• Реєстрація
Сортировать по дате: Четвер, 02 червня 2022

5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Саме  у  1972 році у Стокґольмі, на конференції ООН з довкілля, делегації Японії та Сенегалу запропонували щорічно відзначати цей день, щоб привернути увагу людства до проблем використання природних ресурсів планети.

Приводом до проведення всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу, попереджаючи людство про небезпеку, що загрожує довкіллю та людям у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.  "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - йшлося у зверненні.

Програмний документ «Порядок денний на ХХІ століття»,  спрямований на досягнення захисту та збереження навколишнього середовища та розвитку здорової економіки, прийняли  179 країн світу.

Цей день  5 червня став професійним святом екологів України.

Підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом не лише посилило економічні інтеграційні процеси, а й стало насамперед юридичним підґрунтям євроінтеграції у природоохоронній галузі. Зокрема, співробітництво між Україною та ЄС має на меті:

- збереження, захист, поліпшення і відтворення якості навколишнього середовища;
- захист громадського здоров’я;
- розсудливе та раціональне використання природних ресурсів;
- заохочення заходів на міжнародному рівні, спрямованих на розв’язання регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається як народне свято, з вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, акціями з висадження дерев, прибирання території тощо, до яких може долучитися кожен. Також чимало подій відбувається на політичному рівні.

З початку святкування в 1972 році жителі багатьох країн провели багатотисячні заходи щодо захисту навколишнього середовища,  і сьогодні цей День є можливістю для  кожного з нас проявити турботу про нашу планету.

Адже це просто

- прибрати після себе  та сортувати сміття
- дотримуватись  вимог протипожежної безпеки
- не мити автотранспортні засоби біля водних об'єктів
- не забруднювати водойми
- турбуватися про тварин та оберігати їх
- брати участь в акціях з прибирання, висадження дерев тощо.

Шановні захисники природи, науковці, екологи, представники громадських екологічних організацій, студенти-екологи! Вітаємо із професійним святом! Дякуємо всім, хто докладає зусиль для збереження довкілля.

Водне господарство України тісно пов’язане з усіма галузями народного господарства і впливає на розвиток і розміщення продуктивних сил. Воно має вирішальне значення в забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення.

Всі функції, які пов’язані з регулюванням водних ресурсів, їх збереженням, використанням і відведенням використаної води, а також із запобіганням руйнівної дії вод, тісно переплетені між собою.

За багаторічними спостереженнями потенційні водні ресурси річкових вод становлять 209,8 куб. кілометрів, з яких 25 відсотків формується в межах України, решта надходять з Російської Федерації, Білорусі, Румунії. Доступні для широкого використання водні ресурси формуються здебільшого в басейнах Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Південного і Західного Бугу, а також малих річок Приазов’я та Причорномор’я.

Усунення нерівномірності розподілу водних ресурсів в Україні здійснюється за допомогою 1160 водосховищ загальним об’ємом майже 55 куб. км, понад 28 тис. ставків, 7 великих каналів.

Водним господарством України експлуатуються групові та локальні водопроводи загальною довжиною 3400 км.

Загальна площа земель в Україні, які потребують зрошення, становить 15 млн. га, а зрошується 2,5 млн. га, що складає 7% від загальної площі сільгоспугідь. З 5,4 млн. га перезволожених земель осушено 3,3 млн. га.

Важливою водогосподарською проблемою є захист територій, які знаходяться під загрозою паводків і підтоплення.

В 2022 році День працівників водного господарства України припадає на 5 червня.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2141
mod_vvisit_counterВчора6479
mod_vvisit_counterЦей тиждень2141
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70996
mod_vvisit_counterЦього місяця138902
mod_vvisit_counterОстаній місяць336040
mod_vvisit_counterВсі дні16274046

Веб представництва