• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 28 лютого 2020

Сьогодні, 28 лютого 2020 року в приміщенні еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття (кафедра ботаніки, лісового і садово- паркового господарства ЧНУ ім. Ю.Федьковича) відбулась нарада – акція щодо збереження первоцвітів на теренах нашої області.

Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свiжiстю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. І саме з вини людей зазнають бездушного винищення.

Кожна частина рослини відповідає за виконання певних функцій, порушення яких призводить до її загибелі. Основна функція квітки – це утворення насіння. Відсутність насіннєвого розмноження - це шлях до виродження популяцій. Не треба забувати, що до букетів потрапляють завжди найкращі, найздоровіші квіти. Залишені ж суцвіття формують слабке насіння - дрібне, деформоване, нестійке до хвороб і шкідників. При зриванні квітів, частіше за все цибулина та коріння ушкоджується, з’являється, можливість проникнення бактерій та інших мікроорганізмів в утворену рану. Основна функція листків – це фотосинтез, тобто створення поживних речовин, які відкладаються в бульбі, цибулині. Тому, зриваючи листки, ми не даємо можливості бульбі чи цибулині набратися сил і прорости наступного року.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року в області проводиться екологічна акція «Первоцвіт».

Завдання природоохоронної наради - акції «Первоцвіт» – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Торгівля дикорослими рослинами, не залежно від того – були вони зібрані торговцями власноруч чи ні, заборонена – і крапка. За торгівлю рослинами передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні порушення. Штраф за незаконний продаж таких квіток стартує від 1700 гривень і залежить від їхньої кількості. Стаття 90 цього ж Кодексу дещо “легша” – вона за знищення весняних первоцвітів зобов'язує накласти штраф від 340 до 850 гривень.

Окремо було акцентовано увагу щодо заходів в рамках всеукраїнського екологічного проєкту «Озеленення України», які сприятимуть вихованню у громадськості, а особливо у підростаючого покоління, бережного ставлення до довкілля, формуванню правильного природоохоронного світогляду, роз’ясненню громадськості важливості створення лісів, як одного з основних чинників збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті.

1.      Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

“Генеральний план села Іванівці Кельменецького району Чернівецької області” є містобудівною документацією місцевого рівня, яка призначена для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території, на якій реалізуються повноваження Івановецької сільської ради.

2.      Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Івановецька сільська рада Кельменецького району Чернівецької області

3.      Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури:

громадське обговорення починається з 02-го вересня 2019 року і триває до 02-го жовтня 2019 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Відповідно до статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в)      дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань:

Громадські слухання проводяться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.05. 2011 № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні».

Громадські слухання відбудуться 26 вересня 2019 о 10:00 в приміщенні сільської ради за адресою: с. Іванівці, вул. Механізаторів, 3. (на виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні).

г)       орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитись з проектом детального плану генерального плану села Іванівці та розділом «Охорона навколишнього природного середовища», який розробляється у складі проекту містобудівної документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у виконкомі Івановецької сільської ради за адресою: с. Іванівці, вул. Механізаторів, З щовівторка з 14.00 до 17.00 та щоп’ятниці з 10.00 до 13.00.

Матеріали проекту детального плану території та Звіту CEO також розміщені на сайті с/ради: http://gromady.cv.ua/kl/rada/107/document_drafts.

r) орган, do якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Виконавчий комітет Івановецької сільської ради.

Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі; с. Іванівці, вул. Механізаторів, З. (03732) 2-44-10. Контактний e-mail (сайту): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 02.09.2019 по 02.10.2019р.

4.      Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7716
mod_vvisit_counterВчора15275
mod_vvisit_counterЦей тиждень57918
mod_vvisit_counterОстанній тиждень66795
mod_vvisit_counterЦього місяця140434
mod_vvisit_counterОстаній місяць270676
mod_vvisit_counterВсі дні12336671

Веб представництва