• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 17 березня 2020

З метою забезпечення проведення процедури стратегічної екологічної оцінки відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» (далі - Закон) інформуємо, що пункт 3 частини другої статті 2 Закону втратив чинність 01 січня 2020 року, таким чином програми економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період підлягають проведенню стратегічної екологічної оцінки.

Враховуючи вищезазначене, просимо поінформувати щодо документів державного планування, а саме:

-        стратегій регіонального розвитку;

-        програм економічного і соціального розвитку областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період;

-        які знаходяться у процесі розроблення, затверджені та окремо зазначити по яким документам державного планування здійснено процедуру стратегічної екологічної оцінки.

Також інформуємо, що глобальна зміна клімату та її місцеві прояви (підвищення середньорічної температури та тривалість спекотних посушливих періодів, частота та інтенсивність екстремальних явищ, зокрема, повеней, злив та ураганів, підвищення рівня Чорного та Азовського морів тощо) сьогодні є серед визначальних чинників, що безпосередньо впливають на екологічний стан територій, зміну характеру довкілля, здоров’я громадян, продовольчу безпеку, інфраструктуру, регіональний та місцевий розвиток. Тож прояви зміни клімату, насамперед негативні, та їхні наслідки не можуть ігноруватися в процесі стратегічного планування розвитку регіонів та територіальних громад і потребують систематичного моніторингу і розробки системи заходів з пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до неї природних екосистем, господарства, зокрема сільського, енергетичного сектору, а також захисту громадського здоров’я та інфраструктури.

Європейський парламент 28 листопада 2019 року ухвалив резолюцію про надзвичайну кліматичну та екологічну ситуацію. Цей документ виводить запобігання зміні клімату, пом’якшення її наслідків та адаптацію до неї на щабель одного з ключових стратегічних пріоритетів політики Європейського Союзу, а отже має розглядатися як один з найважливіших пунктів процесу європейської інтеграції України.

Наразі триває процес розробки обласних стратегій регіонального розвитку на період 2021-2027 pp. та програм економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період Міністерство енергетики та захисту довкілля України рекомендує передбачити у них питання запобігання та адаптації до зміни клімату територій та найбільш вразливих галузей (сільського, лісового, водного господарства, охорони здоров’я та транспортної інфраструктури) та об’єктів інфраструктури, а також розвиток об’єктів і територій національної екологічної мережі. Рекомендуємо передбачити в зазначених документах практичні заходи та проекти, спрямовані на вирішення завдань кліматичної адаптації, розвитку природно-заповідної справи та посилення екологічної безпеки територій і населення.

Інтеграція заходів із запобігання зміні клімату та адаптації до неї в регіональні стратегії розвитку і плани заходів з їх реалізації відображені у:

-Цілях сталого розвитку на період 2016-2030 pp., зокрема, у цілі 13 «Вжиття невідкладних заходів щодо боротьби зі зміною клімату та його наслідками»: www.un.org.ua/ua/tsili-rozwtku-tvsiacholittia/tsili-staloho-rozvvtku:

-Розпорядженні КМУ від 07 грудня 2016 р. № 932-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року»: www.kmu.gov.ua/npas/249573705:

-Розпорядженні від 06 грудня 2017 p. № 878-Р «Про затвердження плану заходів щодо виконання концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року»: www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennva- planu-zahodiv-shodo-vikonannya-koncepciyi-realizacivi-derzhavnovi-politiki-u- sferi-zmini-klimatu-na-period-do-2030-roku.

Звертаємо вашу увагу на деякі аналітичні та керуючі документи щодо зміни клімату в Україні:

1.      Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна http://climategroup.org.ua/?p=2844;

2.      Вода близько: підвищення рівня моря в Україні внаслідок зміни клімату: https://ecoaction.org.ua/voda-blyzko-report.html;

3.      Кліматичні зміни та їх вплив на сфери економіки України (за редакцією

С.М. Степаненка та А.М. Польового) http://odeku.edu.ua/wp- content/uploads/klimatichni-zmini-close.pdf;

4. Аналіз кліматичних змін та вразливості до них басейну Дністра, а також основні стратегічні напрямки адаптації до зміни клімату та план їх реалізації в басейні Дністра https ://dniester-commission.com/publications/izmenenie-klimata/ https://ecoaction.org.ua/voda-blyzko-report.html;

5. Методологія оцінки вразливості міст за Угодою Мерів ('https://menr.gov.ua/content/klimatichna-politika-ukraini.html4):

6. Агрокліматичне зонування території України з врахуванням зміни клімату (2014) www.gwp.org/globalassets/global/gwp-cee_files/idmp-cee/idmp- agroclimatic.pdf;

7. Підвищення стійкості до зміни клімату сільськогосподарського сектору Півдня України (2015) www.documents.rec.org/publications/ClimateResilienceUkraine.pdf:

8.      Адаптація до зміни клімату на сайті «Угода мерів щодо клімату та нерегії України» http://com-east.eu/uk/pidtrimka/adaptaciya-do-zmini-klimatu.

З метою забезпечення якісної підготовки обласних стратегій регіонального розвитку на період 2021-2027 pp. та програм економічного і соціального розвитку областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період в частині пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них на регіональному рівні рекомендуємо залучати фахові наукові й експертні екологічні установи та організації для спільного вироблення стратегічних напрямків екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату.

Контактна особа - головний спеціаліст відділу стратегічної екологічної оцінки Управління оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки Чередниченко Вікторія Віталіївна, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , (044)206-31-44, (044)206-31-75.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні508
mod_vvisit_counterВчора6924
mod_vvisit_counterЦей тиждень52098
mod_vvisit_counterОстанній тиждень87634
mod_vvisit_counterЦього місяця236303
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11336150

Веб представництва