• Реєстрація
Сортировать по дате: Середа, 15 квітня 2020

Вплив на дику природу сільськогосподарських пестицидів насьогодні визначається в катастрофічних масштабах.

Основним фактором інтенсивного скорочення популяції птахів є інтенсифікація сільського господарства, діюча через два процеси. Перший – це масове використання хімічних пестицидів, які отруюють середовище існування і знищують кормову базу цих птахів.

Другий – втрата місць існування через скорочення луків, живоплотів, масового вирізання лісів та ін..

Кількість випадків, коли пташки просто падають з неба із явними ознаками хімічного отруєння щорічно збільшується.

Прикрою реальністю є те, що птахи аж ніяк не адаптуються до співіснування з токсичними пестицидами…

Дані з останніх досліджень наводять приклад французької сільської місцевості, де вже зникло 30% птахів всього за останні 15 років.

Орнітологи і екологи з Національного природознавчого музею та CNRS опублікували науковий прес-реаліз щодо даної ситуації. «Популяції французьких птахів у сільській місцевості зникають з шаленою швидкістю. Їх кількість скоротилася на третину за останні 15 років», – Вінсент Бретаньол, еколог Центру біологічних досліджень (CNRS-університет Ла-Рошель). Багато видів пташок просто повністю вже зникли. Польових куріпок за 20 років вже зменшилося на 80-90%.

Науковці стверджують, що пестициди на основі неонікотиноїдів становлять смертельну загрозу для птахів, та пов’язані з різким зниженням популяції деяких видів.

Дослідники з університету Саскачевану (Канада) досліджуючи пестицид імідаклоприд виявили, що цей неонікотиноїд негативно впливає на орієнтування птахів під час міграції, а також в здатності їх до розмноження.

У мігруючих птахів відбувається дезорієнтація в термінах, вони пропускають пік сезону щоб знайти пару, їжу та місце для гніздування, і їх шанси на виживання зовсім незначні. Саме так відбувається з тими перелітними птахами, які споживають насіння отруєне пестицидами.

Токсикологи, які вивчали білокрилих горобців встановили, що ці птахи ставали анорексичними після вживання зерна з вмістом неонікотиноїдних пестицидів, а це в свою чергу призводило до різкого схуднення та складних затримок у подорожах на південь.

Це наукове дослідження «причиною пов’язує пестициди з відчутно негативними наслідками для птахів, що спричиняють зменшення їх популяції», – заявила автор дослідження – Крісті Морріссі.

Дослідники з асоціації охорони птахів Vogelbescherming Vlaanderen та асоціації екологічного садівництва Velt в Бельгії, вирішили встановити, що саме вбиває тисячі пташенят у Фландрії та Брюсселі. Вони були здивовані, коли виявили в тілах мертвих синиць приголомшливу кількість пестицидів.

«У пташиних гніздах ми знайшли 36 різних пестицидів», – Герт Гоммерс, експерт з пестицидів.

У 85-и із 95-и обстежених гнізд було виявлено навіть залишки інсектициду ДДТ (дуст), який заборонений ще з 1974 року.

Організації, які проводили дослідження були вкрай стурбовані результатами, особливо зважаючи на те, що мертвим пташенятам було не більше двох тижнів і вони взагалі ще вилітали зі свого гнізда.

Всього в поцесі дослідження було нараховано 4500 мертвих пташенят синиць.

Безпрецендентний спад в екосистемі у всій Європі змусить приймати дуже дорогі рішення. Обставини в певний час вимагатимуть здійснення дуже радикальних змін у сільськогосподарській практиці. Та й так, що їх будуть змушені запровадити через кілька тижнів або місяців.

Агроекологія – це вихід із тупікового шляху, повна заміна агрохімії, як єдиний шлях збереження біорізноманіття на Землі.

Згідно з висновками двох останніх наукових досліджень нам доведеться розлучитися із залежністю використання хімічних пестицидів, якщо ми взагалі хочемо зберегти нашу екосистему

Це вкрай важливо, як для самого сільського господарства, яке не зможе обійтися без птахів і комах, так і для нас самих – людей.

«Ми всі маємо етичний обов’язок перед іншими видами живих істот, якщо ці види зникнуть, то ми на цій Землі не вижимемо…» – Аллен Буграйн Дубур, президент LPO (природоохоронна організація, Франція).

Катастрофічні наслідки впливу пестицидів на дику природу зазначаються в багатьох наукових дослідженнях.

Жоден рівень впливу пестицидів не можна вважати безпечним, особливо коли спостерігаються такі різкі зміни у поведінці та фізіології тварин, та навіть і людей.

Науковці в окремих дослідженнях переконливо визначили ефекти, які спричинили значні фізіологічні відхилення в результаті впливу пестицидів на різних диких тварин, птахів, бджіл і земноводних, а зокрема: гермафродитні деформації у жаб, псевдогермафродитні полярні медведі, які не здатні до розмноження, пантери з атрофованими яєчками, інтерсексуальна риба, нездатність бджіл в орієнтуванні при польотах, нездатність птахів належним чином доглядати за своїми пташенятами, нездатність птахів правильно співати…

Невже люди думають, що хімічна отрута на них взагалі не впливатиме, або можливо буде діяти якось по іншому?…

За матеріалами із таких джерел: https://www.franceculture.fr/sciences/disparation-des-oiseaux-vers-des-printemps-de-plus-en-plus-silencieux?utm_medium=Social&utm_source=Fa https://www.actu-environnement.com/ae/news/disparition-oiseaux-etudes-CNRS-Museum-catastrope-ecologique-30881.php4

Середа, 15 квітня 2020, 08:32

День екологічних знань

Загроза екологічної катастрофи – одна з глобальних проблем людства. Помилкові уявлення про невичерпність ресурсів, прагматичне ставлення до всього живого поставили існування людей, тварин і рослин під загрозу. Усвідомлюючи небезпеку ситуації, що склалася, члени ООН в 1992 році заснували святкову дату: 15 квітня – День екологічних знань.

Україна приєдналася 1996 року завдяки ініціативі громадських організацій.

Основна мета цього свята — просування екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.

Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів і в багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання. Адже діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища - це запорука безпечного майбутнього для всього людства.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« квітня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5885
mod_vvisit_counterВчора8630
mod_vvisit_counterЦей тиждень67244
mod_vvisit_counterОстанній тиждень105590
mod_vvisit_counterЦього місяця190090
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11289937

Веб представництва