• Реєстрація

Висновок № 24/11.01.12-03 від 20.01.2012 року державної екологічної експертизи

Висновок №_24/11.01.12-03 від 20.01.2012 року_

державної екологічної експертизи щодо проектної документації

“Коригування генерального плану м.Новодністровськ

Чернівецької області»

 

Державна екологічна експертиза організована і виконана відділом державної екологічної експертизи та регулювання, використання природних ресурсів державного управління у складі комплексної державної експертизи за зверненням філії державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація – центральна служба Української державної будівельної експертизи» у Чернівецькій області «Чернівцідержбудекспертиза» від 11.01.2012 р. № 31.

 

На розгляд надано проектну документацію щодо «Коригування генерального плану м.Новодністровськ Чернівецької області» у складі:

1. Рішення четвертої сесії VІ скликання Новодністровської міської ради від 24 грудня 2010 р. № 37 «Про погодження Переліку об’єктів соціального призначення м.Новодністровськ, фінансування яких здійснюється згідно з Титулом перехідної будови Дністровської ГАЕС на 2011 рік»

2.  Рішення чотирнадцятої сесії V скликання Новодністровської міської ради від 30 травня 2007 р. № 105 «Про утримання території масового відпочинку населення на водному об’єкті в літній період 2007 р. в належному санітарно-епідеміологічному стані»

3. Розпорядження Новодністровського міського голови від 25.02.2009 р. № 40 «Про затвердження кошторисної документації на коригування генерального плану м.Новодністровськ з розробкою детального плану частини території міста».

 

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області розглянуло виконаний Українським державним проектним інститутом «Укрміськбудпроект» (м.Харків) проектну документацію щодо «Коригування генерального плану м.Новодністровськ Чернівецької області».

Представлені матеріали не дають змоги об’єктивно оцінити ситуацію, що склалася, не відповідають вимогам чинного містобудівного та природоохоронного законодавства та потребують доопрацювання.

1. Згідно ст. 21 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральні плани населених пунктів підлягають обов’язковому проведенню громадських слухань. Міська рада оприлюднює результати розгляду пропозицій громадськості в засобах масової інформації. Протокол громадських слухань та публікація в ЗМІ не надані.

2. Указом Президента України від 22.01.2010 р. № 56/2010, з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів у басейні річки Дністер, відповідно до ст. 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території Хотинського, Кельменецького та Сокирянського районів Чернівецької області створений національний природний парк «Хотинський». До території національного природного парку «Хотинський» включено 9446,1 га земель державної власності, у тому числі 2832,2 га земель ДП «Сокирянське лісове господарство», 277,7 га земель ДП «Хотинське лісове господарство», які вилучаються в установленому порядку та надаються національному парку. На території нацпарку забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню. Межі НПП «Хотинський» не нанесено на генплан. Внесення в межі міста Новодністровськ вказаних об’єктів природно-заповідного фонду та інших природоохоронних територій буде мати негативний вплив на існування та подальший розвиток екомережі регіону.

3. В проектній документації розділ «Водопостачання» – в розрахунку потреби у воді питної якості не включені передбачені проектом культурно-побутові заклади міста (розширення та будівництво), а саме дитячі дошкільні заклади, середні спеціальні учбові заклади,  загальноосвітня школа з басейном, поліклініка, лікарня, клубні споруди, культові споруди, магазини, підприємства громадського харчування та побутового обслуговування та інші (відповідно таб.8.3.2). При розрахунку водоспоживання промисловими підприємствами відсутні посилання на нормативи та  літературу.

4. Розділ «Каналізація» – в розрахунку не враховано водовідведення від культурно-побутових закладів міста. Не вказані місця випусків скиду зворотних вод від очисних споруд каналізації.

5. Відсутнє проектування дощової каналізації, встановлення очисних споруд для очистки дощових стоків та не вказані місця випусків.

6. Згідно ст. 88 Водного кодексу України прибережно захисні смуги для великих річок та водосховищ складають 100 м. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережно захисної смуги подвоюється. Однак на генплан нанесена ПЗС розміром 100 м.

7. На генеральному  плані зобразити об’єкти водопостачання та каналізування, санітарної очистки, що охоплювали б територію всього населеного пункту.

8. Згідно з Переліком об’єктів соціального призначення м.Новодністровськ, фінансування яких здійснюється згідно з Титулом перехідної будови Дністровської ГАЕС на 2011 рік передбачено будівництво ІІ черги кладовища в м.Новодністровську. Однак на «Плані існуючого населеного пункту» та на генплані не нанесено діюче кладовище, СЗЗ (І черга) та перспектива його розвитку (будівництво ІІ черги).

9. Згідно з Переліком об’єктів соціального призначення м.Новодністровськ, фінансування яких здійснюється згідно з Титулом перехідної будови Дністровської ГАЕС на 2011 рік передбачено будівництво сміттєпереробного заводу на території промислової зони міста. Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів, які затверджені наказом МОЗ України № 173 від 19.06.1996 р., санітарно-захисна зона для сміттєпереробного заводу складає 500 м. На генплан не нанесена санітарно-захисна зона заводу.

10. Надати копію висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи по “Коригування генерального плану м.Новодністровськ Чернівецької області»

11. В пояснювальній записці надати пропозиції та обґрунтування щодо перспективного розвитку та використання території міста, вирішення проблем охорони навколишнього природного середовища. Надати дані щодо загального стану довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану.

 

Документація повертається на доопрацювання за вище вказаними вимогами.

Доопрацьовані матеріали подати на повторний розгляд після усунення недоліків.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1892
mod_vvisit_counterВчора4741
mod_vvisit_counterЦей тиждень6633
mod_vvisit_counterОстанній тиждень41094
mod_vvisit_counterЦього місяця94106
mod_vvisit_counterОстаній місяць164401
mod_vvisit_counterВсі дні6633325

Веб представництва