• Реєстрація

Оголошення про початок громадського обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля  ФОП Влад В.В. (№ 201810252009/6442 від 03.12.18 в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля)

Керуючись пунктом 2 статті 17, статтею 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 31 Лісового кодексу України, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. №1090-р «Про схвалення Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини», з метою забезпечення належного порядку при заготівлі і реалізації новорічних ялинок у передноворічний період 2019 року, Чернівецькою обласною державною адміністрацію видано розпорядження від 26 листопада 2018 року № 1314-р «Про заготівлю і реалізацію новорічних ялинок у передноворічний період 2019 року».

Яскраво прикрашена ялинка – традиційна ознака святкування Нового року та Різдва Христового. У передсвяткові дні державні лісогосподарські підприємства Буковини, враховуючи незмінно високий попит на ялинки, розпочинають їх заготівлю і продаж у обсягах, необхідних для досягнення мети зазначених лісогосподарських заходів.

Заготівля новорічних ялинок не завдає природі жодної шкоди, оскільки проводиться побічно при розчищенні сільгоспугідь, автотрас, ліній електромереж, прорубуванні квартальних просік, а також у порядку проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Окрім цього лісогосподарські підприємства вирощують ялинки до зимових свят на спеціальних плантаціях.

Лісорубні квитки на лісогосподарські заходи, під час яких триватиме заготівля ялинок, суб’єкти господарювання лісової галузі виписують за погодженням з управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації. До виписки лісорубних квитків проводиться обстеження відповідних ділянок за участю спеціалістів державних органів лісового господарства та управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації зі складанням актів із визначенням можливої кількості отримання ялинок внаслідок проведення лісогосподарського заходу.

Додамо, що заготівля новорічних ялинок за рахунок розчищення сінокосів і пасовищ агрогосподарств проводиться за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування. Усі заготівельники відпускають святковий товар за товарно-транспортними накладними.

Кожне деревце матиме відповідну стрічку зі штрих-кодом з інформацією про місце та суб’єкта заготівлі. Таке маркування підтверджує легальне походження ялинок та законність їх реалізації.

Також єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок є товарно-транспортна накладна встановленого зразка (типова форма 31-ТН, затверджена наказом Міністерства транспорту України і Міністерства статистики України від 29 грудня 1995 року № 488/346) з відповідними відмітками відвантажувача.

Відповідно до вищезазначеного розпорядження задля упередження незаконної заготівлі і продажу новорічних ялинок усі державні лісогосподарські підприємства проводитимуть у лісовому фонді спільні рейди з працівниками територіальних органів поліції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами. Посилено охорону селекційних плантацій і ділянок особливо цінних та рідкісних хвойних порід.

Тому, управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації попереджає:

За незаконно зрубану ялинку законодавством передбачено суттєві штрафи та відшкодування збитків, завданих довкіллю. В цілому це може обійтися ялинковим браконьєрам у вартість новорічного святкового столу.

Начальник управління

Доступ до публічної інформації

Анонси подій

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1584
mod_vvisit_counterВчора3432
mod_vvisit_counterЦей тиждень20470
mod_vvisit_counterОстанній тиждень39530
mod_vvisit_counterЦього місяця67007
mod_vvisit_counterОстаній місяць120918
mod_vvisit_counterВсі дні5751973

Веб представництва