• Реєстрація
Сортировать по дате: Понеділок, 17 лютого 2020

Цього року Україна відзначає 95-річчя юннатівського руху. Окрім цього, комунальному закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» в 2020 році виповнюється 70 років з дня створення.

Перший подарунок, з нагоди ювілею, юннати отримали у вигляді лабораторного обладнання для «Екологічної STEM - лабораторії», яка створена з метою впровадження інноваційних методів позашкільної освіти і виховання зростаючого покоління та популяризації завдань STEM-освіти. Ідея створення лабораторії підтримана Департаментом освіти і науки, управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації та обласним фондом охорони навколишнього природного середовища.

Екологічна STEM лабораторія - це один з інструментів мотивації для того, щоб розширити спектр діяльності вихованців на заняттях, розвинути креативність та самостійність в майбутніх новаторів, забезпечити зростання інтелектуального та логічного їх рівня, а також якісної підготовки до участі в конкурсах та освітніх проєктах  через виховання навичок 21- століття, таких як уміння спілкуватися, працювати в команді та вирішувати проблеми в контексті поточних потреб суспільства.

14 лютого пройшло урочисте відкриття лабораторії. Вихованці закладу з своїми педагогами продемонстрували присутнім можливості придбаних приладів та перші кроки своїх експериментів, обговорили нові ідеї актуальних наукових досліджень і участь у науково-освітніх проєктах різних рівнів. Вітаючи педагогічний та учнівський колективи з відкриттям Екологічної STEM -лабораторії, гості і батьки звернули увагу на те, що завдяки цій події зросте можливість набуття учнями нових практичних навичок, розшириться спектр дослідницьких робіт, пробудиться зацікавленість учнівської молоді до природничих наук. Виступаючі висловили сподівання на подальший розвиток лабораторії і поповнення її новим обладнанням.

Привітати вихованців закладу прийшли  начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Білоконь Микола Васильович та заступник начальника відділу Каменецький Василь Миколайович.

Понеділок, 17 лютого 2020, 14:43

Операція «Первоцвіт»

Операція «Первоцвіт» –  Всеукраїнська екологічна акція, яка проводиться щорічно в Україні протягом лютого-квітня з метою попередження незаконного збирання, транспортування та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин.

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводять до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об'єкти рослинного світу вивозяться у великі міста України та сусідніх країн. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінекоенергетики щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природнього середовища, працівники територіальних органів Національної поліції та лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.

Іншими словами, відповідно до діючого законодавства, за порушення порядку придбання і збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Тому, з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збуту і заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, управління екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації закликає усіх громадян бути свідомими і не губити декоративні дикоростучі рослини лише задля насолоди їх запахом і красою. Будь ласка, не купуйте первоцвіти, адже цим ви лише стимулюєте їх знищення в майбутньому! Долучіться до операції «Первоцвіт», не зриваючи їх. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, являючись їх невід'ємною частиною!

Прохання ознайомитись з результатами діяльності підприємства ДП «Хотинський лісгосп» у 2019 році, яка розміщена на їхньому офіційному вебсайті за посиланням: Khotindlg.com.ua

Про лісову сертифікацію Ви можете дізнатись на веб-сайтах Лісової Наглядової Ради http:/www.fsc.org, компанії SGS http:/www.forestry.sgs.com та безпосередньо на сайті державного підприємства «Хотинське лісове господарство»

За наявності пропозицій чи зауважень, надсилайте на електронну адресу: К Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Поштова адреса підприємства: 60000, Чернівецька обл., Хотинський район, м.Хотин, вул.. Гагаріна,8. Тел./факс (03731) 2-13-66. E-mail: К Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7909
mod_vvisit_counterВчора15275
mod_vvisit_counterЦей тиждень58111
mod_vvisit_counterОстанній тиждень66795
mod_vvisit_counterЦього місяця140627
mod_vvisit_counterОстаній місяць270676
mod_vvisit_counterВсі дні12336864

Веб представництва