• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 31 травня 2022

Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу на конференції «Всі зміни? Що відбувається з екологічною політикою ЄС під час кризи?» у рамках Зеленого тижня ЄС-2022 у Брюсселі.

Міністр відвідав Брюссель на запрошення Єврокомісара з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса.

На відкритті Green Week 2022 учасники обговорили складну ситуацію в екологічній політиці в нинішніх умовах. Йшлося про вплив війни на стан довкілля та післявоєнне відновлення, енергетичний баланс ЄС та доступ до критичної сировини.

Очільник Міндовкілля розповів учасникам заходу про стан довкілля України внаслідок російської агресії та про роботу оперативного штабу, який 24/7 документує кожен злочин окупантів проти природи. Він також окремо зупинився на підготовці позовів у міжнародні суди для отримання Україною компенсації від росії за руйнування природи.

«Війна в Україні, це не лише втрати для нашого довкілля, адже всі екосистеми пов’язані. І якщо російські ракети літають над нашими АЕС, то це проблема всього світу. Нафта, яка потрапляє у наші річки внаслідок бомбардування росіянами наших АЗС, - це також проблема всього світу.  Хімікати у наших ґрунтах, це проблема всього світу. Спалення лісу росіянами в Україні – це проблема всього світу. Тому правовий фронт під час війни важливий не лише для нас, українців, але й для майбутнього всієї цивілізації», - наголосив у своєму виступі Руслан Стрілець.

За словами очільника Міндовкілля, сьогодні важливо, аби світові держави, які зацікавлені в збереженні природи, об’єдналися та допомогли Україні  у боротьбі за компенсацію рф за руйнування довкілля.

«росія мусить дорого заплатити за скоєне. Усі мають зрозуміти, наскільки дорого обходиться війна не лише державі, на яку напали, але й агресору. Ігнорувати це зараз  ‐ означає допустити схожі сценарії в майбутньому», - підкреслив Руслан Стрілець.

Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс подякував Міністру Руслану Стрільцю за те, що він долучився до «Зеленого тижня ЄС 2022» та вкотре наголосив, що ЄС та Україна єдині, тому Єврокомісія і надалі підтримуватиме її у боротьбі з агресором.

Зелений тиждень ЄС – це щорічна подія, де політики, екологи та різні стейкхолдери з Європи та інших континентів обговорюють європейську екологічну політику. Цьогоріч тиждень зосереджений на Європейському зеленому курсі – стратегії ЄС щодо сталого та трансформаційного зростання для створення ресурсоефективної та кліматично нейтральної Європи до 2050 року.

https://mepr.gov.ua/news/39244.html

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час візиту на Green Week у Брюсселі зустрівся з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом. Вони обговорити умови долучення України до програми LIFE та синхронізували спільні дії для подолання серйозних екологічних збитків України від російської агресії.

«Україна фіналізує підготовку до європейської програми LIFE для довкіллєвих проектів. Розраховуємо, що рішення щодо приєднання України Комісія схвалить у червні. Наші офіси завершують консультації та узгоджують технічні аспекти приєднання України до програми. Війна - не привід відмовлятися від міжнародних зобов’язань. рашисти руйнують мости на нашій землі, але вони не зруйнують мости, які ми будуємо з нашими західними партнерами», - повідомив Руслан Стрілець.

«ЄС підтримує Україну у боротьбі з агресором. Ми бачимо, що Україна зацікавлена саме у європейському шляху розвитку», - зауважив Віргініюс Сінкявічюс.

Приєднання до Програми ЄС LIFE може стати ефективним методом фінансування інноваційних проєктів у сфері захисту довкілля та відновлення в післявоєнний час. Нагадаємо, що програма LIFE складається з 4 підпрограм та на 2021-2027 роки має загальний бюджет у 5,43 мільярда євро.

https://mepr.gov.ua/news/39241.html

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2316
mod_vvisit_counterВчора6479
mod_vvisit_counterЦей тиждень2316
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70996
mod_vvisit_counterЦього місяця139077
mod_vvisit_counterОстаній місяць336040
mod_vvisit_counterВсі дні16274221

Веб представництва