• Реєстрація
Сортировать по дате: Середа, 25 березня 2020
Автозаправна станція (АЗС) – це комплекс обладнання та споруд, що призначений для заправки транспортних засобів рідким паливом. До будівництва та експлуатації автозаправних комплексів вітчизняне природоохоронне законодавство висуває ряд обов’язкових вимог. Сучасні автомобільні заправні станції функціонують використовуючи безпечні технології зберігання нафтопродуктів та рідких видів палива. Але все одного навіть за цих умов, АЗС є об’єктами, що становлять загрозу навколишньому природному середовищу. Основними джерелами забруднення довкілля від роботи автозаправних комплексів є випадкові або аварійні розливи палива, випаровування нафтопродуктів під час зберігання в резервуарах та заправки транспортних засобів.
Планова діяльність, пов’язана зі зберіганням та переробкою вуглеводної сировини (газу природного, газу сланцевих товщ, газу, розчиненого у нафті, газу центрально-басейнового типу, метану, конденсату, нафти, бітуму нафтового, скрапленого газу) підлягає обов’язковому проведенню оцінки впливу на довкілля (ОВД) відповідно до ст. 3, ч. 3, п. 4 закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Також, в разі розширення, змін (перегляду чи оновлення) умов провадження діяльності або реконструкції, технічного переоснащення, перепрофілювання, капітального ремонту, суб’єкт господарювання зобов’язаний провести оцінку впливу на довкілля для автозаправної станції. Процедура проведення оцінки впливу на довкілля в разі реконструкції чи змін ідентична до тої, що проводиться перед початком будівництва того самого об’єкту. Порядок проведення оцінки впливу на довкілля для АЗС:
 • розробка повідомлення про планову діяльність, що підлягає оцінці впливу на довкілля, та його публікація в друкованих засобах масової інформації;
 • розробка звіту з оцінки впливу на довкілля з урахуванням пропозицій та зауважень від громадськості щодо планової діяльності та розміщення звіту в реєстрі ОВД;
 • підготовка та публікація оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля;
 • організація та здійснення офіційної плати за проведення громадських слухань в уповноважений територіальний орган;
 • отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.
Висновок з оцінки впливу на довкілля є результатом проведення ОВД. Без нього власнику/керівнику АЗС забороняється будувати нову чи реконструювати існуючу автозаправну станцію.
Які ще вимоги висуває діюче законодавство до власників/керівників автозаправних комлексів? Окрім проведення оцінки впливу на довкілля, для безпечної експлуатації автозаправного комплексу необхідно дотримуватися наступних вимог природоохоронного законодавства:
 1. Розробити проект встановлення/скорочення розмірів санітарно-захисної зони (СЗЗ) від житлової забудови. Відповідно до ДСП 173-96 відстань від АЗС до найближчої житлової забудови становить не менше 50 м.
 2. Отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
 3. Розробити та погодити План локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.
 4. Провести ідентифікацію потенційно небезпечних об’єктів (ПНО), об’єктів потенційної небезпеки (ОПН), декларування безпеки ОПН.
 5. В разі використання води з артезіанської свердловини необхідно розробити та зареєструвати паспорт артсвердловини та отримати дозвіл на спеціальне водокористування.
 6. Отримати технічні умови на підключення до систем електропостачання та водовідведення.
 7. Організувати процес поводження з відходами, їх роздільний збір (сортування) та передачу на утилізацію спеціалізованим підприємствам.

Прийміть щиросердечні вітання з нагоди Вашого професійного свята – Дня працівників Служби безпеки України!

За покликом серця захищати життя громадян, інтереси суспільства і держави – це надзвичайно відповідальна та благородна місія.

Бажаємо Всім військовослужбовцям, працівникам Служби безпеки України міцного здоров'я, благополуччя, натхнення, пошани і нових професійних успіхів. Нехай щодня Ваше життя буде щасливим і радісним, а в сім'ях панують тепло і затишок.

Окремі слова подяки і пошани ветеранам СБУ, що віддали багато сил і здоров'я нелегкій праці по захисту України.

 

З повагою колектив управління екології та природних ресурсів!

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2055
mod_vvisit_counterВчора4270
mod_vvisit_counterЦей тиждень50586
mod_vvisit_counterОстанній тиждень74928
mod_vvisit_counterЦього місяця28725
mod_vvisit_counterОстаній місяць97065
mod_vvisit_counterВсі дні10936709

Веб представництва