• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 15 лютого 2022

День єднання — свято в Україні, встановлене 16 лютого 2022 року Указом Президента України.

Свято встановлено в Україні «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року № 53/2022[1].

Цього дня, згідно з Указом Президента України, потрібно проводити:

 • піднятття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;
 • виконання о 10.00 Державного Гімну України;
 • проведення закордонними дипломатичними установам України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.

Останнім пунктом Указу державним органам приписано "забезпечити належне їх функціонування, перебування посадових осіб на роботі та виконання ними обов'язків відповідно до складеної присяги, а у разі виявлення порушень застосування в установленому порядку відповідних санкцій".

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Відповідно, 14 лютого 2022 року, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, Президент України Володимир Зеленський видав Указ, згідно з яким 16 лютого визначене Днем єднання в Україні. Про це він повідомив у відеозверненні до українців у понеділок, 14 лютого 2022 року. «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», — зазначив він[2].

Як зазначив Президент у своєму зверненні, «Сьогодні Україну лякають великою війною і вкотре призначають дату воєнного вторгнення. Але наша держава зараз сильна, як ніколи». Володимир Зеленський також зауважив, що це не перша загроза, з якою зіткнувся сильний український народ і вкотре проявив свої найкращі якості — згуртованість і волю до перемоги. «Сьогодні ми чітко розуміємо всі виклики, які стоять перед нами, і що з ними робити. Ми впевнені в собі, але не самовпевнені. Ми розуміємо всі ризики. Ми постійно стежимо за ситуацією, прораховуємо різні сценарії, готуємо достойні відповіді на всі можливі агресивні дії», — заявив він.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D1%94%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F

У Міндовкіллі планують змінити порядок встановлення режимів роботи водосховищ

Наразі в Україні режими роботи водосховищ розробляють та встановлюють за Порядком 2012 року.

Як це працює?

Режими роботи розробляють та встановлюють Держводагентство та його водогосподарські організації - басейнові управління, регіональні офіси управління водних ресурсів та управління каналів. І це не відповідає сучасним нормам українського водного законодавства, тобто не дотримується басейновий принцип управління водними ресурсами.

У Міндовкіллі створили новий порядок, який наразі проходить процедуру узгодження з іншими органами влади. У документі визначені принципи:

 • розроблення
 • узгодження
 • встановлення
 • коригування режимів роботи водосховищ.

Що плануємо змінити?

Режими роботи водосховищ:

 • розроблятимуть за басейновим  принципом управління водними ресурсами - Держводагентство та басейнові управління водними ресурсами;
 • встановлюватимуть Держводагентство та його територіальні органи.

Також важливо, що з'явиться чітка процедура для розроблення та встановлення режимів роботи для орендованих штучних водних об'єктів.

Порядок діятиме для:

 • дніпровських та дністровських водосховищ;
 • інших водосховищ та водогосподарських систем й штучних водних об’єктів, у тому числі орендованих.

Це важливе рішення у сфері управління водними ресурсами в умовах кліматичної кризи, маловоддя та виснаження водойм, яке при розробці та встановленні режимів роботи водосховищ допоможе дотримуватися балансу інтересів громадян, бізнесу та збереження довкілля.

https://mepr.gov.ua/news/38866.html

Міндовкілля провело круглий стіл щодо збереження екосистемних послуг в Україні, у якому взяли участь заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко,  представники ОДА, установ природно-заповідного фонду України, науковці, експерти та громадські діячі.

Роман Шахматенко повідомив учасників, що міністерство готове презентувати свої ідеї та вислухати думки усіх зацікавлених сторін, щоб напрацювати відповідні документи для збереження та оцінки екосистемних послуг.

Обговорили:

 • пропозицію щодо розроблення концепції державної політики у сфері екосистемних послуг і відповідного законодавства;
 • послуги, які ми отримуємо від лісових, водних та інших екосистем та можливості їх вимірювання економічними інструментами;
 • досягнення українських наукових та громадських організацій щодо економічної оцінки екосистемних послуг та плати за них.

Заступник Міністра підкреслив, що вже зараз необхідно розпочати роботу з розробки нормативно-правових документів: «Ми хочемо зібрати пропозиції від усіх зацікавлених сторін та врахувати їх під час розробки концепції державної політики та проєкту закону, а також, за потреби, організувати консультації у робочих групах».

Презентації круглого столу можна завантажити тут:

Поняття екосистемних послуг у міжнародних договорах України.pdf (1177 Кб)

Концептуальні засади державної політики і законодавства про екосистемні послуги.pdf (1215 Кб)

Пропозиції щодо формування державної політики у сфері збереження та відновлення екосистемних послуг, просимо надсилати до 1 березня 2022 року на е-мейл:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

https://mepr.gov.ua/news/38928.html

Сьогодні в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, встановлений згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.

Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

Цього дня зазвичай відбувається низка урочистих заходів і церемоній - покладання квітів до пам’ятних знаків, проведення мітингів-реквіємів, зустрічей з учасниками бойових дій. У храмах і монастирях правититимуть панахиди по загиблих та померлих учасників бойових дій на території інших держав.

Вівторок, 15 лютого 2022, 10:25

Зі Стрітенням Господнім!

Назва Стрітення у старослов’янській мові означає «зустріч» або ж «радість». І отримало воно таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у малюкові нового Месію.

Сталось це, коли на сороковий день після народження Ісуса, діва Марія принесла його в Єрусалимський храм на посвяту. Старець Симонеон, якому було провіщено жити, аж поки той не зустріне людського спасителя, одразу ж заявив, що цей малюк — син Божий. Пророчиця Анна підтвердила, що бачить перед собою майбутнього спасителя людського роду.

Історія святкування ж цього дня сягає III і IV століть — саме тоді згадки про Стрітення вперше зустрічаються у творах християнських святих. Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із весною.

Від щирого серця вітаємо Вас з цим світлим днем і щиро бажаємо, щоб милість Божа завжди простягалася над Вами і всіма близькими Вам людьми.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5308
mod_vvisit_counterВчора12437
mod_vvisit_counterЦей тиждень5308
mod_vvisit_counterОстанній тиждень71592
mod_vvisit_counterЦього місяця274151
mod_vvisit_counterОстаній місяць310506
mod_vvisit_counterВсі дні15753357

Веб представництва