• Реєстрація

Довідка про мінерально-сировинну базу Чернівецької області

Мінерально-сировинна база області в основному складається із сировини для виробництва будівельних матеріалів: глини, суглинків, супісків, вапняку, каменю, гіпсу та ангідриту, піску, піщано-гравійної суміші. Майже 17% припадає на підземні прісні та мінеральні води.

На території області знаходиться 11 родовищ вуглеводнів. З них 3 - нафтових, 7 – газових, 1 родовище – конденсатне.

 

І. Основні принципи користування надрами.

1. У відповідності до вимог с.19 Кодексу України ”Про надра” надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування надрами.

2. Спеціальний дозвіл на користування надрами надається Мінприроди України за погодженням територіального органу (екологічна картка) на підставі наданих на розгляд матеріалів у відповідності до вимог п. 4 Регламенту погодження Мінприроди України надання надр у користування затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.07.2011 №262 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2011 р. за №932/19670.

3. Без отримання спеціального дозволу на користування надрами землевласники і користувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення, торф загальною глибиною розробки до 2,0 м і прісні підземні води для власних господарсько-побутових потреб нецентралізованого та централізованого (крім виробництва фасованої питної води) господарсько-питного водопостачання за умови що продуктивність водозаборів підземних вод не перевищує 300 куб.м на добу та використовувати надра для господарських і побутових потреб (ст.23 Кодексу України ”Про надра”).

 

При цьому повідомляємо Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (ДНВП “Державний інформаційний геологічний фонд України” “Геоінформ України”) встановлює порядок обліку та веде реєстри спеціальних дозволів на користування надрами. Законодавством не передбачено інформування державних управлінь охорони навколишнього природного середовища на місцях про наявність документів суб’єктів господарювання, які надходять на розгляд в Міністерство та про прийняті щодо них рішення. Крім того, форми статистичної звітності щодо надрокористування (5-гр, 6-гр, 7-гр) не передбачають подання зазначеної інформації до державних управлінь охорони навколишнього природного середовища в областях, а створення та ведення кадастрів родовищ (ділянок) корисних копалин не віднесено до компетенції державних управлінь охорони навколишнього природного середовища в областях згідно Положення про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища № 548 від 19.12.2006 р. Держуправлінням, в межах своїх повноважень, надаються попередні погодження (екологічні картки) на підставі наданих на розгляд матеріалів у відповідності до вимог п. 4 Регламенту погодження Мінприроди України надання надр у користування затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.07.2011 №262 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2011 р. за №932/19670 (наказ від 30 вересня 1996 року № 119 “Про затвердження Інструкції щодо порядку погодження матеріалів з Мінекобезпеки України та його органами на місцях для отримання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами” втратив чинність). На підставі розгляду пакету документів в екологічній картці обов’язково відмічаються умови надання погодження, які враховуються в спеціальному дозволі на користування надрами, а їх виконання контролюється територіальними органами Мінприроди.

Після отримання спеціального дозволу, до початку експлуатації родовища, розробляється проект розробки та рекультивації родовища з обов’язковим розділом “Оцінка впливів на навколишнє природне середовище”, який надається на державну екологічну експертизу. Треба відмітити, що не завжди в такому розділі розробником проекту передбачаються заходи з приведення відпрацьованих площ до стану, який дозволить використання їх для рекреаційних чи інших цілей.

У 2011 році на державну екологічну експертизу надано 7 проектів розробки та рекультивації родовищ корисних копалин, які згідно чинного законодавства, розроблені ліцензованими підприємствами. Документація ПрАТ «Мамалигівський гіпсовий завод» після доопрацювання надавалась на державну екологічну експертизу повторно.

Державний нагляд за видобутком, використанням та переробкою мінеральної сировини здійснює Державний комітет України по нагляду за охороною праці та його органи на місцях. Держгірпромнагляд в Чернівецькій області погоджує плани розвитку гірничих робіт. Відповідно до вимог ст. 19 Гірничого закону суб’єкт господарювання погоджує такі плани за один місяць до початку проведення робіт.

 

ІІ. Кількість спеціальних дозволів на користування надрами.

За інформацією наданою ТОВ «Надра Буковини» станом на 01.11.2011 року за весь період реєстрації зареєстровано:

-                           спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами (видобування) – 74;

-                           спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами (геологічне вивчення у т.ч. дослідно-промислова розробка) – 12;

спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами (геологічне вивчення) – 5.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3171
mod_vvisit_counterВчора10494
mod_vvisit_counterЦей тиждень3171
mod_vvisit_counterОстанній тиждень55433
mod_vvisit_counterЦього місяця48809
mod_vvisit_counterОстаній місяць309817
mod_vvisit_counterВсі дні9398360

Веб представництва