• Реєстрація
Сортировать по дате: Середа, 09 лютого 2022

Наприкінці листопада минулого року маленькому синові Андрюк Вікторії з Управління державного екологічного нагляду та контролю у Чернівецькій області діагностували рідкісне генетичне захворювання — СМА 2 типу.

Врятувати хлопчика і допомогти йому жити повноцінним життям може один укол найдорожчого препарату у світі – ZOLGENSMA. Вартість такого лікування космічна - 2 300 000$.

Зараз триває збір коштів на препарат. За 2 місяці родині вдалося зібрати суму 3 401 360 грн.

25 лютого хлопчикові виповниться 1 рік. Його перший День народження!

Сьогодні родина ставить для себе нову ціль: Досягнути позначки 7 000 000 гривень в сумі збору до 25.02.2022.

Допомагати легко https://taplink.cc/help_vladyslav_sma

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ

ПриватБанк

5168 7451 1534 7285

Камінний Вадим Петрович(тато)

4731 2196 4372 1792 (visa)

Андрюк Віка Георгіївна (мама)

5168 7574 3063 6623 (mastercard)

Андрюк Віка Георгіївна (мама)

‌‌Ощадбанк

4790729933795726

Андрюк Віка Георгіївна (мама)

Monobank

4441114413682111

Андрюк Віка Георгіївна (мама)

‌‌ПриватБанк (долар)

4731 2196 4372 1594

Андрюк Віка Георгіївна (мама)

PayPal: Yuliia Shapka Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

‌EUR IBAN

‌ UA 713052990262076400915240047

SWIFT CODE: PBANUA2X

VIKA ANDRIUK

‌USD IBAN

UA 303052990262056400915239748

SWIFT CODE: PBANUA2X

 

Цей аналітичний документ присвячений аналізу 17 показників Стратегії збереження біорізноманіття як частини Європейського зеленого курсу. В ньому подано матеріали, які виявляють на якому етапі знаходиться наше суспільство й скільки лишається для досягнення поставлених цілей для збереження біорізноманіття України.
Його важливість полягає в тому, що Україна опинилася на краю глибокої прірви. Тисячі річок пересихають, втрачають свої природні береги, забруднюються стоками з підприємств, птахи, бджоли та інші тварини гинуть від пестицидів, червонокнижні морські ссавці заплутуються та задихаються в риболовецьких сітках, тисячі тон добрив руйнують природний баланс екосистем, шкідливі речовини забруднюють ґрунти, половина нашої держави перетворилася на аграрну пустелю, а ліси вирубуються та перетворюються на плантації лісівників. Кожна людина відчуває ці зміни, дихаючи забрудненим повітрям, рятуючись від спеки, спостерігаючи цвітіння води, вибираючи чисту воду, остерігаючись нітратів в їжі, перестаючи бачити диких тварин. Спеціалісти та науковці Європейського Союзу винайшли в черговий раз рекомендації для спасіння. В черговий раз – бо вже останні 100 років природоохоронці намагаються врятувати природу та людство. Можливо цього разу загроза та зміни настільки відчутні, що ми нарешті почнемо діяти.
Завантажити документ можна тут: https://bit.ly/3uBKTTz
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 

Прийняті нормативно-правові документи

Схвалено Державну стратегію управління лісами України до 2035 року.

Стратегія визначає низку важливих завдань, таких як: прозорість та протидія незаконним рубкам, незаконної заготівлі та збуту деревини, покращення управління лісами у ПЗФ, південних та східних областях України, найбільш вразливих до змін клімату, збереження біорізноманіття та генетичного різноманіття, вдосконалення електронного обліку, моніторингу та спеціалізованих систем геопросторових даних, оновлення парку протипожежної техніки та побудова і реконструкція лісових доріг. Окреслено врегулювання прав власності на державні, комунальні й приватні ліси. В Стратегію включені деякі важливі моменти, над визнанням актуальності яких багато років працювали фахівці наукових та громадських установ, зокрема збереження самосійних лісів, охорона пралісів, контроль інтродуцентів, наближене до природи лісівництво, оцінка екосистемних послуг. Окремо наголошується на розширенні використання рекреаційних функцій лісу.

СХВАЛЮЄМО

Прийнято Постанову КМУ «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд»

Необхідність оновлення такс за завдання шкоди внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд актуальна досить давно. За даними ДЕІ, за 2013-2019 роки через відсутність індексації недоотримано 368 514 942 грн. При цьому лише за 2020 рік виявлено 481 інцидент порушення природоохоронного законодавства в межах ПЗФ, і це лише випадки, що потрапили в поле зору офіційної статистики. Зокрема, встановлено суттєві розміри шкоди, завданої проїздом автотранспорту, пошкодження інформаційно-охоронних знаків. Це могло б дещо охолодити популярність джипінгу, якби такі штрафи ефективно застосовувалися. Підвищено відповідальність за завдання шкоди водним об'єктам, знищення боліт і забирання торфу.

СХВАЛЮЄМО, проте застерігаємо, що окрім суворості покарання важливим також є його невідворотність, а для цього необхідно реформувати державний екологічний контроль.

Прийнято Постанову КМУ «Про затвердження нормативів гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах, а також переліку таких речовин» № 1325 від 15 грудня 2021 р.

Документ затверджує нормативні значення ГДК для 39 небезпечних речовин. Документ узгоджено з відповідними ДСТУ щодо якості ґрунтів в частині методів вимірювання та контролю. Постанова встановлює нормативні значення забруднювачів в контексті статті 167 Земельного кодексу України, що передбачає заборону господарської та іншої діяльності, яка зумовлює забруднення ґрунтів понад встановлені ГДК небезпечних речовин.

СХВАЛЮЄМО

Законопроектна діяльність

Проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо джерел фінансування робіт з планування територій. № 6484 від 29.12.2021

Пропонується внесення змін до ст. 10 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо можливості фінансування робіт з планування територій на державному рівні, розроблення нормативних актів з питань планування і забудови територій, а також планування територій ОТГ, районів, кварталів та ведення містобудівного моніторингу не лише за кошти державного бюджету та грантові кошти, але й з "інших не заборонених законом джерел". При цьому законопроект не містить уточнень щодо того, які саме ці джерела. Як заявлено в пояснювальній записці, залучення додаткових коштів матиме на меті покращення якості і пришвидшення робіт з планування та зменшення корупційної складової. З іншого боку, логічно було б очікувати, що такі інвестиції відбуватимуться лише в привабливих для забудови районах, що може спричинити викривлення місцевого планування в інтересах великих забудовників.

СХВАЛЮЄМО З ЗАСТЕРЕЖЕННЯМИ

Проект Закону України "Про приєднання України до Конвенції про транскордонний вплив промислових аварій" № 0140 від 29.12.2021

Конвенція передбачає співпрацю між відповідними органами сторін щодо інформування, розробки політики з запобігання, готовності, ліквідації та відновлення в разі промислових аварій. Сторони вживають заходів щодо забезпечення розробки і впровадження на потенційно небезпечних об'єктах планів запобігання і пом'якшення транскордонних наслідків. Крім того, Стаття 9 встановлює вимоги щодо належного інформування громадськості та висловлення її поглядів та застережень у відповідних процедурах, при цьому громадськість зачепленої сторони повинна мати можливості участі, що еквівалентні можливостям громадськості країни, де відбувається діяльність, яка може мати транскордонний вплив. Відповідно до національних правових систем та за бажанням країн, фізичні та юридичні особи, що можуть зазнати негативного впливу транскордонної промислової аварії, можуть мати доступ і брати участь у відповідних судових провадженнях, а також процедурах оскарження рішень, що зачіпають їхні права. ДСНС обговорювала можливість приєднання з ЄЕК ООН ще 2018 року. Це дуже слушна ініціатива з транскордонної промислової безпеки, особливо з огляду на техногенну безпеку в районах, що потерпають від російської агресії.

СХВАЛЮЄМО

Проект Закону України "Про водовідведення стічних вод населених пунктів" № 6478 від 28.12.2021

Проект деталізує питання, що стосуються нецентралізованого і централізованого водовідведення, виокремлюючи їх із Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення", визначає відповідні повноваження органів влади різних рівнів. Встановлює обов'язки суб’єктів господарювання, що здійснюють водовідведення, державні гарантії у сфері водовідведення, консолідує нормативи та положення щодо державного нагляду у сфері водовідведення.

Визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи водовідведення, спрямовані на створення сприятливих умов життєдіяльності людини в населених пунктах та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

СХВАЛЮЄМО

Проект Закону України "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів"

№ 6477 від 28.12.2021

Встановлює правові та організаційні засади створення й функціонування Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів. Законопроект встановлює обов'язки операторів установок, що здійснюють викиди, відповідальність за порушення щодо звітності, фіксує участь громадськості у процесах вдосконалення Реєстру, а також вільний доступ до даних та їх публікацію у форматі відкритих даних. Впроваджується довідка про дифузні джерела – малі чи розсіяні джерела, найчастіше джерела забруднення поверхневого стоку, яке важко моніторити. Така довідка складатиметься центральним органом виконавчої влади в певній галузі. Законопроект є значним поступом до виконання Протоколу про реєстри викидів і перенесення забруднювачів до Оргуської конвенції. Законопроєкт також передбачає можливість застосування до оператора адміністративно-господарських санкцій у виді штрафу за ряд порушень у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів. Такий вид відповідальності є дуже актуальним і подібні норми усе частіше включаються до нових законодавчих ініціатив (до прикладу, вони містяться у законопроєкті 3091, що був прийнятий у першому читанні в липні 2021 року). Разом з тим, серед чинних НПА у сфері екологічного права положення про адміністративно-господарські санкції щодо суб’єктів господарювання відсутні.

СХВАЛЮЄМО

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан" № 6476 від 28.12.2021

Пропонується внесення змін до Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". Чинна редакція визначає два критерії віднесення територій до зони безумовного відселення та зони гарантованого добровільного відселення – ефективна доза опромінення людини та щільність забруднення ґрунтів ізотопами цезію, плутонію або стронцію. Передбачається, що основним критерієм визначення стане ефективна доза опромінення людини, і лише за неможливості визначити її застосовуватиметься щільність забруднення ґрунтів. Межі зон відселення визначаються Кабміном за погодженням з іншими відповідними установами на основі експертних висновків за результатами дозиметричної паспортизації, яка проводитиметься раз на 5 років (а не раз на рік, як передбачено чинним Законом). Передбачається створення геоінформаційної системи радіаційно забруднених територій. Слід зазначити, що остання дозиметрична паспортизація населених пунктів ЧЗВ проводилась близько 10 років тому, а останній набір експертних висновків на веб-ресурсі НКРЗУ стосується 2012 року. Водночас законопроект передбачає, що ОДА зможуть ініціювати складання експертних висновків щодо населених пунктів чи територій своєї області за рахунок коштів місцевого бюджету чи інших не заборонених законом джерел, без уточнення, що це за джерела. Це, з одного боку, дозволить провести дослідження, що не здійснювалися через брак фінансування чи з інших причин, з іншого – створить ризик "приватизації" таких висновків.

Законопроект в цілому продовжує курс на господарське освоєння територій, що постраждали від Чорнобильської катастрофи. Перегляд меж зон відселення дозволить зняти обмеження на господарську діяльність та вивезення сировини, встановлені Розділами ІІ і ІІІ ЗУ "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". При цьому не слід забувати, що основними функціями цих зон є відновлення екосистем та захист населення від впливу радіоактивного забруднення.

МАЄМО ЗАСТЕРЕЖЕННЯ, форсування господарського розвитку Чорнобильської зони, вважаємо, передчасним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання застосування екологічних марковань і декларацій. № 6446 від 17.12.2021

Законопроект забороняє розміщувати на товарах екологічне марковання, що не підтверджене сертифікатом відповідності екологічним критеріям, видане компетентним органом, а також нечітке, некоректне, безпідставне екологічне марковання або слова чи позначення ("еко-…"), що можуть ввести покупця в оману. Впроваджується поняття екологічних декларацій та самодекларацій, що розробляються згідно з національними та міжнародними стандартами. В цілому, закон спрямований на протидію споживчому грінвошингу. Деякі питання маркування харчових продуктів вже врегульовані Законом України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції".

СХВАЛЮЄМО

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності № 6445 від 17.12.2021

Продовжує на 2022 рік дію ЗУ "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки", серед яких визначені раціональне природокористування, науки про життя. Закон передбачає державну цільову програму прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку України.

Необхідність прийняття проекту обґрунтовується зокрема тим, що урядовий проект Закону України «Про основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні, який передбачає, що пріоритетні напрями наукової, науково-технічної інноваційної діяльності буде затверджувати Кабінет Міністрів України до кінця 2021 року прийнято не було, а отже, у разі не прийняття даного закону, на початок 2022 року в Україні не буде чинних пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної інноваційної діяльності в Україні.

СХВАЛЮЄМО

Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" № 5302/П від 16.12.2021

Зміни до закону полягають у виключенні поняття "шкідливі тварини", забороні відстрілу та відлову вовків та котів, а також забороні добування лисиць, єнотовидних собак, бродячих собак, сірих ворон без дозволів. Підтримуємо важливість доопрацювання та прийняття цього законопроєкту.

Проект Постанови про відхилення проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про відходи" з окремих питань, пов'язаних з діяльністю виробників відходів № 5524/П від 16.12.2021

Зміни стосувалися доповнення поняття "відходи" певною складовою побутових відходів, а також включення здавання відходів для позначення обов'язкових чи можливих дій виробників відходів. Міндовкілля дійшло висновку, що запропоновані зміни не мають змістовного навантаження.

ПРОПОНОВАНІ ЗМІНИ НЕ ВИГЛЯДАЮТЬ ТАКИМИ, ЩО МОЖУТЬ МАТИ ЗНАЧНИЙ ВПЛИВ

Проект закону Про внесення змін до Закону України “Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії” № 6425 від 13.12.2021

Встановлюється обов'язок суб'єкта підприємницької діяльності інформувати відповідний державний орган з радіаційної безпеки про намір здійснювати таку діяльність незалежно від того, чи підлягає вона ліцензуванню. Визначається перелік підстав для залишення без розгляду заяви на отримання ліцензії для провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії; деталізовано строки перевірки відомостей, що містяться у супровідних документах на отримання ліцензії щодо такої діяльності; розширено перелік підстав для внесення змін до ліцензії і виключено її переоформлення. Загалом може покращити за діяльністю у сфері використання ядерної енергії.

ЗАГАЛОМ СХВАЛЮЄМО

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо у сфері відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності № 6422 від 10.12.2021

Законопроект передбачає спрощення та прискорення процедури примусового відчуження земельних ділянок для будівництва доріг загальнодержавного значення. Відповідні адміністративні позови звільняються від сплати судового збору, вирішуються у скорочений термін (1 місяць в першій інстанції та 2 в апеляційній, без можливості повернення справи апеляційним судом на новий розгляд) та в порядку спрощеного провадження. Порядок відчуження земельних ділянок для суспільних потреб у виключних випадках встановлений відповідним Законом України, проте законопроект 6422 фактично передбачає окремий порядок судового розгляду для спорів, що стосуються автомобільних доріг.

ІНФОРМУЄМО ІЗ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМИ

Проект Постанови про відхилення проекту Закону про внесення змін до деяких Законів України (щодо охорони від рубок лісу рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України). № 5696/П від 10.12.2021

Законопроектом пропонувалося заборонити рубки лісу в місцях перебування (зростання) рослин, занесених до Червоної книги України, та оголошувати такі території заказниками як загальнодержавного, так і місцевого значення. ЕПЛ раніше надала свій схвальний висновок щодо законопроекту 5696 із застереженнями щодо потреби продумати механізми охорони червонокнижних видів рослин за відсутності погодження постійного лісокористувача на створення об’єкта ПЗФ. Пояснювальна записка до Постанови обґрунтовує відхилення законопроекту необхідністю технічного доопрацювання, наявністю інших правових норм щодо охорони таких видів та можливим збільшенням видатків місцевих бюджетів на природоохоронні заходи, а отже, в разі прийняття закон має вводитися в дію з відповідним відтермінуванням.

НЕ СХВАЛЮЄМО

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року №6227-П від 10.12.2021

Як зазначалося в попередньому випуску, Програма містить деякі позитивні моменти, зокрема, в частині покращення моніторингу підземних вод, моніторингу й охорони надр. Водночас гірничовидобувна діяльність є однією з найбільш шкідливих для довкілля галузей, і Програма перед прийняттям повинна проходити стратегічну екологічну оцінку (СЕО) з широким залученням зацікавлених сторін. Програма також містить низку описових термінів, що можуть мати довільне тлумачення – наприклад, не визначено зміст поняття "сталий розвиток" в контексті Програми, поняття "найбільш доцільні для народу України умови" в контексті освоєння перспективних ділянок для гірничовидобувних робіт, адже може існувати колізія між економічною та екологічною доцільністю.

СХВАЛЮЄМО З ЗАСТЕРЕЖЕННЯМИ і очікуємо на процедуру СЕО

Постанова про відхилення Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання тварин у цирку та інших незаконних видовищних заходах із залученням тварин. № 5406-П від 10.12.2021

За оприлюдненими висновками ГНЕУ та Комітету з екологічної політики, законопроект відхилено через низку юридично некоректних формулювань, однак положення законопроєкту містять низку важливих змін до чинного законодавства. Прийняття доопрацьованого законопроекту 5406 дозволить вирішити проблемні питання експлуатації тварин у закладах та проведення негуманних заходів.

Наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України "Про затвердження Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля для видів діяльності у галузі видобування корисних копалин"

Дуже важливий документ, який надає детальні й конкретні рекомендації стосовно змісту, обсягу досліджень, аспектів впливу на довкілля, які потрібно дослідити при складанні звіту з ОВД щодо планованої діяльності у галузі видобування корисних копалин. Дія рекомендації охоплює видобування корисних копалин кар'єрним способом на площі понад 25 гектарів, глибоке буріння, видобування корисних копалин, окрім видобування корисних копалин землевласниками в межах наданих їм ділянок з відповідним цільовим призначенням, видобування вуглеводнів на континентальному шельфі, а також піску та гравію на землях водного фонду. Наведена відповідна нормативно-правова база, довідкові матеріали, характеристики шкідливих впливів різновидів гірничих робіт, ризики, джерела даних, рекомендації з оцінки прямих та непрямих впливів на біорізноманіття (що нерідко є одним з найскладніших чи найбільш поверхнево досліджених розділів звіту з ОВД), заходи з запобігання чи пом'якшення негативного впливу. Методичні рекомендації сприятимуть підвищенню якості звітів з ОВД, а також нададуть громадськості чіткі орієнтири щодо того, яка інформація та в якому обсязі має міститися в звіті.

Рекомендований у даному наказі підхід сприятиме належному інформуванню суспільства про нові або модифіковані гірничодобувні об’єкти та підвищенню ефективності процедури оцінки впливу на довкілля.

СХВАЛЮЄМО

Опубліковано важливі дослідження у сфері змін клімату.

Звіт Метеорологічної служби Великої Британії (https://bit.ly/34c9dAc) містить огляд впливів зміни клімату на стан екосистем та різні сектори економіки України за двох сценаріїв підвищення глобальної температури (на 2,4 С та на 4,3 С до 2100 року), наголошуючи на таких загрозах, як екстремальні погодні явища, дефіцит води, деградація лісів і зростання ризиків пожеж, економічні збитки та інфраструктурне навантаження.

Дослідження Світового банку про вплив зміни клімату на ключові сектори економіки України (https://bit.ly/3rVPAEN) є першим ґрунтовним оглядом прогнозованих наслідків змін клімату для економіки України, з акцентом на сільському господарстві та впливі на ліси. Дослідження акцентує увагу на потребі в адаптації, "ціні бездіяльності" та необхідності переходу до кліматично стійкого господарювання, можливостях кліматичного страхування. Водночас, судячи з опублікованого резюме, оцінка впливу на водні ресурси не проводилася, а кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами згадуються переважно в контексті того, як забезпечити наявність води для збільшення продуктивності експортних культур.

Інституційно-правові основи адаптації до зміни клімату в Україні (https://bit.ly/3H2WrlP). У звіті досліджено те, наскільки проблематика протидії та адаптації до змін клімату представлена в національному законодавстві, регіональних та галузевих програмах розвитку. Звіт наголошує на несистемності й фрагментованості кліматичних питань, відсутності закону, що визначає спеціалізований орган, відповідальний за кліматичні питання, та повноваження місцевих органів влади у цій сфері. Надано рекомендації щодо правового регулювання цього питання, інтеграції в процеси державного управління.

 

 

Чинне лісове законодавство України не передбачає жодних окремих правил ведення лісового господарства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а лише встановлює відповідні обмеження на проведення тих чи інших заходів в межах різних категорій ПЗФ. Відповідно, існуючі господарсько-орієнтовані правила не враховують пріоритетність екологічних функцій територій ПЗФ, підтримують застарілу парадигму, в якій лісові заповідні території, як на потенційно придатні до експлуатації та дозволяють низку зловживань під час ведення лісового господарства.
Для прикладу, ЕПЛ нещодавно писала, як 6 установ ПЗФ Карпатського регіону займаються експортом ділової деревини, яка була отримана під час проведення санітарних рубок. Трапляються і випадки проведення в межах природно-заповідного фонду заборонених видів рубок.
Зважаючи на це, постає необхідність напрацювання змін до чинного законодавства та рекомендації щодо проведення рубок в межах природно-заповідного фонду. Нижче наводимо приклад таких рекомендації для Карпатського регіону.
Описані рекомендації стосуються рубок переформування, санітарних та ландшафтних, а також рубок інвазійних видів.
Завантажити pdf-файл можна тут: https://bit.ly/3GidSh9

 

 

Сфера управління лісами в Україні характеризується низкою системних проблем, які роблять її вкрай неефективною та ведуть до деградації наших лісів. Так, Держлісагентсво концентрує в собі надмірні та суперечливі повноваження, що сприяє виключно економічній орієнтованості, як регуляторної, так і контролюючої діяльності, без належного врахування екологічних та соціальних функцій лісів. Суперечливі та недосконалі правила проведення рубок сприяють поступовому знищенню екологічно цінних лісів шляхом їх рубки та перетворення на бідні монокультури. Водночас, необліковані ліси знищуються швидкими темпами, а лісгоспи масово планують заліснювати цінні степові ділянки, зокрема із використанням інвазійних видів.
Натомість, Єврокомісія вже затвердила Нову Лісову стратегію ЄС до 2030 року, яка передбачає низку комплексних завдань для досягнення 6 ключових цілей. Серед яких є підтримка соціально-економічних функцій лісів для процвітаючих сільських територій, захист, відновлення та розширення лісів ЄС для боротьби зі зміною клімату та відвернення втрат біорізноманіття, стратегічний моніторинг, потужні дослідження та інновації, а також інклюзивні рамки управління. Це все доповнюється вдосконаленням чинного законодавства ЄС у лісовій сфері.
Якщо Україна прагне долучитись до Європейського зеленого курсу в сфері управління лісами, то мусить невідкладно розпочати впровадження комплексу нормативних, інституційних та бюджетних змін.
Яких саме?
Про це читайте у - аналітичному документі "Перспективи впровадження в Україні цілей Європейського зеленого курсу в сфері управління лісами". Крім порівнянь та опису підходів до управління лісами в ЄС та Україні, тут містяться рекомендації Верховній Раді, Кабінету міністрів та Міндовкіллю, яким чином можна наблизити українське законодавство та підзаконні акти до європейських практик. Також пропонуємо низку інституційних та бюджетних змін для оптимізації сфери управління вітчизняним лісовим господарством
Документ доступний для ознайомлення тут: https://bit.ly/3IMvZh0
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
1Микола Білоконь
Подобається
Коментувати
Поширити

 

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5308
mod_vvisit_counterВчора12437
mod_vvisit_counterЦей тиждень5308
mod_vvisit_counterОстанній тиждень71592
mod_vvisit_counterЦього місяця274151
mod_vvisit_counterОстаній місяць310506
mod_vvisit_counterВсі дні15753357

Веб представництва