• Реєстрація
Сортировать по дате: Понеділок, 23 березня 2020

Гідрометеорологічна служба України, що є членом-засновником Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) з 1948 року, яка являє собою багатофункціональну розгалужену систему. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі. Систематичні цілодобові спостереження за станом погоди проводяться на 187 метеорологічних станціях, з яких 49 залучено до передачі даних у глобальну систему телезв’язку ВМО. Зусиллями своїх членів ВМО забезпечує прогнози і ранні попередження про подібні небезпеки, аби сприяти запобіганню і пом'якшенню наслідків від лих, порятунку життів людей, а також зменшенню масштабів шкоди майну і навколишньому середовищу за рахунок більш ефективного управління ризиками.

Значної шкоди завдають стихійні гідрометеорологічні явища економіці та населенню України. Паводки в гірських регіонах, штормовий вітер, посухи, ожеледі, сильні зливи з грозами – ось далеко не повний перелік гідрометеорологічних явищ, які практично щороку призводять до матеріальних втрат і, на жаль, супроводжуються людськими жертвами.

У 1960 році Всесвітня метеорологічна організація оголосила 23 березня Всесвітнім метеорологічним днем. Мета – акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення.

У другій половині ХХ століття розвиток систем гідрометеорологічних спостережень набув нового якісного рівня завдяки використанню автоматизованих систем вимірювання гідрометеорологічних параметрів та метеорологічних супутників Землі. Для стандартизації збирання, аналізу, обробки та глобального поширення гідрометеорологічної інформації ВМО у 1963 році запровадила Всесвітню службу погоди, одним з основних компонентів якої є Глобальна система спостережень, яка охоплює всі технічні засоби для гідрометеорологічних спостережень на землі, на морі, у повітрі та в космічному просторі.

Відзначення Всесвітнього метеорологічного дня є нагодою привернути увагу органів державної влади, широкої громадськості до такої важливої проблеми, як вплив погоди, клімату, водних ресурсів на забезпечення збалансованого розвитку країни, необхідності зміцнення науково-технічного потенціалу вітчизняної гідрометеорологічної служби, діяльність якої значною мірою сприяє економічному та соціальному розвитку суспільства.

Згідно з Наказом № 134 від 2 березня 2020 року Міненерго України, були затвердженні Методичні рекомендації з розробки звіту з оцінки на довкілля (ОВД) в галузі лісового господарства, що розроблені на виконання ч.9 п.6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

У даних Методичних рекомендаціях розглядається оцінка впливу на довкілля щодо планованої діяльності, а саме:

-суцільні та поступові рубки головного користування та суцільні санітарні рубки на площі понад 1 гектар;

-усі суцільні санітарні рубки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду (ПЗФ);

-лісогосподарське освоєння на територіях площею 20 га і більше або на територіях та об’єктах ПЗФ чи в їхніх охоронних зонах на площі 5 га і більше;

-насадження лісу (крім лісовідновлювальних робіт) на площах понад 20 га або на територіях та об’єктах ПЗФ чи в їхніх охоронних зонах на площі 5 га і більше.

Визначаючи необхідний обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, аналізують проект планованої діяльності за наступними питаннями:

Чи зачіпає проект лісорозведення ділянки, що є особливо цінними для збереження біорізноманіття іншого, ніж лісове, включаючи такі на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду чи в їх охоронних зонах. Територію перевіряють на наявність трав’янистих, заболочених або чагарникових типів природних біотопів Бернської Конвенції, а також об’єктів Червоної книги України, видів фауни і флори Бернської Конвенції.  Чи включає лісорозведення формування лісових плантацій? Лісових культур з неаборигенних або інвазійних видів дерев або кущів?

Якщо так, то, необхідно забезпечити достатній обсяг досліджень та рівень деталізації інформації у звіті.

Особливості змісту розділів звіту з оцінки впливу на довкілля в більшій мірі стосуються розділу опису планової діяльності. Методичні рекомендації передбачають опис планової діяльності окремо у випадках: рубки головного користування, суцільних санітарних рубок, лісовідновлення.

Рекомендовано проводити ОВД до погодження і затвердження матеріалів лісовпорядкування, розрахункової лісосіки або плану заходів з поліпшення санітарного стану лісів. Це дозволить в подальшому претендувати на отримання лісорубних квитків на лісогосподарські заходи, що передбачені відповідними матеріалами, та врахувати екологічні умови провадження діяльності, визначені у висновку з ОВД та у лісогосподарській документації.

Згідно з ч.5 статті 12 Закону України «Про Червону книгу України», не допускається оприлюднення відомостей про точне місце перебування чи зростання об’єктів Червоної книги України та інших відомостей про них, якщо це може призвести до погіршення умов охорони та відтворення цих об’єктів. У зв’язку з цим до відомостей застосовується положення ч.8 статті 4 Закону «Про оцінку впливу на довкілля» та п. 9 і 18 Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. №1026.

До Звіту з оцінки впливу на довкілля додають друковані картографічні матеріали дуже хорошої якості та високої роздільної здатності. Вимоги до цих матеріалів наведоно в додатку 1 до Методичних рекомендацій.

Також в деяких розділах Звіту з ОВД рекомендують включити таблиці, наведені у Додатках до даних Методичних рекомендацій. Скановані копії з проекту лісовпорядкування не можуть замінити таблиць, передбачених Методичними рекомендаціями.

Джерело: www.mcl.kiev.ua

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні672
mod_vvisit_counterВчора6924
mod_vvisit_counterЦей тиждень43095
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70526
mod_vvisit_counterЦього місяця236467
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11336314

Веб представництва