• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 27 березня 2020

Мінекоенерго розпочинає розробку національної рамкової стратегії адаптації до зміни клімату. Зазначений документ має містити основні визначення, індикатори для аналізу ситуації, формат співпраці з регіонами та передбачати подальшу розробку секторальних оцінок вразливості і ризиків та відповідних планів дій. Передбачається кожні п’ять років здійснювати перегляд стратегії та здійснювати оцінка вразливості з метою визначення тенденцій зміни клімату та ефективного упередження негативних наслідків зміни клімату. У цьому зв’язку особливої актуальності набувають дослідження за найліпшими світовими методиками задля найкращого результату, а також визначення яких саме даних нам не вистачає, щоб мати змогу оперативно змінювати систему організації даних та замовлень наукових досліджень.

Одним з найважливіших проєктів із зазначеного питання, що вже триває, є дослідження Світового банку «Оцінка впливу, можливостей та пріоритетів для України у зв’язку зі зміною клімату». Метою дослідження є оцінка біофізичного та економічного впливу зміни клімату на ключові сектори (сільське господарство, лісове господарство та охорону здоров’я). Для оцінки біофізичних впливів українські та міжнародні науковці використовуватимуть сучасні методики прогнозів. Це дасть змогу передбачити ризики наслідків зміни клімату в Україні до 2030, 2050 і 2100 років за 3 сценаріями можливого зростання температури. Наукова праця також буде включати економічну оцінку витрат, пов’язаних зі зміною клімату в різних регіонах країни.

Також дуже важливу роботу з адаптації до зміни клімату на місцевому та регіональному рівнях проводить проєкт ЄС «Угода мерів – Схід». Цей проект об`єднав місцеві, регіональні та національні органи влади країн Східного партнерства у їх прагненні розвивати регіональну політику на основі принципів сталої енергетики, зменшення залежності від викопного палива та боротьби зі зміною клімату. Міста-підписати проєкту ЄС «Угода мерів – Схід» беруть на себе зобов’язання зменшити викиди СО2 до 2030 року на 30 % за рахунок впровадження заходів з енергоефективності, енергозбереження та переходу на відновлювальні джерела енергії. З метою об’єднання зусиль для підготовки і реалізації регіональних планів дій зі сталого енергетичного розвитку та боротьби зі зміною клімату, а також ефективнішої комунікації з регіонами Мінекоенерго стало національним координатором цього проєкту.

Наразі загальну інформацію щодо діяльності у сфері запобігання зміні клімату можна отримати за посиланням: /timeline/Zmina-klimatu-ta-ozonoviy-shar.html. Інформація про адаптацію до зміни клімату знаходиться за посиланням: /content/adaptaciya-do-zmini-klimatu.html.

Співпраця з науковими установами дуже важлива для Уряду під час планування та створення організованої системи в таких сферах, як планування міст, інфраструктура, збереження біорізноманіття, попередження і реагування на стихійні лиха, диверсифікація економіки і розвиток регіонів, покращення системи охорони здоров’я тощо. Планування цих заходів із залученням фахових наукових та експертних установ для спільного вироблення стратегічних напрямків екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату допоможуть ефективно втілювати кліматоохоронну політику. Ми запрошуємо Вас приєднатись до неформальної електронної розсилки обміну інформацією в сфері адаптації до зміни клімату в Україні за посиланням https://groups.google.com/forum/#!forum/adclim. Контактна особа Мінекоенерго - Антоніна Платонова ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; 245-47-18).

Джерело:Міністерство енергетики та захисту довкілля України

Підпали сухої трави - не лише їдкий дим від якого першить горло. Один підпалений сірник забирає життя: у рослин, у птахів, у комах, у тварин, а часом, навіть, в людей. Саме тому Мінекоенерго закликає не спалювати суху траву та подумати про тих, хто поруч. Пам’ятайте, життя - це не лише ви. Через спалювання сухої трави виникають пожежі у лісах, загоряються торфовища та втрачається родючість грунту.

За  статистичними даними  ДСНС лише впродовж минулого року в Україні зареєстровано 95 915 пожеж: на відкритих територіях та у природних екосистемах  їхня кількість збільшилась на 59,5 % в порівнянні з минулим роком.

Чому палити суху траву шкідливо?

1. Вогонь важко контролювати. Через спалювання трави може виникнути величезна пожежа. Адже, навіть, у безвітряну погоду вогонь поширюється щохвилини – зі швидкістю до  4 кілометрів  за годину. Якщо ж є вітер, то до 30 кілометрів за годину. Можуть загорітися не тільки поля, а й ліси та житлові будинки. Наприклад, тільки за січень 2020 року в Україні зареєстровано 4 509 пожеж, що на 14,7% більше, ніж за аналогічний період 2019 року. Суттєве зростання кількості пожеж зареєстровано у природних екосистемах (збільшення у 10,5 рази) та на відкритих територіях (збільшення у 3,8 рази).

2. Підпали шкодять довкіллю. Полум’я разом із травою охоплює гнізда птахів,таких як: польовий і лісовий жайворонки, чайка, очеретяна і звичайна вівсянки, крижень, очеретянка... Не завжди можуть втекти від пожежі і тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту. Йдеться про  зайців, їжаків, плазунів та земноводних.  У вогні  гине багато комах, їх личинки і лялечки, а також сонечка, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Вогонь знищує і потенціал вегетативного розмноження рослин та руйнується деревний покрив.

3. Ґрунт втрачає родючість. Коли палять траву, то згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости. Висока температура знищує  накопичену в грунті органіку, збіднює його склад і порушує структуру. Наприклад, при спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість поживної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га мінеральних добрив. Слід  пам’ятати, що на утворення 1 сантиметра родючого шару необхідно близько 100 років.

4. Спалювання трави шкодить здоров’ю. Дослідники підрахували: з однієї тонни спалених рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ,  важкі метали: діоксини, бензопірени та різноманітні канцерогенні сполуки, які потрапляють у легені. Це провокує загострення хронічних хвороб (астма, бронхіт, тонзиліт) та виникнення нових (в тому числі й онкологічних) захворювань. Дим шкодить і очам, а також може викликати алергії.

Яка відповідальність за спалювання трави?

Спалювання трави - збитки для держави. За спалювання трави передбачена адміністративна а також кримінальна відповідальність. Так, за випалювання пасовищ, стерні, рослинності чи її залишків,ь листя, відповідно до статті  77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  штраф становить від 170 до 340 грн для громадян  і від 850 до 1190 грн - для посадових осіб.

У випадку паління багаття на території природно-заповідного фонду людям загрожує штраф від 340 до 680 грн для громадян і від 1190 до 1700 грн для посадових осіб.

Крім цього, відповідно до статті 245 ККУ, за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність: штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

АЛГОРИТМ ДІЙ

Якщо ви виявили, що на присадибній ділянці особа спалює сміття, викликайте поліцію, уповноважену посадову особу виконавчого комітету місцевої ради на складення протоколу за вчинення відповідного адміністративного правопорушення, представника громадської організації чи громадського інспектора, які повинні скласти протокол про вчинення адміністративного порушення передбаченого відповідно ст. 52, 82 чи 152 КпАП та направити його до розгляду у компетентний орган, а саме: до відповідного територіального органу Державної екологічної інспекції України, виконавчого комітету місцевої ради або адміністративної комісії.

Шановні громадяни! Відмовтеся від практики спалювання сухої трави – бережіть природу. Пам’ятайте, природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.

Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни регіону. Разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.


В Конституції України (ст. 16) зазначено, що одним із основних обов'язків держави є забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, що повною мірою відповідає меті кампанії.

Година Землі – щорічна міжнародна акція, започаткована Світовим фондом дикої природи, яку проводять в останню суботу березня, закликаючи власників осель та підприємства вимкнути світло та електричні пристрої, якщо можна без них обійтись, на одну годину, щоб стимулювати зацікавленість до потреби протидіяти зміні клімату. Вперше акція була організована Світовим фондом дикої природи Австралії та виданням TheSydneyMorningHerald у 2007 році, у світі її підтримали в 2008 році.

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо долучитися до активної участі у кампанії, що сприятиме як збереженню довкілля - середовища існування людини, так і міжнародному іміджу України.

Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках.

Основна тема Години Землі 2020 року: природа має значення. Система життя планети дає нам все необхідне. Природа – ліси, луки, степи, болота, річки та океани та все безцінне різноманіття життя – наші головні спільники у адаптації до зміни клімату.

Хтось скаже, що з Годиною Землі не можна заощадити багато електроенергії, однак, це і не є метою акції. Година Землі має продемонструвати урядам країн світу, бізнесовим організаціям та всім людям, що дії проти глобального потепління не тільки необхідні, а й можливі. Що ресурси нашої планети обмежені і лише на нас відповідальність за їх збереження. Це шанс дати людям право голосу вибирати майбутнє планети, а також об’єднати наші зусилля для збалансованого розвитку та збереження природи заради наших дітей та онуків.

Долучаймося до акції!

Вимкнемо світло о 20:30 на 60 хвилин!

1)Повна назва документа державного планування:

Детальний план території  громадської та комерційної забудови в с.Чагор Глибоцького району Чернівецької області.

Територія площею 0,3565га, на яку  розробляється детальний план, знаходиться

в  межах населеного пункту, в його північно-західній частині.

Територія  проектованої  забудови обмежена:

-північного, південного  сходу та північного заходу – землі для ведення  особистого селянського господарства;

-південного заходу – вул.Коцюбинського.

Рельєф проектованої  території має ухил в південно-західному напрямку. Абсолютні відмітки 231,58м – 236,71м.

Правовий режим проектованої території – землі приватної власності  цільовим призначенням - для ведення  особистого селянського господарства, загальною площею 0,3565га.

Метою розроблення  детального плану території є:

-визначення   територіальних  ресурсів  щодо розміщення лікувально-профілактичного закладу;

-визначення  архітектурно-планувальних  та природоохоронних  можливих  варіантів  формування    забудови    для  подальшої  проектної  розробки  оптимальних рішень;

-поліпшення екологічної ситуації;

-забезпечення  нормативними місцями тимчасового та постійного  зберігання  автомобілів, нормативним озелененням;

-зміни цільового призначення земельної ділянки;

-узгодження  рішень щодо функціонування   об’єкту з  відповідними  архітектурними, інженерними та природоохоронними  службами.

Проект детального плану  складається  з  текстової та графічної  частин, а також  рішень  органів   місцевого  самоврядування,   матеріалів проведених  досліджень  території,  виконаних спеціалізованими  організаціями.

До  складу графічної частини  детального  плану  входить:

-схема  існуючого  використання  території  зі  схемою  існуючих планувальних обмежень;

-проектний план з проектними планувальними обмеженнями  зі  схемами   вертикального планування  та  інженерної підготовки території, інженерних мереж та споруд, організації руху транспорту та пішоходів в М1:500;

В основному кресленні – проектному плані  проаналізовано містобудівну ситуацію та запропоновано розміщення лікувально-профілактичного закладу, водозабірної свердловини,  влаштування твердого водонепроникного покриття території, спорудження очисних споруд повної біологічної  очистки типу «BIOTAL», влаштування тимчасової стоянки для зберігання автомобілів та спорудження  майданчика  для   контейнерів збору  твердих побутових відходів.

Пояснювальна записка  відповідає  графічним матеріалам  та  надає  опис  природних  умов,  оцінку  існуючої ситуації, пропозиції  щодо  встановлення  режиму  забудови, містобудівні  заходи  щодо  поліпшення  стану  навколишнього  середовища  та   реалізації детального  плану території.

Техніко-економічні показники:

-територія  в межах детального плану, в т.ч.: – 0,3565 га;

-під будівлями – 0,0970га;

-озеленення – 0,0562га;

-замощення – 0,2033га.

2)Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Чагорська сільська рада.

3)Передбачувана процедура громадського обговорення:

а)дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення Детального плану території  громадської та комерційної забудови в с.Чагор Глибоцького району Чернівецької області та Звіту про стратегічну екологічну оцінку розпочинається  з 23 березня 2020 року і триватиме до  21 квітня 2020 року.

Громадські слухання  відбудуться  21 квітня 2020 року об 11-00годині в приміщенні Чагорської сільської ради за адресою: с.Чагор, Глибоцький район, Чернівецька область,60412.

б)способи участі громадськості (надання  письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Відповідно до ст.12 Законну України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до Детального плану громадської та комерційної забудови в с.Чагор Глибоцького району Чернівецької області та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в)орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна  ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та  екологічною інформацією, у тому числі пов’язаної  зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитися з проектом Детального плану території громадської та комерційної забудови в с.Чагор Глибоцького району Чернівецької області та Звітом про стратегічну екологічну оцінку, екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування можна в сільській раді с.Чагор, Глибоцький район, Чернівецька область, 60412, з 10-00 до 18-00 год. щоденно, окрім суботи та неділі.

Матеріали  проекту детального плану території також розміщені на сайті

Чагорської сільської ради – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

г)орган, до якого подаються  зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозиції

Чагорська сільська рада.

Адреса подання зауважень і пропозицій у письмовій формі:

вул.Незалежності,79, с.Чагор, Глибоцький район,  Чернівецька область,60412.

Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Зауваження і пропозиції  приймаються в строк з  23 березня по 21 квітня 2020р.

д)місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Чагорська сільська рада.

Вул.Незалежності, 79,  с.Чагор, Глибоцький район, Чернівецька область, 60412.

4)необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні671
mod_vvisit_counterВчора6924
mod_vvisit_counterЦей тиждень43094
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70526
mod_vvisit_counterЦього місяця236466
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11336313

Веб представництва