• Реєстрація

1–2 листопада 2016 у Києві відбулась конференція на тему «Як досягти належного екологічного врядування?» за участі представників Делегації ЄС в Україні, SIDA, експертів, представників українських центральних та місцевих органів влади, громадських організацій та ЗМІ. Організатором заходу виступила Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України.

Конференція мала на меті спільно з урядовцями та представниками громадянського суспільства:

сформувати напрямки нової екологічної політики України;

визначити основні фактори впливу та завдання у процесі реформування екологічного врядування в Україні;

оцінити ефективність екологічної політики за минулі роки, зрушення, які відбулися на національному та місцевому рівні та обговорити наступні кроки;

виявити приховані перешкоди для партнерства заінтересованих сторін;

з’ясувати головні проблеми планування екологічної політики та механізми налагодження моніторингу та оцінки екологічної політики відповідно до підходів ЄЕА.

У рамках конференції, 1 листопада відбувся спільний прес-брифінг Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака і голови Координаційної Ради Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» Ганни Голубовської-Онісімової.

Під час зустрічі зі ЗМІ Міністр розповів про стратегічні цілі та нові тенденції впровадження Національної екологічної політики в Україні та проінформував про основні завдання на шляху реформування екологічного врядування в Україні в контексті імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

Спілкуючись із журналістами, Голова Координаційної Ради ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова, зокрема, торкнулась питань громадської оцінки ефективності впровадження екологічної політики і ролі громадськості в екологічній реформі та відзначила, що основне завдання конференції — розпочати інтенсивний діалог між представниками Мінприроди, природоохоронних підрозділів ОДА, громадських організацій та інших заінтересованих сторін щодо основних викликів та досяжних завдань на шляху реформи екологічного врядування в Україні. Метою діалогу є налагодження партнерства заінтересованих сторін для ефективного захисту природи шляхом застосування сучасних підходів до екологічного врядування. Вона також наголосила, що європейські процедури Стратегічної екологічної оцінки політик, планів і програм, та Оцінки впливу на довкілля окремих проектів — це основа для екологічних реформ згідно вимог Угоди про асоціацію з ЄС. Затягування з остаточним прийняттям відповідних законів ставить під сумнів відданість України пріоритетам євроінтеграції та готовність до цивілізованого розвитку.

Під час конференції учасники розглянули такі питання, як:

Управління довкіллям та інтеграція екологічної політики у інші галузеві політики і залучення громадськості до процесу прийняття рішень як частина Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Інституційна розбудова системи охорони довкілля в Україні, взаємодія Мінприроди з місцевими органами влади та ОДА.

Місцеві плани дій з охорони навколишнього природного середовища (МПДОНПС) як практичне втілення екодемократії в Україні.

Інформаційне забезпечення процесу прийняття управлінських рішень в сфері охорони довкілля.

Стан і тенденції впровадження національної екологічної політики.

4 листопада в м. Сторожинець в рамках реалізації міжнародного проекту «Попередження і захист від паводків у верхній частині басейнів річок Сірет та Прут шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматизованими станціями – ЕАSТ АVERТ» Спільної операційної програми “Румунія — Україна — Республік Молдова 2007-2013” відбулась V Робоча зустріч семінару цільових груп.
Під час заходу партнерами проекту: Дністровсько-Прутським БУВР, Чернівецьким обласним центром з гідрометеорології та ДНТЦ «Екоресурс» представникам органів місцевої влади та місцевого самоврядування та ЗМІ було презентовано основні результати проекту; вплив збудованої системи попередження та захисту від паводків в басейнах річок Прут та Сірет на якість прийняття оперативних рішень на місцях під час проходження високих вод, тощо.
Окремо, було наголошено про важливість збереження побудованої системи та її подальшого розвитку та вдосконалення.

В заході взяв участь в.о. начальника управління екології та природних ресурсів ОДА М. Білоконь.

Повідомляємо, що 20 жовтня 2016 року за підтримки Мінекоресурсів України стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

Конкурс має на меті розширення у суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону та поліпшення стану джерел, річок і водойм України, раціональне використання водних ресурсів, розвитку громадських екологічних ініціатив.

Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними призами.

Детальна інформація про Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» доступна на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України за посиланням http://menr.gov.ua/index.php/public/dzherela.

Відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 25.05.2016 №328-р «Про внесення змін до структури обласної державної адміністрації» Департамент екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації ліквідовується.

На цей час утворено юридичну особу публічного права – управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації, яке є правонаступником майнових та інших прав і обов’язків органу, що ліквідовується.

Або ми покінчимо із забрудненням, -

або воно покінчить з нами.

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема , нашої країни.

Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі й Радянського Союзу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами, парадами велосипедистів, "зеленими" концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, кампаніями по утилізації відходів і прибиранням територій, а також безліччю інших способів. Та, в будь-якому випадку, цей день є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

 

Вівторок, 24 травня 2016, 13:07

ХІ Буковинський туристичний ярмарок

22 травня по  вул. Головній вздовж Центрального парку культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка (м.Чернівці, вул.Садова,1) відбувся ХІ Буковинський туристичний ярмарок. Ярмарок провели з метою представлення туристичного потенціалу Буковинського краю та популяризації відпочинку. Програма туристичного ярмарку передбачає ознайомлення з туристично-рекреаційними можливостями міста Чернівців та Буковини, презентації тематичних видів туризму, відпочинку в туристичних комплексах і сільських садибах, медових турів Буковини та культурної спадщини національних громад. В заході приймали участь гості з Західної України: Департамент інфраструктури та туризму Волинської ОДА, відділ з питань туризму Тернопільської ОДА, Департамент міжнародного співробітництва євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано- Франківської ОДА, управління туризму Львівської міської ради, народні умільці з Івано-Франківської області, туристичні підприємства області, громадські організації, Федерація спортивного туризму в Чернівецькій області, Національні природні парки «Вижницький», «Хотинський», «Черемоський», та управління лісового та мисливського господарства, приватні садиби сільського зеленого туризму,  туристичні комплекси області,  навчальні заклади які готують фахівців туристичної галузі.  Ярмарок був сповнений цікавинками в туристичній сфері, що популяризують внутрійшній туризм на Буковині та гарними виробами народних майстрів та умільців.                                                                         До наступних зустрічей на Буковині!

19-20 травня 2016 року делегація Чернівецької області, а саме: заступник директора Департаменту екології та туризму обласної державної адміністрації  М. Білоконь, начальник відділу з питань туризму Департаменту екології та туризму обласної державної адміністрації В. Фурдига,  начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій обласної державної адміністрації Г. Жебчук, голова асоціації працівників туристичної сфери «Туристична Буковина» В. Скрипник, виконавчий директор ГТК «Мигово»  Я. Пацарнюк, прийняли участь в Міжнародному інвестиційному форумі на Тернопільщині.

В рамках інвестиційного форуму працювала платформа ділового спілкування, де обговорювалось питання «Туризм – перспективи розвитку».

В заході взяли участь більше 700 учасників з 20 країн світу.

 

 

 

13-14 травня 2016 року в Блакитній залі центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень».

Організатори: національний природний парк «Черемоський» (Чернівецька область), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Інститут біології, хімії та біоресурсів), Чернівецький обласний краєзнавчий музей,

Буковинське товариство природодослідників, Національна академія служби безпеки України, Чернівецьке обласна організація Українського товариства охорони природи.

Захід вітальними словами відкрили: заступник директора з наукової роботи – виконуючий обов’язки директора національного природного парку «Черемоський» Юзик Андрій Валентинович та д.б.н., професор, директор Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Марченко Михайло Маркович.

Учасники заслухали доповіді відомих науковців Буковини:

Юзика Андрія Валентиновича, заступника директора з наукової  роботи – виконуючого обов’язки директора національного природного парку «Черемоський» - «Сучасний стан та стратегічне бачення НПП «Черемоський» у наступні п’ять років. Впровадження природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів»;

Чорнея Ілля Ілліча – д. б. н., професора, завідувача кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – «Адвентивна фракція флори Чивчино-Гринявських гір»;

Буджака Василя Васильовича – к. б. н., доцента кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – «До вивчення біорізноманіття національного природного парку «Верховинський» методом сіткового картування»;

Коржика Віталія Павловича – к.г.н., голову Буковинського товариства природодослідників, голову Чернівецької обласної організації Українського товариства охорони природи, заступника директора з наукової роботи національного природного парку «Хотинський» - «Екологічна освіта у Сполучених Штатах Америки».

12 травня 2016 року відбулося чергове виїзне засідання науково-технічної ради (НТР) національного природного парку "Черемоський" на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича.

На порядку денному було розглянуто наступні питання:

1. Про внесення змін до складу НТР НПП «Черемоський».

2. Про виконання рішень, ухвалених на попередньому засіданні НТР.

3. Звіт про підсумки науково-дослідної діяльності за 2015 рік.

4. Звіт про виконання плану еколого-освітньо-виховної роботи НПП «Черемоський » в 2015 р.

5. Звіт про виконання плану з рекреаційної діяльності НПП «Черемоський» в 2015 р.

6. Звіт про роботу служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Черемоський» за 2015 р.

7. Про погодження друку збірника тез ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Регіональні аспекти флористичних та фауністичних досліджень».

8. Розгляд листа Путильського РЕМ щодо надання дозволу на проведення робіт з розчистки траси від дерев ПЛ-10 кВт №13 «Шепіт».

За результатами обговорення винесених питань були відповідні погодження. Засідання науково-технічної ради НПП «Черемоський» пройшло плідно та успішно.

Під час НТР Департаменту екології та туризму було передано примірник монографії «Біорізноманіття національного природного парку «Черемоський».

 

Четвер, 19 травня 2016, 09:09

Всесвітній день мігруючих птахів

Бути вільним, як птах у небі - мрія і прагнення безлічі людей. Хтось тільки на шляху до цього, а для когось це вже не питання, адже справжня свобода, вона ніколи не покидає нас. Вона супроводжує нас всюди і знаходиться всередині нашого серця, як знаходиться і всередині серця цих унікальних представників усього пернатого світу.

Всесвітній день, присвячений мігруючим або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з того часу став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання.

Назріваючі проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя, про що свідчить підписана в 1906-му році Міжнародна конвенція з охорони птахів і наступний за нею «Міжнародний договір про перелітних птахів», ратифікований у 1918-му році.

Будемо сподіватися, що цього разу нам всім і спільно вдасться встановити чітку позитивну тенденцію у цьому питанні і наші пернаті друзі відчують позитивний рух. Нагадаємо, що 1-го квітня також відзначається «Міжнародний день птахів», приурочений подіям прийняття тієї першої Міжнародної конвенції з охорони птахів в 1906-му році. А зараз: з Днем мігруючих і перелітних птахів!

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 70

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« серпня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні8402
mod_vvisit_counterВчора9550
mod_vvisit_counterЦей тиждень61291
mod_vvisit_counterОстанній тиждень59136
mod_vvisit_counterЦього місяця70479
mod_vvisit_counterОстаній місяць253234
mod_vvisit_counterВсі дні9909001

Веб представництва