідників та хворобами лісу.

Всихання лісів є проблемою і для України. За даними Держлісагентства, на початок 2020 року загальна площа всихання склала 269 тис га. Упродовж року було зафіксовано нові осередки на площі більше 200 тис га.

Такі дані були озвучені на першому вступному семінарі проекту технічної допомоги ФАО, який надаватиме методичну підтримку Україні та Білорусі для посилення стійкості соснових лісів. У рамках заходу органи влади обох країн, наукові, проектні та громадські організації окреслили проблематику та напрямки її вирішення.

Як відзначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, здоров’я лісів є дуже важливим для збереження природних екосистем. Кліматичні зміни позначаються і на санітарному стані лісів. Минулого року посуха та брак водних ресурсів призвели до зростання кількості пожеж на лісових площах.

«Міндовкілля має амбітний порядок денний у кліматичній політиці. Ми завершуємо підготовку Другого національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, а також працюємо над розробкою Стратегії екологічної безпеки та адаптації до змін клімату. У ній буде розділ, присвячений питанням адаптації наших лісів до кліматичних змін. Вдячні ФАО за методичну підтримку України та Білорусі щодо посилення стійкості соснового лісу. Впевнена, що у рамках проєкту ми зможемо напрацювати дієвий план заходів для реалізації в обох країнах», - зауважила Ірина Ставчук.

Проект технічної допомоги Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН є регіональним та розрахований на 1,5 роки.

У результаті його виконання очікується:

перегляд підходів до системи спостереження та моніторингу спалахів шкідників та хвороб лісу. Це дозволить розробити функціональні системи їх раннього виявлення;

розробка та затвердження національних планів дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних зі спалахами шкідників та хвороб лісу;

розробка рекомендацій щодо підвищення стійкості лісових насаджень до шкідників та хвороб і посилення протидії наслідкам посухи;

зміцнення національного потенціалу у питаннях комунікації та регіональної координації з питань санітарного стану лісів.

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/36770.html

Близько доби тривало переселення самки зубра європейського у вольєрне господарство «Зубровиця», що знаходиться в Банилівському лісництві Сторожинецького лісгоспу. Лісівники чекали поповнення  вже кілька місяців, а сам процес відлову та перевезення нагадував цілу спецоперацію.

Вартує 7 -ми річна «красуня» 75 тис. грн. Кошти на її придбання були виділені з обласного бюджету.

«У ДП «Хмільницьке лісове господарство» за допомогою спеціально облаштованої пастки наші колеги впіймали самицю репродуктивного віку. Після того, як ветеринари оглянули її,   у дерев’яному контейнері вивезли з лісу зубриху, а вже потім трейлером доставили на Сторожинеччину. Всі операції проводили без поспіху і дуже обережно,   щоб не пошкодити і не налякати самку.  Вже близько 24 години ми зітхнули з полегшенням, коли тварина була випущена на 80 -гектарну огороджену площу», - розповідає районний мисливствознавець Сергій ЧИСТОВ.

Самиця нині освоюється, «знайомиться» з новими членами родини. Лісівники впевнені, що незабаром вона має дати здорове та міцне потомство, яке згодом поповнить популяцію вільного стада.

«Придбання ще однієї особини зубра європейського - це продовження цілеспрямованої роботи лісівників краю  та управління екології і природних ресурсів Чернівецької ОДА по відновленню популяції диких тварин,  що опинились на межі вимирання. Процес цей тривалий   і ресурсоємний. З 2014 року, відколи було створено вольєр для утримання маточного поголів’я цих могутніх велетнів, нинішнього року, вперше, планується випустити в дику природу молодих тварин», - зауважив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь ГОНЧАР.

Джерело: Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Під таким девізом 2 лютого 2021 року відзначатимуть Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме 2 лютого 50 років тому було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя. Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.

Управління екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України наголошує, що відновлення та збереження водно-болотних угідь є одним з важливих заходів для захисту прісних вод, пом’якшення наслідків змін клімату і адаптації до них.

За даними Секретаріату Рамсарської конвенції, водно-болотні угіддя, найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури. Для майбутнього планети ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування і почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та ощадливо її використовувати.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні10510
mod_vvisit_counterВчора6361
mod_vvisit_counterЦей тиждень32697
mod_vvisit_counterОстанній тиждень55619
mod_vvisit_counterЦього місяця106701
mod_vvisit_counterОстаній місяць289808
mod_vvisit_counterВсі дні12032262

Веб представництва