• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 04 лютого 2020

21.02.2020 вводиться в дію відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування" було прийнято в другому читанні та в цілому на вечірньому засіданні Парламенту 29 жовтня.

Законом вносяться зміни до Водного, Земельного кодексів, КУпАП, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

Забороняється обмежувати права загального водокористування у зв'язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам; розширюється положення Водного та Земельного кодексів щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування; вводиться положення про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.

Законом забороняється у прибережних захисних смугах влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім передбачених законом випадків.

Такі огорожі або інші конструкції їхні власники демонтують протягом 10 днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. Видатки відповідного місцевого бюджету, пов'язані з демонтажем огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками.

Якщо неможливо встановити власника огорожі або інших конструкцій чи особу, за рішенням якої вони були встановлені, оплата робіт, пов'язаних із демонтажем, покладається на особу, у користуванні якої перебуває земельна ділянка, на якій встановлена огорожа або інші конструкції.

Законом доповнено статтю 60 КУпАП частинами другою та третьою:

Обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 400 НМДГ і на посадових осіб - від 400 до 700 НМДГ.

Такі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 400 до 700 НМДГ і на посадових осіб - від 700 до 1000 НМДГ .

Вівторок, 04 лютого 2020, 11:55

До уваги голів ОТГ!

Координаційна рада Громадської Організації «Асоціація громадських радників України» (далі - КР ГО «АГРУ») звертається з пропозицією розглянути питання щодо започаткування комплексної навчальної програми з екології для територіальних громад України.

Досвід діяльності громадських організацій та спеціалістів підтверджує той факт, що рівень компетенції фахівців органів місцевого самоврядування (далі - ОМС), які опікуються питаннями захисту довкілля на місцях, залишається досить низьким і не дає можливості якісно та своєчасно вирішувати локальні екологічні проблеми, саме тому КР ГО «АГРУ» ініціює розробку навчальної програми, яка покликана консолідувати зусилля багатьох експертів у галузі екології заради підвищення рівня спроможності громад вирішувати різні за складністю завдання щодо захисту довкілля.

В рамках реалізації програми передбачена можливість проведення навчальних семінарів для посадових осіб, які відповідальні за стан охорони навколишнього середовища на рівні громад. Учасники заходів зможуть отримати сертифіката державного зразка, які свідчитимуть про підвищення кваліфікації.

Для досягнення цієї мети будуть підключені Державна екологічна інспекція та Професійна асоціація екологів України, КР ГО «АГРУ» гарантує, що дана програма допоможе досягти потрібних практичних результатів, у тому числі за рахунок максимального охоплення респондентів від міст, селищ, сіл та об’єднаних територіальних громад України. Отримана від представників ОМС інформація стане базисом для формування змістовної частини програми, яка відповідатиме реальним очікуванням та потребам громад. Координаційна рада Громадської Організації «Асоціація громадських радників України» впевнена, що подібне дослідження запиту фахівців на навчання і підтримка програми також сприятиме всебічному вивченню Мінекоенерго ситуації на місцях та підвищенню іміджу органу.

Враховуючи все вищезазначене, Координаційна рада Громадської Організації «Асоціація громадських радників України» звертається з проханням підтримати ініціативу щодо розробки навчальної програми та сприяти у розповсюдженні, як такого, що має повноваження у галузі охорони навколишнього природного середовища, опитувальника для заповнення представниками ОМС у зазначений термін. Термін отримання останньої відповіді на опитувальник — 14.02.2020 (23:59).

Опитувальник у вигляді Google форми знаходиться за посиланням: https://docs.googIe.eom/fonns/d/lkODddWw-NMJFZEJKm4RRo kYVQqm GAt- KnLJ3VZ Y/edit?fbclid=IwAR3WVRDeTw3UJsmpQLSLBe5T19aoAcUt28S wBlam9ep2B YpiXtwgqdAiQk

Даний проект передбачається реалізувати коштом донорських організацій з можливістю співфінансування за рахунок держзамовлення.

Відповідальна особа від ГО «АГРУ» за співпрацю громадська радниця Євгенія Резнікова, тел. 050-971-0018, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні8097
mod_vvisit_counterВчора5259
mod_vvisit_counterЦей тиждень13356
mod_vvisit_counterОстанній тиждень43403
mod_vvisit_counterЦього місяця48045
mod_vvisit_counterОстаній місяць242788
mod_vvisit_counterВсі дні11683798

Веб представництва