• Реєстрація

У період масового розмноження диких тварин – з 1 квітня по 15 червня – забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Зважаючи на це, запроваджено необхідність неухильного виконання вимог частини 5 статті 39 Закону України «Про тваринний світ» підприємствами, установами, організаціями і громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації наголошує на необхідності забезпечення «сезону тиші» в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності, що благоприємно вплине на стан тваринного світу.

Зокрема, заборонені пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності повинні забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

За порушення вимог законодавства загрожує адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчора, 1 квітня, заступник голови обласної державної адміністрації Мирослав Заячук провів нараду міжвідомчої робочої групи щодо узгодження вжиття заходів з охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у водних об’єктах Чернівецької області.

Захід відбувся відповідно до Плану заходів щодо підготовки і проведення весняно-літньої нерестової заборони у 2019 році в Чернівецькій області.

Учасники міжвідомчої робочої групи розглянули питання щодо:

1. Створення оперативних груп та залучення правоохоронних органів щодо проведення в нерестовий період на водоймах області перевірок за дотриманням законодавства у галузі охорони,використання та відтворення водних біоресурсів.

2. Проведення заходів щодо виявлення незаконного вибору піщано-гравійної суміші спільно з працівниками БУВР річок Прут та Сірет, а також екоінспекції .

3. Здійснення рибоохоронних заходів на ринках області з метою недопущення незаконного придбання, продажу водних біоресурсів без належних на те документів.

4. Дотриманням порядку пересування плавзасобів, в заборонених для рибальства - місцях масового скупчення водних біоресурсів в період нересту та зимівлі.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (066) 067-38-69.

1 квітня 2019 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Мирослава Заячука відбулася робоча нарада щодо розвитку індустріальної аквакультури та створення садкових господарств на Дністровському водосховищі.

У своєму виступі заступник голови  Мирослав Заячук наголосив на зверненні громадських організацій про перспективи розвитку індустріальної аквакультури і створення садкових господарств на Дністровському водосховищі. Також, зазначив, що згідно Указу Президента України від 22.01.2010 № 56/2010 створено національний природний парк «Хотинський» загальною площею 9446,1га, з них: 152га - р.Дністер та 5510га - Дністровське водосховище.

На сьогоднішній день у Дністровському водосховищі зустрічається 18 видів риб, які підлягають особливій охороні. З них 2 види занесені до Європейського Червоного списку, 11 - до Червоної книги МСОП, 9 - до Червоної книги України (стерлядь, чоп великий, вирезуб, марена звичайна та Ванецького, ялець звичайний, йорж-носар, білоперий пічкур дністровський, бистрянка російська), 15 видів охороняються Бернською конвенцією.

На запланованому заході виступили представники управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області, представники НПП «Хотинський», Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА, Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет , управління Держагентства рибного господарства у Чернівецькій області, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, науковці та громадськість краю.

За результатами наради вирішили опрацювати досвід роботи інших національних парків з вищезазначених питань та представити відповідні проектні пропозиції зацікавленими сторонами.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« квітня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні774
mod_vvisit_counterВчора8776
mod_vvisit_counterЦей тиждень38921
mod_vvisit_counterОстанній тиждень61842
mod_vvisit_counterЦього місяця29126
mod_vvisit_counterОстаній місяць309817
mod_vvisit_counterВсі дні9378677

Веб представництва