• Реєстрація
Сортировать по дате: Четвер, 06 лютого 2020

Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача

Атлас розробили для запровадження чітких і зрозумілих процедур у надрокористуванні та для залучення інвестицій у галузь. Він є у вільному доступі на офіційному сайті Служби(http://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha/), який системно оновлюється та розподілений за шістьма кошиками згідно виду корисної копалини.

Будь-який суб’єкт господарювання може обрати ділянку, або ж запропонувати свою для виставлення її на найближчий електронний аукціон на платформі ProZorro.Продажі.

Інвестори впродовж двох місяців можуть ініціювати обраний із Атласу об’єкт на відкритий аукціон. Вже у березні розпочнуться перші електронні торги. Процес буде циклічним і повторюватиметься кожних два місяці.

За даними Океанографічного інституту Скріппса, у минулому році концентрація вуглекислого газу в атмосфері вперше в історії людства досягла максимального рівня -  415,26 ppm. Такий рівень концентрації вуглекислого газу спостерігався  близько 3 – 5 млн років тому, коли температура на Землі була на кілька градусів вища, ніж зараз. Зокрема, у 2018 році цей показник становив 405,5 ppm.  Зазвичай кількість CO2 сильно коливається в залежності від сезону, досягаючи максимальної відмітки в північній півкулі навесні і на початку літа. Однак середньорічна концентрація CO2 продовжує стабільно зростати. Науковці пов’язують цей факт із спалюванням твердих видів палива, адже 67% викидів парникових газів спричиняє саме енергетика і спалювання викопних видів палива, які й призводять до зростання глобальної середньої температури. За попередніми прогнозами, забруднення атмосфери у 2019 році значно пришвидшиться.

Як відомо, вуглекислий газ (СО2) утворюється в результаті спалювання викопних видів палива, зокрема, вугілля. За даними наукових досліджень, навіть невелика кількість вуглекислого газу може бути токсичною та викликати  біохімічні зміни в крові людини, болі в суглобах, слабкість, порушення кислотно-лужного балансу, зниження імунітету, стати причиною захворювань нирок та серцево-судинної системи.

Внаслідок цього у світі почала формуватися кліматична політика,  спрямована на боротьбу зі змінами клімату та декарбонізацію економіки,  яка знайшла своє відображення в   “Європейській зеленій угоді” та Паризькій угоді 2015 року.

Європейський Союз поставив за  мету: аби до 2050 року Європа стала першим континентом, економіка якого не знищує природу. Україна готова стати невід’ємною частиною цієї історії успіху. У січні 2020 року Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель презентував проект Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, який зумовлений трансформацією підходів до розвитку енергетики у світі та особливою увагою до проблем боротьби зі зміною клімату. Концепцією  передбачено повне заміщення вугільної генерації та  перехід економіки України, яка базується на використанні викопних видах палива - вугілля, нафти, газу, до кліматично нейтральної економіки в довгостроковій перспективі.

Наразі Міністерство енергетики та захисту довкілля  України напрацьовує  комплекс рішень, які знайдуть відображення в Концепції реформування державного сектору вугільної галузі.

Розуміючи нагальні потреби посилення екологічного контролю за якістю повітря, Мінекоенерго починає розбудову загальнодержавної системи моніторингу, яка передбачає відкриття «Офісу контролю викидів у повітря» та 50 станцій моніторингу якості повітря вже у 2020 році. Ці заходи  дозволять суттєво скоротити викиди в атмосферу.

Джерело: Мінекоенерго

«Можуть бути різні думки щодо «заборонити чи дозволити», але відмова від екологічно шкідливих рішень - це те що нас характеризує як цивілізовану країну», - наголосив Олексій Оржель.

Також відзначив, що для запуску комплексної переробки відходів нам знадобиться не менше 2-3 років для будівництва відповідних потужностей. До того часу ми максимально маємо запобігти утворенню відходів. Адже  пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд тощо - все це пластик, без якого ми можемо комфортно жити.

«Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами - це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля та відмовимось від 20 -хвилинного комфорту перенести продукти додому у пластиковому пакеті», - закликає Міністр.

Окремо звернув увагу, що законопроект заборонить повне використання оксорозкладних пакетів. Новою Директивою ЄС 2019/904 від 5 червня 2019 року цей вид пластику взагалі підпадає  під заборону. «Головна проблема з оксорозкладним пластиком в тому, що оксодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який з легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат - ми самі його споживаємо. Тому цей вид матеріалу необхідно терміново заборонити», - пояснює Міністр.

Також  О. Оржель подякував усім активним громадянам України, які не рік відстоювали необхідність заборони, та народним депутатам за наполегливість та прийняття правильних рішень для захисту довкілля.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні6693
mod_vvisit_counterВчора5259
mod_vvisit_counterЦей тиждень11952
mod_vvisit_counterОстанній тиждень43403
mod_vvisit_counterЦього місяця46641
mod_vvisit_counterОстаній місяць242788
mod_vvisit_counterВсі дні11682394

Веб представництва