• Реєстрація
Сортировать по дате: Четвер, 23 травня 2019
Четвер, 23 травня 2019, 15:13

23 травня – ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

День Героїв – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. День Героїв відзначають понад сімдесят років.

Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, розквіту і слави української самостійної соборної держави. В цей день небайдужі та вдячні нащадки вивішують національні прапори для вшанування пам’яті борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовляють: «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ!».

Вітаємо Вас, ГЕРОЇ, хто боронив і боронить Неньку Україну від ворогів!

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ і шана усім Героям, які в боротьбі за волю України віддали найцінніше - життя...

ПАМ'ЯТАЮ, АБИ ПЕРЕМОГТИ!

З повагою колектив управління екології

та природних ресурсів Чернівецької

обласної державної адміністрації

Кожному добре відомий великий білий птах – лелека, що здавна живе серед людей i будує гнізда в населених пунктах на деревах і дахах хат. Але мало хто бачив його найближчого родича, що гніздиться у віддалених, глухих кутках старих заболочених лісів, які не зазнали втручання людини. Йдеться про чорного лелеку, який нині став рідкісним, зникаючим птахом, що занесений у Червону книгу.

Лелека чорний – дуже рідкісний птах, адже у світі налічується лише близько 20 тисяч гніздових пар. В Україні гніздяться більше тисячі пар, переважно у Східних Карпатах і прилеглих рівнинах у межах Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, а також у межах Львівської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської. Окремі випадки гніздування виду відомі у Тернопільській, Вінницькій та Полтавській областях.

Найкраще середовище для чорного лелеки – ліс. Гнізда його можна побачити у старих лісових масивах або на деревах поруч із болотами, річками, озерами чи луками. Найбільше полюбляє листяні ліси, заплави.

Лелека веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, він дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Нерідкими є випадки, коли птахи залишають кладки внаслідок проведення поблизу лісогосподарських робіт (у гніздовий період). На жаль, погане знання біології цього птаха часто призводить до того, що під час рубання, навіть у позагніздовий сезон, у кращому випадку залишають тільки дерево з гніздом, а ліс довкола вирубують. Зрозуміло, що птах таке гніздо полишає. Досить часто під час рубок гніздо лелеки опиняється на краю вирубки. Це також переважно призводить до полишення гнізда птахами. Окрім лісогосподарських робіт, лелеку можуть злякати збирачі грибів, ягід та й просто відпочивальники, які проявляють надмірну цікавість до гнізда. Зменшення кількості чорних лелек може спричинити і нестача харчів. Осушувальні меліоративні роботи призвели до значного зменшення місць, придатних для живлення птахів.

Ще один фактор – це проблема нестачі дерев, на яких лелека може влаштовувати гнізда. Інтенсивні лісогосподарські роботи призвели до значного омолодження лісів. Гніздо лелеки – велика масивна конструкція, яку може витримати тільки потужне старе дерево.

Задля збереження та примноження цього рідкісного виду Міністерство екології та природних ресурсів України розбило План дій щодо збереження чорного лелеки в Україні (далі – План дій), який управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації підтримує.

Відповідальними виконавцями Плану дій є обласні державні адміністрації та установи природно-заповідного фонду у Закарпатській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Чернівецькій та Чернігівській областях, Державний природознавчий музей НАН України, Державне агентство лісових ресурсів та Мінприроди України. Серед заходів зі збереження виду зазначені наступні:

- організація та проведення моніторингу;

- здійснення еколого-освітніх заходів;

- створення охоронних зон у місцях гніздування;

- створення мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду, природоохоронних територій міжнародного значення;

- облаштування штучних гніздівель;

- оптимізація лісокористування в місцях гніздування;

- заходи з оптимізації гідрологічного режиму в місцях гніздування;

- розведення в неволі, реабілітація та випуск у природу;

- співпраця та координація природоохоронних заходів.

З наказом можна ознайомитись за посиланням .

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7716
mod_vvisit_counterВчора15275
mod_vvisit_counterЦей тиждень57918
mod_vvisit_counterОстанній тиждень66795
mod_vvisit_counterЦього місяця140434
mod_vvisit_counterОстаній місяць270676
mod_vvisit_counterВсі дні12336671

Веб представництва