• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 17 червня 2022
П'ятниця, 17 червня 2022, 13:27

День медичного працівника

День медичного працівника 2022 в Україні

Професійне свято ― День медичного працівника в 2022 році лікарі святкують 19 червня. В Україні святкування Дня медичного працівника офіційно встановлене на третю неділю червня Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року.

День медичного працівника в 2022 році особливий, оскільки ми вшановуємо лікарів, як з 24 лютого не втекли і лікували усіх хворих та поранених через повномасштабний напад росії на Україну.

Майже всі медики кілька місяців жили на робочих місцях для того, щоб рятувати людські життя й проводити важкі операції під кулями. Більшість медиків відзначатимуть професійне свято на робочому місці, продовжуючи рятувати поранених військових і цивільних, допомагаючи також внутрішньо переселеним через війну українцям.

Дякуємо всім лікарям, акушерам, медсестрам, санітарам, лаборантам та фельдшерам за ту титанічну роботу, яку вони виконують, за невтомну та важку працю, за десятки тисяч врятованих життів. Вітаємо із професійним святом!

Проте наразі близько 58 % українських земель зазнають деградації, а 20 % - забруднення.

І причин на це декілька. Серед них - зміна клімату та війна.

Через дії рашистів масштаби ерозії, забруднення та зневоднення ґрунтів стрімко збільшуються. російські війська своїми діями постійно намагаються перетворити Україну на пустелю.

Цього року Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами проходить під гаслом: «Повстанемо від посухи разом». І українці повстали - проти російських військ, які завдають збитків нашому довкіллю. Дії рашистів несуть небезпеку майбутнього не лише для українського  довкілля, а й довкілля усього світу.

Стан українських земель також погіршується  і через глобальну зміну клімату, яка підштовхує наші екосистеми до межі руйнування.

Фактично, за прогнозами ООН, до 2050 року посуха може вразити понад три чверті населення світу.

А кількість і тривалість посух з 2000 року зросла на 29 % у порівнянні з двома попередніми десятиліттями.

Якщо людство не припинить спустошувати Планету, то у найближчому майбутньому на нас чекає нестача продовольства, води та засухи.

Україна прагне зберегти свої землі. До повномасштабного вторгнення Уряд схвалив низку документів дляборотьби з деградацією земель та опустелюванням. Однак тепер нам доведеться боротися ще і з наслідками рашистської навали. Ми обов'язково переможемо, а окупанти заплатять за все.

https://mepr.gov.ua/news/39311.html

1. Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Детальний план території для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по вул. Є. Коновальця в с. Чорногузи Вижницького району Чернівецької області.

Мета ДПТ: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації території, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами, визначення містобудівних умов та обмежень, обгрунтування можливості розміщення житлової садибної забудови.

Відповідно до рішень, прийнятих при розробленні ДПТ, проектом передбачається 5 присадибних ділянок на яких передбачено будівництво індивідуальних житлових будинків.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Вижницька міська рада Вижницького району Чернівецької області

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі: а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 16-го червня 2022 року і триватиме до 15-го липня 2022 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення):

Громадські слухання відбудуться 19 липня 2022 року об 10:00 год. в приміщенні старостату

с. Чорногузи за адресою: вул. Українська, 44 с. Чорногузи Вижницького району.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитись з проектом детального плану території та розділом «Охорона навколишнього  природного  середовища», який розробляється у складі   проекту   містобудівної   документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у приміщенні старостату с. Чорногузи за адресою: вул. Українська, 44 с. Чорногузи,  з понеділка по п’ятницю - з 09.00  год. до 17.00 год.

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Вижницька міська рада Чернівецької області. Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 59200, м. Вижниця, вул. Українська, 34.

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 16-го червня 2022 року до 15-го липня 2022 року.

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

На цьому наголосив радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко на 15-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у Нью-Йорку. У рамках сесії обговорювалися питання участі осіб з інвалідністю у кліматичних заходах, зниження ризику стихійних лих та стійкість до них.

На жаль, через агресію рф, кількість осіб з інвалідністю в Україні значно збільшилася.

Сергій Власенко: Війна в Україні – перший військовий конфлікт такого рівня у 21 сторіччі. Через авіаудари рф по нашим нафтобазам та інфраструктурним об’єктам в повітря потрапляє значна кількість забруднюючих речовин та парникових газів. Водночас рф знищує українські ліси, водно-болотні угіддя, луки та пасовища, що є основними поглиначами вуглецю. Це впливає на зміну клімату.

Радник Міністра відзначив, що наразі для оцінки збитків довкіллю та розрахунку викидів парникових газів Україна збирає та аналізує інформацію з використанням супутникових знімків, зокрема даних системи Копернікус.

Крім того, для нашої країни важливо зараз запровадити нові підходи та створити методики для розрахунку збитків від військових дій і продовжувати інформувати світ про злочини рашистів.

У рамках робочого візиту до Нью-Йорку українська делегація мала чимало зустрічей із представниками держав, які підтримують Україну. Тож продовжуємо нашу боротьбу за свободу та справедливість і на міжнародному фронті.

https://mepr.gov.ua/news/39310.html

Маємо важливу новину для водокористувачів Дністровського річкового басейну. Мін’юст зареєстрував наказ Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця про затвердження правил роботи дністровських водосховищ.

35 років ці режими роботи мали статус технічного документа. Оновлення українського законодавства та кліматична криза, яка суттєво впливає на стан річок, вимагали осучаснення правил роботи водосховищ. Адже водосховища мають працювати так, аби річка не втратила здатність до самоочищення, забезпечувала усіх водокористувачів водою, і водні мешканці там почували себе комфортно.

Головна мета регулювання роботи Дністровських водосховищ:

 • забезпечення водою населення та підприємств;
 • зменшення негативного впливу паводків та повеней;
 • задоволення потреб зрошення і судноплавства;
 • виробіток електроенергії на ГЕС та ГАЕС;
 • природоохоронна функція.

Ми переглянули правила з урахуванням сучасних принципів сталого управління водними ресурсами. Розробили їх відповідно до останніх змін у Водному кодексі України.

Правила є головним документом для встановлення та коригування режимів роботи водосховищ у річковому басейні Дністра. Він визначає основні вимоги до роботи водосховищ, гідроелектростанцій та Дністровської ГАЕС у різні періоди року.

Це рішення важливе, адже від режимів роботи водосховищ напряму залежить забезпечення водою населення, продовольча та енергетична безпека країни, захист від паводків та повеней.

https://mepr.gov.ua/news/39309.html

Це зроблено для захисту та безпеки інформації у реєстрі. Обмеження діятимуть під час воєнного стану.

Робота Реєстру у такому форматі дозволить:

 • бізнесу продовжувати процедуру ОВД;
 • громадськості реалізувати право на доступ до екологічної інформації та право на участь у прийнятті рішень.

Відтепер для суб’єктів господарювання:

 • Вхід до кабінету користувача відновлений за електронним цифровим підписом.
 • При заповненні даних по реєстраційній справі ОВД у розділі «Назва справи» та «Опис планованої діяльності» місце розташування планованої діяльності не зазначається. Також не потрібно відмічати місце провадження планованої діяльності на сервісі Google maps.
 • Завантаження документації з ОВД здійснюється суб’єктом господарювання у звичному режимі.
 • Продовжені строки громадського обговорення від дати закриття Реєстру (22.03.2022) до дня його відкриття.
 • Не потрібно у друкованих засобах масової інформації повторно публікувати повідомлення про плановану діяльність та оголошення про початок громадського обговорення Звіту з ОВД.

Для громадськості:

 • Забезпечена можливість відслідковувати хід процедур ОВД у реєстрі;
 • Документація з ОВД надаватиметься органом, що здійснює процедуру ОВД, за запитом після ідентифікації осіб, що її запитують;
 • Представники громадськості можуть надавати зауваження та пропозиції до планованої діяльності протягом 25 робочих днів, Звіти з ОВД якої завантажені у Реєстр після 22.03.2022.
 • За тими справами з ОВД, де громадське обговорення звіту з ОВД розпочалося до 22.03.2022, строк обговорення продовжений на ту кількість робочих днів, на яку був закритий реєстр.
 • Це стосується і справ з ОВД, які були на стадії «Повідомлення про плановану діяльність».


Наказ Міндовкілля від 15.06.2022 № 225

Роз'яснення суб'єктам господарювання.pdf (231 Кб)

https://mepr.gov.ua/news/39302.html

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1802
mod_vvisit_counterВчора6479
mod_vvisit_counterЦей тиждень1802
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70996
mod_vvisit_counterЦього місяця138563
mod_vvisit_counterОстаній місяць336040
mod_vvisit_counterВсі дні16273707

Веб представництва