• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 14 серпня 2020

Кожні треті вихідні серпня відзначається Всесвітній день безпритульних тварин.

Спочатку, цей день було запропоновано обрати у 1992 році в якості Національного дня безпритульних тварин Міжнародним товариством прав тварин США (ISAR).

День безпритульних тварин не називають святом. Скоріше, це нагода привернути увагу до проблеми, яка вже багато десятиліть існує в багатьох країнах світу, в тому числі і в нашій.

Проблема безпритульних тварин знайома всів великим містам, де гостро стоїть питання будівництва притулків для бездомних тварин.

Для більшості співтовариств, що займаються допомогою бездомним тваринам, девізом стали слова Пітера Скотта, засновника WWF (Всесвітнього фонду дикої природи):

«Нехай ми не зможемо врятувати всіх, кого б нам хотілося, але ми врятуємо набагато більше, ніж ті, хто навіть не намагався».

Велике занепокоєння може викликати проблема безпритульних тварин для самої людини. Адже, безпритульні тварини можуть віроломно і беззастережно вторгнутися в життя будь-якої  людини та принести з собою масу серйозних і страшних недуг.

Сучасний досвід членів Міжнародного товариства прав тварин показав, шо найгуманнішим є будівництво притулків та стерилізації домашніх тварин для запобігання їх надлишку.

Це починання було підтримано зоозахисними організаціями інших країн, і дуже скоро увійшло до міжнародного календаря як Міжнародний день безпритульних тварин.

У цей день волонтери та громадські діячі проводять різноманітні заходи, намагаючись донести ідею відповідального ставлення до домашніх тварин.

Україна зараз знаходиться на шляху боротьби за гуманне поводження з тваринами безхатченками.

Ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрелец провів перше онлайн-засідання робочої групи, яка опікуватиметься питаннями запобігання потраплянню твердих побутових відходів у р. Тиса та інші водні об’єкти, у національному та транскордонному аспектах.

«Завдання, яке поставив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський – напрацювати дієві заходи для запобігання потраплянню відходів у водойми. Україна має вирішити це питання на державному рівні і не допускати у подальшому репутаційних та екологічних втрат», - зауважив Руслан Стрілець.

Нагадаємо, що необхідність створення робочої групи із запобігання потраплянню твердих побутових відходів у р. Тиса та інші водні об’єкти, у національному та транскордонному аспектах обумовлена наслідками червневого паводка у Карпатському регіоні. Цей робочий орган має стати платформою для напрацювання дієвих рішень у сфері поводження із відходами на місцевому рівні.

Представники Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Львівської облдержадміністрацій інформували про ситуацію із поводженням з відходами на місцевих рівнях, зокрема, щодо проблем відсутності санкціонованих сміттєзвалищ, розширення сміттєвих полігонів та потреб у будівництві сміттєпереробних заводів.

Руслан Стрілець запевнив учасників онлайн-наради, що за дорученням Міністра Романа Абрамовського Міністерство спільно з Комітетом Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування та іншими стейкхолдерами активно працюють над доопрацюванням проєкту Закону № 2207-1д «Про управління відходами» для його прийняття Верховною Радою України у другому читанні. Та додав, що питання поводження з відходами у цілому потребує напрацювання змін у галузевому законодавстві, спрощення дозвільних процедур тощо.

Тож члени робочої групи до наступного засідання мають підготувати пропозиції щодо внесення змін у галузеве законодавство та врегулювання питання на місцевому рівні.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ирина Ставчук взяла участь у Загальних зборах Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» у панельній дискусії «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Підсумки та виклики 2020».

У заході взяли участь також представники Офісу Президента України, народні депутати, урядовці та експертне середовище.

У своєму виступі Ірина Ставчук зазначила, що дуже важливим в питаннях сфери охорони довкілля є роль і повноваження ОТГ. Саме у процесах стратегічної екологічної оцінки, оцінки впливу на довкілля, ролі ОТГ в питаннях реформи екологічного контролю, управління відходами, а також екологічних питаннях в процесі реформи ринку землі.

«Реалізація будь-якої екологічної реформи має бути імплементована на усіх рівнях, від цього залежить її успіх. І нам важливо співпрацювати з громадами, щоб екологічна політика доходила до місцевого рівня. Крім того,  нам важливо чути зауваження та пропозиції громад для підготовки законодавства, враховуючи інтереси ОТГ», - зауважила Ірина Ставчук.

Заступник Міністра подякувала за запрошення та наголосила на  важливості залучення Асоціації до обговорення законопроектів, що готуються з вищезазначених питань, а також їх реалізації на практиці.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« серпня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2501
mod_vvisit_counterВчора8298
mod_vvisit_counterЦей тиждень40028
mod_vvisit_counterОстанній тиждень74928
mod_vvisit_counterЦього місяця18167
mod_vvisit_counterОстаній місяць97065
mod_vvisit_counterВсі дні10926151

Веб представництва