• Реєстрація

У листопаді 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

Сьогодні, для України, ця дата має особливе та важливе значення. Наша країна безпосередньо зіткнулася з цією проблемою. Значна територія серйозно постраждала в зоні проведення бойових дій на сході країни.

Людство завжди вважало військові втрати за кількістю вбитих та поранених солдатів і мирних жителів, зруйнованих міст та інфраструктури, а навколишнє середовище залишалася тихою і непомітною жертвою війни. Для перемоги у війні засипалися колодязі, спалювалися посіви, вирубувалися ліси, руйнувались угіддя, вирізувалась худоба та знищувався дикий тваринний світ.

Крім того, Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) виявила, що за останні 60 років, принаймні, 40 відсотків усіх внутрішніх конфліктів були пов'язані з експлуатацією природних ресурсів, будь то цінні ресурси, такі як деревина, алмази, золото і нафта, або дефіцитні ресурси, такі як родючі землі і вода. Було також встановлено, що конфлікти, пов'язані з природними ресурсами, в два рази частіше за інших схильні до рецидиву.

У цей Міжнародний день ми підкреслюємо принципову важливість захисту навколишнього середовища в період збройних конфліктів та повернення до благого управління природними ресурсами в період постконфліктного відновлення. Ми також відзначаємо важливу роль, яку природні ресурси відіграють у підтримці життєзабезпечення та міцності положення всіх членів суспільства, і впливу раціонального управління природними ресурсами на запобігання конфліктів і мир.

ООН надає великого значення тому, щоб діяльність в сфері охорони навколишнього середовища ставала частиною зусиль по запобіганню конфліктів, впровадження стратегій з миробудівництва і підтримки миру - бо не може бути міцного і стійкого миру там, де природні ресурси, що забезпечують належний життєвий рівень і адекватне функціонування екосистем, пошкоджені або зруйновані.

Ні – війні! Так - природі!

Сьогодні, 6 листопада 2018 року, в Україні стартує осінній етап Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру».

Мета акції –  привернення уваги українців до екологічних проблем, формування дбайливого ставлення до  навколишнього природного середовища, роз’яснення важливості збереження природної спадщини, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму, прагнення берегти природу рідної землі та  країну.

Висадка дерев миру  - це унікальна можливість для кожного долучитись до озеленення у різних куточках нашої країни та порятунку природи.

Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації постійно підтримує громадські ініціативи направлені на збереження природи та озеленення парків та скверів.

Закликаємо небайдужу громадськість, національні природні парки, громадські організації, навчальні заклади, учнівську та студентську молодь, підприємства усіх форм власності та органи місцевого самоврядування підтримати ініціативу Мінприроди, долучитись до безстрокової екологічної акції та висадити своє дерево миру на підвідомчих територіях!

Довідково:

Нагадаємо, що екологічна акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні   5 листопада 2016 року за ініціативи Української греко-католицької церкви та була підтримана Мінприроди.

Акція розпочалася в Міжнародний день попередження експлуатації  навколишнього середовища  під час війни і військових конфліктів  з метою привернення уваги  суспільства до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на сході України та до непоправної шкоди, завданої природним ресурсам України.

Начальник управління

Доступ до публічної інформації

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« листопада 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3087
mod_vvisit_counterВчора4392
mod_vvisit_counterЦей тиждень19980
mod_vvisit_counterОстанній тиждень35648
mod_vvisit_counterЦього місяця81709
mod_vvisit_counterОстаній місяць129790
mod_vvisit_counterВсі дні6158104

Веб представництва