• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 07 серпня 2020

Паводок змусив кілька пар водоплавальних пернатих відлетіти, проте на їхнє повернення чекають восени. На озері в селі Чортория Кіцманського району залишилася лише одна пара лебедів. Про це ІА АСС повідомив сільський голова Брусниці Іван Загарія. За його словами, лебеді на озері не «літують», а лише зимують. Тож у теплі пори року їх на водоймі залишається не більше, ніж кілька пар. «Переважно вони не проводять тут літо. Зараз залишалося лише кілька пар. Коли були паводки, одна з них десь відпливла чи відлетіла. Чи є вірогідність, що їх віднесла вода – ми точно не знаємо. Але вони плавали ближче до берега та не йшли до глибоких вод. Тому це припущення малоймовірне», - розповідає Іван Загарія. Ще одна пара, з молодими лебедями, залишилася. За словами сільського голови, паводок прорвав берегоукріплюючу дамбу. Її не завершили ще з 2010 року. І цей паводок спричинив ще більший розлив. А озера, на яких зимують птахи, були одразу за дамбою. «Влітку лебеді розлітаються на різні водойми, а взимку всі злітаються до тих, що в Чорториї. Тому знову чекаємо їх на осінь», - розповідає Іван Загарія. Також не вважає, що паводок завадить птахам прилітати й надалі до чорторийських озер і кандидат біологічних наук, орнітолог Ігор Скільський. «Лебідь є водоплавним птахом. Тому в дорослих птахів проблем немає - якщо їх не влаштовує водойма, вони просто перелітають до іншої. Взимку для будь-якого водоплавального птаха, до яких належать і лебеді, основне – це наявність відкритої води та доступ до їжі. 97% у їхньому харчуванні – це водорості. Є їжа та місце, де перебувати (відкрита, незамерзла вода) - він буде там зимувати», - каже Ігор Скільський. За словами, науковця, якщо ці умови будуть збережені до осені, лебеді будуть зимувати в Чорториї. Наскільки там буде багато їжі та наскільки активно їх підгодовуватимуть люди, настільки це вплине на їхню кількість. «Повінь не могла суттєво вплинути, щоби це негативно відобразилося на стані озер у Чорториї. Вода піднялася, потім спала. Повені були й раніше. Водойми проіснували до цього часу попри стихію. Відповідно і лебедям надалі є куди прилітати», - розповів Ігор Скільський.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/pislya-pavodkiv-na-ozerah-u-chortoriyi-zalishilasya-lishe-odna-para-lebediv-

1. Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Детальний план території щодо розміщення автомийки по вулиці Шкільній, 1 в селі Байраки Герцаївського району Чернівецької області.

Мета ДПТ: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації території, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами, визначення містобудівних умов та обмежень, обгрунтування можливості розміщення автомийки.

За функціональним використанням земельну ділянку, щодо якої здійснюється детальне планування рішеннями ДП передбачається віднести до території громадської забудови.

В межах ДП передбачається розміщення автомийки на два пости.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Байраківська сільська рада Герцаївського району Чернівецької області.

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі: а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 31-го липня 2020 року і триватиме до 29-го серпня 2020 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань:

Громадські слухання відбудуться 31.08.2020 об 11:00 в приміщенні Байраківської сільської ради за адресою: с. Байраки Герцаївського району.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитись з проектом детального плану території та розділом «Охорона навколишнього  природного  середовища», який розробляється у            складі   проекту   містобудівної   документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у приміщенні Байраківської сільської ради за адресою: с. Байраки,  з понеділка по п’ятницю - з 09.00  год. до 17.00 год. Матеріали проекту детального плану території також розміщені на веб-сайті сільської ради.

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Байраківська сільська рада. Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 60540, Чернівецька область, Герцаївський район, с. Байраки.

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 31.07.2020 по 29.08.2020.

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Вперше за багато років в Україні з'явився шанс вирішити проблему неналежного поводження з відходами. І саме рамковий законопроєкт «Про управління відходами» № 2207-1д, який вже прийнятий Верховною Радою України у першому читанні, має встановити у галузі нові прозорі правила та дозволить побудувати сучасну інфраструктуру управління відходами.
Сьогодні галузь працює ще за правилами, встановленими у 1998 році Законом України “Про відходи”. Проте за цей час змінилися не лише технології збирання, переробки та захоронення відходів, а й їх склад: одним з основних видів пакування став пластик, а кількість небезпечних відходів збільшилась. У 2019 році перероблено лише близько 6% побутових відходів, а небезпечних - близько 25 %. Усі інші захоронюються на полігонах та звалищах. Відповідно, чинні правила не сприяють появі сучасних сміттєпереробних заводів та запровадженню провідних європейських правил, тому в Україні назріло питання комплексної зміни законодавства у цій галузі.
«Основною ідеєю законопроєкту є запровадження на ринку нових прозорих правил, які створять нову галузь переробки відходів та сприятимуть екологічно безпечному поводженню з ними. В його основу закладено європейські принципи “забруднювач платить”, “розширена відповідальність виробника” та ієрархію поводження з відходами, відповідно до якої ми на перших етапах повинні мінімізувати утворення відходів. Тут йде мова як про відмову від непотрібних покупок, так і про прийняття таких законодавчих ініціатив, як обмеження пластикових пакетів. На другому етапі ми повинні повторно використовувати продукти та речі, лише потім відправляти на вторинну переробку та утилізацію (включно енергетичну). Захоронення відходів у землю, яке на сьогодні є основним методом поводження з відходами, повинно стати останнім варіантом, який застосовується лише тоді, коли з відходами більше нічого не можна зробити. Таким чином, ми створимо систему, яка запобігатиме негативному впливу відходів на здоров’я людини та довкілля», - наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.
Проєкт Закону України розроблений народними депутатами України спільно з Міндовкіллям, Мінрегіоном та експертами у зазначеній галузі на основі трьох директив ЄС: про відходи, про їх захоронення та про промислові викиди в частині спалювання та сумісного спалювання відходів.
Основні ідеї законопроєкту:
запровадження ієрархії поводження з відходами. Це означає вимогу управляти ними у такій послідовності:
1) запобігання утворенню;
2) повторне використання;
3) рециклінг (переробка вторинної сировини);
4) відновлення, в тому числі спалювання з відновленням енергії (різні технології утилізації відходів;
5) видалення (захоронення);
запровадження принципу “забруднювач платить”;
запровадження системи розширеної відповідальності виробника, яка встановлює вимогу для виробників упаковки нести відповідальність за повний цикл життя створеної упаковки, батарей, акумуляторів, електричного та електронного обладнання, зношених шин, відпрацьованих олив, мастил, транспортних засобів тощо. Для кожної з категорії будуть окремо напрацьовані секторальні закони;
створення можливості для залучення інвестицій у будівництво сміттєпереробних заводів. Законопроєкт пропонує встановити прозорі правила у сфері управління муніципальними відходами, які нададуть рівні умови та гарантії для інвесторів у галузь;
введення жорстких європейських екологічних норм для операцій спалення та захоронення відходів, щоб не допустити нанесення шкоди здоров'ю людей і довкіллю;
законодавче підґрунтя для короткострокового та довгострокового планування управління відходами;
запровадження електронної інформаційної системи управління відходами для забезпечення прозорості у галузі та уникнення корупційних ризиків. Вона складатиметься з відкритих реєстрів, модулів для надання адміністративних послуг (видача всіх документів онлайн), звітності та аналізу статичної інформації.
Прийняття законопроєкту вирішить низку серйозних проблем у галузі, таких як:
безконтрольне захоронення відходів на звалищах, які не відповідають екологічним нормам;
фіктивна переробка відходів, коли фактично вони переробляються лише за документами;
здійснення різних операцій з відходами без дозвільної документації.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« серпня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні8479
mod_vvisit_counterВчора8578
mod_vvisit_counterЦей тиждень17057
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70526
mod_vvisit_counterЦього місяця210429
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11310276

Веб представництва