• Реєстрація

20 лютого 2019 року Кабінет Міністрів розглянув та схвалив Національний план управління відходами, який визначає завдання і практичні заходи, що дозволять Україні вже до 2030 року перейти на нову модель поведінки з відходами на зразок діючої в країнах Європейського Союзу. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Насправді сьогодні Уряд схвалив знаковий документ, який нарешті дозволить Україні практично змінювати ситуацію із відходами, зокрема, побутовими. Національний план управління з відходами не лише визначає головні кроки з боку держави на найближчі 10 років, але й враховує європейські підходи проведення реформи у цій сфері. Насправді Україна виконує свої прямі зобов’язання, взяті в рамках Угоди про асоціацію з ЄС», - пояснив Остап Семерак.

Він нагадав, що цей документ є вкрай необхідним для  продовженням реалізації  реформи у сфері поводження з відходами, яку Україна розпочала у 2017 році, ухваливши Національну стратегію управління відходами до 2030 року. До його розробки долучалися міжнародні експерти, які  брали участь в проведенні подібних реформ у країнах ЄС.

При цьому Міністр наголосив, що конкретні результати реформування сфери управління відходами громадяни України зможуть побачити після схвалення регіональних планів управління відходами, які регіони мають розробити у рамках реалізації Національного плану управління відходами.

«Ці документи визначатимуть конкретні потреби регіонів щодо створення нової  інфраструктури з переробки, утилізації та видалення відходів. Йдеться як про детальний аналіз поточної ситуації з управління відходами на місцях, так і перелік конкретних заходів із ліквідації відходів, їх переробки та повторного використання. Для мене найважливіше,  що Уряд підтримав нас ісхвалив важливий стратегічний документ, який дозволить підвищити рівень екологічної безпеки, зменшити обсяг утворення відходів та потрапляння небезпечних хімічних речовин до навколишнього природного середовища», - пояснив Міністр екології та природних ресурсів.

Остап Семерак зазначив, що також потрібно буде ухвалити секторальні закони, які дадуть змогу ввести в Україні нову модель управління відходами, що передбачає їх мінімізацію і повторне використання.

Наразі рамковий законопроект "Про управління відходами" проходить останні етапи погодження.

Нагадаємо, у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Запропонована Урядом реформа сфери управління відходами передбачає  запровадження  принципів циклічної економіки та  розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також передбачає впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.


Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« лютого 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4142
mod_vvisit_counterВчора6796
mod_vvisit_counterЦей тиждень18859
mod_vvisit_counterОстанній тиждень47951
mod_vvisit_counterЦього місяця112266
mod_vvisit_counterОстаній місяць217482
mod_vvisit_counterВсі дні7442883

Веб представництва